Zakup kolejnej tokarki CNC

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Zakup kolejnej tokarki CNC

#1

Post napisał: lewy10psdw » 13 sie 2014, 20:42

Witam serdecznie i bardzo zachęcam do rozmowy. Stanęliśmy przed wyborem czwartej tokarki CNC, do tej pory zakupiliśmy wszystkie z DMG : 2x CTX310 eco V3, oraz NEF 400, wszystkie na sinumerik i z głowica VDI30. Teraz mierzymy w coś sztywniejszego, stąd raczej zdecydujemy się na VDI 40. Ze względu na problem z dostępnością operatorów nie chcę wchodzić w inne sterowanie i warunkiem jest sinumerik, maszyna może mieć napędzane narzędzia ale nie musi. Na chwilę obecną biorę pod uwagę następujące firmy:

-Hyunday, model nie wiem jaki. Zobaczę co zaproponuje przedstawiciel
-Avia, model np Aviaturn 50
-DMG np CTX 450
-Kovosvit np Mas SP 430

Prosiłbym o opinie na temat tych firm, najlepiej użytkowników. Interesuje mnie w szczególności Kovosvit Mas bo dopiero co dowiedziałem się o takiej firmie, jak wygląda dostępność części i serwisu i czy ogólnie są to polecane maszyny ? Dużo dobrych opinii słyszałem na temat Hyundayi, dużo złego nasłuchałem się na temat eco z DMG, z naszymi jeszcze nie dzieje się nic strasznego.


Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.

Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 13 sie 2014, 21:22

Hyundaya mogę polecić, Kovosvit nie mam pojęcia, od DMG inne firmy nas przestrzegały także nie ryzykowaliśmy. Wiem że mało pomocny post ale pewnie zauważyłeś przy tych "tańszych" firmach że model modelowi nie równy (jeden gorszy 2 b.dobry), musisz czekać na opinie osób które dokładnie te modele posiadają, a z tym może nie być łatwo.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#3

Post napisał: lewy10psdw » 14 sie 2014, 07:22

Dzięki za odpowiedź, Hyundai też do mnie przemawia, ale minus jest taki że mają tylko sinumerika 828 D, który jest bardzo zamulony. Nie wiem dlaczego, ale ten MAZ wydaję mi się solidny, pytanie tylko jak wygląda serwis i części. W przyszłym tygodniu będzie u mnie przedstawiciel z Hyundai i DMG, a za 2 tyg Avia. Używa ktoś jeszcze jakieś tokarki na sinumerik które by polecił ?
Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.


Darsis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:04
Lokalizacja: Zawadzkie

#4

Post napisał: Darsis » 14 sie 2014, 18:55

Co do tokarek i MAS to się nie wypowiem. Mam kontakt z ich frezarką bramową MMC 1500. Pracuje po 24h na dobę ostatnie 3 lata i nie pamiętam większej awarii. Raczej się sprawdza bo niedawno przyszła druga, mniejsza maszyna.
Serwis na pewno szybszy niż DMG.

Posiadam też w firmie tokarkę DMG i jeżeli chodzi o mechanikę to nie ma co zarzucić ale sterowanie pada co chwilę. Jeszcze rok temu serwis tragiczny był. Teraz nie mam z nimi kontaktu bo zalazłem alternatywę.


Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#5

Post napisał: lewy10psdw » 14 sie 2014, 21:19

Darsis pisze:Co do tokarek i MAS to się nie wypowiem. Mam kontakt z ich frezarką bramową MMC 1500. Pracuje po 24h na dobę ostatnie 3 lata i nie pamiętam większej awarii. Raczej się sprawdza bo niedawno przyszła druga, mniejsza maszyna.
Serwis na pewno szybszy niż DMG.

Posiadam też w firmie tokarkę DMG i jeżeli chodzi o mechanikę to nie ma co zarzucić ale sterowanie pada co chwilę. Jeszcze rok temu serwis tragiczny był. Teraz nie mam z nimi kontaktu bo zalazłem alternatywę.
Ja publicznie nie będę psioczyć za wiele, ale jeżeli mam o kimś dobre zdanie, tj np o serwisie Trumpfa to i pochwalę ich publicznie, bo na to zasługują pomimo wysokich cen. Prawda jest taka że klient nie odczuje po kieszeni zapłaty za serwis, ale odczuje brak obrotu za postój maszyny np miesiąc. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, miała być sztywna zwykła maszyna, a dzisiaj bardziej idzie to w kierunku przechwytu + osi Y + system szybkiej wymiany narzędzi Typu Capto, lub KM z Kenny. Jestem bardzo zainteresowany kontaktem z użytkownikami maszyn MAS. Darsis, podaj mi proszę na priv tę alternatywę, maszyny za chwilę nie będą już na gwarancji.
Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.


Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#6

Post napisał: lewy10psdw » 16 wrz 2014, 11:42

Witam, wiem ze juz mało osób zainteresowanych tematem, ale wypada go oficjalnie zamknac. Maszyna została kupiona, zdecydowaliśmy sie na maszynę z wyższej klasy i nabyta została Mori Seiki Nlx 2500 SY. Myśle, ze nie ma co rozmawiać o wyższości jednej nad druga, ale przedstawiciel z Dmg Mori wyciągnął takie asy z rękawa, ze głupio było w to nie wejść( plus dla niego, chłopak ambitny i walczył do samego końca będąc na wakacjach)Pozdrawiam i dziękuje za pomoc, gdybyśmy nie byli zadowoleni w przyszłości odświeże temat, w co szczerze watpie.
Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.


andrzey520
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 19:41
Lokalizacja: wp

#7

Post napisał: andrzey520 » 17 wrz 2014, 20:44

bylem od poniedziałku na szkoleniu w famocie i widzialem jak pakuja ja do ciebie :) calkiem przyjazna maszynka z tego co szkoleniowiec mówił (ten co pojedzie do was na szkolenie ) bardzo sztywna i dobra maszyna mało awaryjna


Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#8

Post napisał: lewy10psdw » 18 wrz 2014, 15:48

Na początku strasznie chcieliśmy aby maszyna była na sinumeriku, jednak w tej klasie maszyn nie widziałem nic z tym sterowaniem i stąd zdecydowaliśmy się na Mori.
Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”