w jaki sposob zmienic jezyk w SINUMERIK 810D?

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
maajaa13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

w jaki sposob zmienic jezyk w SINUMERIK 810D?

#1

Post napisał: maajaa13 » 25 lis 2008, 17:25

Dzis przez przypadek wcisnelam kombinacje klawiszy Ctrl + L i ku mojemu zakoczeniu jezyk polski zniknal na rzecz jezyka niemieckiego. Owa kombinacje wyprobowalam ponownie i jezyk niemiecki zamienil sie na angielski i tak kolejno na kilkanascie innych z chinskim lub japonskim wlacznie. wreszcie wrocilam do upragnionego jezyka polskiego. Lecz gdy ponownie wlaczyam centrum Sinumerik odpalil sie w j. niemieckim.
Pomocy jak zrobic by na stale odpalal sie po POLSKU!!!!
ratujcie



Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#2

Post napisał: CNCRob » 26 lis 2008, 12:57

witam z zachodniopomorskiego, z jakiego miasta jestes?:) znasz troche to sterowanie czy jestes totalnie zielony i trzeba rozpisac krok po kroku? wiesz gdzie wchodzi sie do panelu serwisowego tam gdzie wpisuje sie haslo serwisowe? tam jest zmiana jezyka...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
maajaa13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#3

Post napisał: maajaa13 » 26 lis 2008, 18:36

Witam,
mieszkam ("pracuje" - centrum obrobcze DMC 1035V eco) w Koszalinie. Zdecydowanie jestem zielona (od kilku dni obcuje z sinumerik`iem 810D) i prosilabym o poprowadzenie mnie za reke do upragnionego celu.

Panel serwisowy? np. MENU SELECT - ISO - USTAWIENIA- ZMIANA JEZYKA (tu jest przejscie miedzy jezykiem niemieckim a jezykiem angielskim) - pozniej domaga sie hasla dostepu i w tym miejscu koncza mi sie pomysly... :oops:

balsamujesz mi dusze nadzieja ze jednak moze byc lepiej,
dziekuje i czekam


obal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:59
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

#4

Post napisał: obal » 26 lis 2008, 21:49

maajaa13 pisze: pozniej domaga sie hasla dostepu i w tym miejscu koncza mi sie pomysly... :oops:
spróbuj SUNRISE powinno pomóc

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#5

Post napisał: CNCRob » 27 lis 2008, 14:16

koniecznie wpisuj haslo duzymi literami, inaczej go nie przyjmie...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
maajaa13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#6

Post napisał: maajaa13 » 27 lis 2008, 18:06

No dobrze a co z ta wersja krok po kroku? :oops:
czy mimo to moglabym o nia prosic?

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#7

Post napisał: CNCRob » 28 lis 2008, 12:44

sama sobie opisalas krok po kroku... :) tylko jak wpiszesz haslo powinnas miec wybor wszystkich jezykow, jesli go nie bedzie to prawdopodobnie trzeba bedzie kombinowac z parametrami, ale nie wiem jaka kombinacje zastosowal producent twojej maszyny. ja mialem przypadek, ze do zmiany niemieckiego na polski musialem trzymac przycisk stop obrotow, ale to juz dowiadywalem sie telefonicznie w serwisie maszyny...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#8

Post napisał: Ryszardjan » 28 lis 2008, 17:52

Język trzeba zmienić w MMC. Inaczej zawsze będzie to co jest tam wybrane. MMC zapamiętuje ustawienia. Z tego co pamiętam to nie ma żadnych specjalnych kombinacji przy zmianie języka. Przełączać się można pomiędzy dwoma językami , a te dwa języki można sobie wybrać pod MMC.


obal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:59
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

#9

Post napisał: obal » 28 lis 2008, 19:31

Widzę, że kiepsko znasz się na Sinumeriku, jeśli tak jest naprawdę to nic nie zmieniaj. Zgłoś problem do programisty, technologa, kierownika lub osoby, która jest odpowiedzialna za obrabiarkę i zna się na konfiguracji systemu.
Hasła są zakładane po to aby niedoświadczony operator nie grzebał w konfiguracji!


Autor tematu
maajaa13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#10

Post napisał: maajaa13 » 29 lis 2008, 14:18

Witam,
dziekuje z calego serca wszystkim dzentelmenom, ktorzy przyszli z pomoca kobiecie w opalach. Solenie przyrzekam nic juz nie nabroic.

dziekuje i pozdrawiam

p.s. -DRACO - nie bylam do konca pewna czy o to chodzilo i dlatego wolalam podomagac sie tych krokow lub Twojego potwierdzenia. DZIEKUJE. :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”