jaki kompresor do piaskarki?

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach
Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

jaki kompresor do piaskarki?

#1

Post napisał: DZIKUS » 05 lut 2007, 23:11

postanowilem zbudowac sobie mala kabine do piaskowania i musze kupic jakis kompresor.
piskarka nie ma sluzyc do pracy ciaglej, tylko od czasu do czasu po godzine lub dwie, wiec kompresor nie musi byc niewiadomo jaki wypasiony. natomiast dosc istotne jest to, aby nie byl zbyt duzy bo po pierwsze musi mi sie miescic do samochodu osobowego, a po drugie mam male pomieszczenie ktorego nie moge zagracac jeszcze bardziej. sam nie wiem ile chce wydac, ale zwazywszy na czestotliwosc uzywania to raczej kilkaset zlotych, max tysiac.
raczej chce go uzywac do czyszczenia elementow przed spawaniem, niz do zdzierania farby. moze bede go uzywal do szkielkowania, ale to raczej sporadycznie. dobrze by bylo kupic to w wawrszawie zeby nie bylo problemow z wozeneim na reklamacje czy cos w tym stylu.


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 05 lut 2007, 23:41

Dzikus podstawowym kryterium przy wyborze kompresora jest jego wydajność i wielkość zbiornika . Powinieneś wybrać najwydajniejszy jaki da sie kupić za pieniądze które chcesz przeznaczyć . Pistolet ma bardzo wielki apetyt na powietrze , setki litrów na minutę . Wiec zbiornik typu 100l czy 200l to jest dla niego pikus i opróżni je w mniej jak minutę :( Jedynie duża wydajność kompresora pozwoli ci nieco dłużej popiaskowac . Powinieneś pomyśleć nad umieszczeniem kompresora w jakimś osobnym wytłumionym pomieszczeniu bo słuchanie tego klekotania jest mało przyjemne .

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#3

Post napisał: DZIKUS » 06 lut 2007, 00:08

niestety, jak juz wyzej pisalem, mam tylko jedno pomieszczenie w ktorym i tak ledwo sie mieszcze. moze i wydalbym wiecej na kompresor, ale po pierwsze bede tego uzywal sporadycznie (wlasciwie to sprowadza sie to do tego, ze czasem potrzebuje szybko cos opiaskowac i zwyczajnie nie chce mi sie z tym jechac w korkach pietnascie kilometrow) a po drugie mam kilka innych duzych wydatkow.
halas bede musial przezyc, natomiast interesuje mnie, jaki jest wydatek powietrza i jakie powinno byc jego cisnienie przy piaskowaniu?
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


mi-cnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2006, 21:13
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: mi-cnc » 06 lut 2007, 00:24

Kolega Skoti dobrze radzi. Ja dodam tylko, że powinieneś szukać kompresora o wydajności ok. 400 l/min przy 6 barach. Takiego nowego kompresora za 1 kPLN raczej się nie dostanie.

Awatar użytkownika

Mariusz07
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2006, 09:43
Lokalizacja: Oława

#5

Post napisał: Mariusz07 » 06 lut 2007, 00:32

Wydajność jaka potrzebujesz zależy od zastosowanego pistoletu.
http://allegro.pl/item164002558_pistole ... wcow_.html, wedłuh producenta wystarczy 4 atmosfery, co do pojemności zbiornika i wydajności, przy małym zbiorniku będziesz musiał pracować poprostu "impulsowo" czyli krutkimi seriami.
Jeżeli jeszcze nie kupłeś pistoletu to poszukaj takiego który potrzebuje najmniejsze ciśnienie.
Ja też zamierzam zbudowac małą kabinę, kompresor mam ten najprostszy 25 l 6 atmosfer, myślę że do amatorskiego zastosowania się nada.

