wgrać NC i PLC - sinumerik 840D tokarka gildemeister CTX 420

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Staseba
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2009, 19:27
Lokalizacja: Tychy

wgrać NC i PLC - sinumerik 840D tokarka gildemeister CTX 420

#1

Post napisał: Staseba » 05 paź 2009, 13:03

Proszę o procedurę załadowania NC i PLC na w/w tokarkę. Wielkie dzięki za wszelką pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 05 paź 2009, 19:09

Jezeli masz potrzebne archiwa to nie ma problema......
Potrzebujesz przewodu dla RS232 i PC z zainstalowanym programem do transmisji szeregowej np WINPCIN lub Sertrans.
Reszta znajduje sie w instrukcji uruchomieniowej Sinumerika. Podaj e-mail to podesle ci co trzeba
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
Staseba
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2009, 19:27
Lokalizacja: Tychy

#3

Post napisał: Staseba » 05 paź 2009, 21:21

Wielkie dzięki. Jak masz jakieś przydatne info o tym sterowaniu to bardzo proszę o pomoc, nie wiadomo co się może przydać.


anso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:39
Lokalizacja: Wałbrzych

#4

Post napisał: anso » 17 lut 2010, 14:56

Witam,
proszę o pomoc - chce załadować nck i plc,ale z jakiegoś powodu z panela operatora nie wchodzi(Chiron 5 osi).Ciągle mam - memory full,albo no write rights,wchodzi tylko 15kB z 530.Wobec tego chciałem bezpośrednio do NCU - i tu mam pytania :
- czy rs jest w gnieździe '122' ?
- jak ustawić parametry komunikacji w winpcin - czy ten port w ncu ma jakieś standardowe ustawienia ?
Oczywiście,mam zarchiwizowane nck i plc.
Czyściłem NC za pomocą S3 i poz.1,(chciałem wgrać tylko nck)ale ciągle nie mogę dojść do ładu z transmisją.
Dokumentacja od maszyny przepadła w mroku dziejów.......A reszta moich maszyn to Fanuc.

pozdrawiam - anso


Worker
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:35
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Worker » 17 lut 2010, 18:06

Witam anso.

Jeżeli masz archiwa NC i PLC zgrane po RS, to możesz je załadować tylko po RS do Sterowania.
Nie jesteś w stanie załadować NC lub PLC, w aktualnym formacie, bezpośrednio do NCU. DO NCU możesz załadować software PLC ale tylko w formacie pod Step7.

Jeżeli masz takie problemy z załadowaniem danych po RS to albo NCU albo MMC/ PCU no w każdym razie obstawiam problem z jakimś hardwarem.
Istnieje również możliwość, że posiadasz błędnie zarchiwizowane dane i dlatego nie chcą przejść. Jeśli masz oryginalne dane to może da radę?
Powodzenia


anso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:39
Lokalizacja: Wałbrzych

#6

Post napisał: anso » 18 lut 2010, 12:56

ćwiczyłem tego Sinumerika - jednak coś jest nie tak,bo kasowanie nck za pomocą S3(1) nie usuwa zawartości do końca,ale tylko jakiś blok ok 15kB.To jest Sinumerik z dyskiem - mam archiwum na dysku i korzystam z opcji "seryjne uruchomienie".Jednak ani z dysku,ani z laptopa to nie wchodzi do końca - czasem udaje się transmisja do ok.120kB i potem sypia się błędy :no write rights,memory full ..............To są sytuacje niepowtarzalne.
Co do archiwum,to mam z rozszerzeniem *.arc i kiedyś serwis to wgrywał do ncu w takiej postaci jakimś programem na "c",ale nie step7.
Zresztą nck już się kilka razy wysypało w podobny sposób,że maszyna wczytywała standardowe dane,przy czym plc zawsze ocalało.Dlatego chciałem sam to naprawić,ale nie mam doświadczenia.Jeśli Koledzy z Waszą pomocą nic nie zdziałam,wezmę serwis za cięęęęęęęęęęęęężkie pieniadze :)
pzdr anso


Worker
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:35
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: Worker » 15 mar 2010, 14:36

No i jaki efekt???
Napisz co to było.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”