[ Dodano: 2007-02-06, 00:33 ]
Wywal przecinek za html-em


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#6

Post napisał: paulg » 06 lut 2007, 10:48

DZIKUS pisze:halas bede musial przezyc,
Zawsze można kupić kompresor śrubowy - słychać tylko szum ....
Cena niestety już troszkę nie na użytkowanie sporadyczne :twisted:
Do piaskowania kompresor o zbiorniku ok 150l i wydajności 250 - 300 l/min w zupełności wystarczy - i tak nie piaskuje się "ciągle" tylko z mniejszymi lub większymi przerwami w których kompresor "wyrobi"
Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


Tajny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2006, 20:31
Lokalizacja: Śląskie

#7

Post napisał: Tajny » 06 lut 2007, 16:02

Witam! ja posiadam coś takiego Obrazek
i na tej podstawie chce sobie zbudowac kompresor. Czy ktos wie może jaka może być wydajnośc tego sprzętu? tabliczki znamionowej niet, a dodam tylko że jest to spręzarka pochgodząca z ZIŁ'a.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#8

Post napisał: DZIKUS » 06 lut 2007, 16:19

Mariusz07 pisze:Wydajność jaka potrzebujesz zależy od zastosowanego pistoletu.
http://allegro.pl/item164002558_pistole ... wcow_.html, wedłuh producenta wystarczy 4 atmosfery, co do pojemności zbiornika i wydajności, przy małym zbiorniku będziesz musiał pracować poprostu "impulsowo" czyli krutkimi seriami.
Jeżeli jeszcze nie kupłeś pistoletu to poszukaj takiego który potrzebuje najmniejsze ciśnienie.
Ja też zamierzam zbudowac małą kabinę, kompresor mam ten najprostszy 25 l 6 atmosfer, myślę że do amatorskiego zastosowania się nada.

[ Dodano: 2007-02-06, 00:33 ]
Wywal przecinek za html-em
no wlasnie ja myslalem o pojemnosci 50l a cisnienie to wiadoomo, ze najwieksze jakie mi sie uda kupic w tej cenie. na allegro widywalem sprzety dajace 8 atmosfer, wiec chyba powinno wytarczyc
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#9

Post napisał: skoti » 07 lut 2007, 00:09

Dzikus zerknij sobie na aledrogo jest tam wystawione kilka pistoletów . Średnio potrzebują ok300 - 400 litrów na minutę i ciśnienie miedzy 4-8 a niektóre min 8 . Ja kupiłem podobny do tego http://www.allegro.pl/item164536609_sup ... ania_.html i jedno co mogę powiedzieć to wielka tragedia . Mialem ambitny plan wypiaskować sobie felgi do auta . Po usunięciu farby i rdzy z ok 20cm2 dalem se spokój . Pełny zbiorniczek wystarcza na bardzo krotko jakąś min , a kompresor chodzi non stop . Najwyżej do czego sie to nadaje to zrobienie jakiegoś napisu albo popiaskowas tylko jakieś spawy i to trzeba mieć dużo czasu .Jak będziesz kupować to nawet nie patrz po tych z zbiornikiem tylko od razu z wężem . A kompresor wybierz z jak największym, zbiornikiem. Wszystko zależy od tego jakie masz wielkie te detale bo jeśli tego piaskowania jest sporo np na pól godziny to raczej bardziej oplaci sie stać w korku niż wydawać kilkaset złotych na sprzęt który prawdopodobnie nie będzie dzialal tak jak trzeba .

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#10

Post napisał: DZIKUS » 07 lut 2007, 00:52

ja nie chce pistoletu ze zbiornikiem, tylko chc zbudowac normalna kabine do piaskowania, z zamknietym obiegiem scierniwa, taka, aby zmiescila sie do niej rama rowerowa. mimo wszytsko nie oplaca mi sie z tym jezdzic taki kawal drogi, bo musze jechac tam dwa razy, gdyz nie robia roboty na poczekaniu. nawet jesli kompresor ma chodzic non-stop przez godzine to jest to do przezycia jesli tylko faktcyznie bedzie robil co trzeba.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”