Sinumeric 840D - prosze o pomoc

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
jarkosch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2009, 09:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sinumeric 840D - prosze o pomoc

#1

Post napisał: jarkosch » 13 cze 2009, 09:29

Witam wszystkich,
Maszynami cnc zajmuje sie już od jakiegoś czasu,do tej pory pracowałem głownie na systemach Fanuca i różnych jego klonach,ale niedawno do naszej firmy kupiliśmy tokarkę Hyundai Hit 20 M z Sinumerikiem 840D.Ku mojemu zaskoczeniu radze sobie z nia całkiem nieźle,ale mam jeden zapewne błahy dla wielu problem,otóż jak w tym systemie włącza się wyrzutnik wiórów (jakim kodem).Próbowałem już wszystkiego i nic,jeśli ktoś może mi pomoc to będę ogromnie wdzięczny.
Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Jarek



Tagi:


yach35
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 23 kwie 2008, 09:06
Lokalizacja: polska mekka

#2

Post napisał: yach35 » 13 cze 2009, 10:10

spróbuj M34 M35lub
M22 M23
yach


Autor tematu
jarkosch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2009, 09:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: jarkosch » 13 cze 2009, 10:50

Spróbuje w poniedziałek ale nie wiem czy już tez nie sprawdzałem tymi adresami.Dam znać czy podziałało.
Dzięki

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 13 cze 2009, 13:47

sprawdź, czy na taśmociągu nie ma jakiegoś przełącznika, czasem mimo funkcji musi być również włączony przyciskiem lub przełącznikiem.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
jarkosch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2009, 09:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#5

Post napisał: jarkosch » 13 cze 2009, 13:57

Na transporterze jest tylko wyłącznik do sterowania ręcznego (prawo-lewo)

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#6

Post napisał: CNCRob » 13 cze 2009, 15:12

na pulpicie maszyny nie ma żadnego guzika? jest to czysty sinumeric czy z nakładką shopturn?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#7

Post napisał: gelo » 13 cze 2009, 18:52

Po pierwsze: jesli dla transportera przypisano jakas fynkcje M, to musi to byc opisane w instrukcji. MUSI!!!!
Po drugie: widzialem juz maszyny, ktore mialy zalaczanie transportera tylko przyciskami na transporterze :sad: .
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
jarkosch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2009, 09:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#8

Post napisał: jarkosch » 14 cze 2009, 10:44

Jest to maszyna sprowadzona z Anglii,nie ma w niej ShopTurn'a tylko Hitrol-King z tego co wyczytałem w internecie to Siemens wypuszczał sterowania w wersji rodzimej i na eksport być może to jest właśnie coś takiego ale z tego co do tej pory widzę to niczym się to nie różni,nie ma co prawda generowania kodu z konturu ale jest kilka innych ciekawych funkcji,ekrany są też takie jak w Shopturn'ie.Wracając do tematu to na pulpicie nie ma żadnego przycisku do włączania taśmociągu,są tylko 2 kontrolki ale nie działają po włączeniu taśmy ręcznie dlatego wydaje mi się,że musi być możliwość włączenia go z programu zwłaszcza,że jest to oryginalny transporter z tej maszyny i jest podłączony do sterowania poprzez specjalnie przewidziane do tego gniazdo.Niestety instrukcja jest bardzo lakoniczna,poza opisem podstawowych adresów nic na ten temat nie pisze.Obrazek

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#9

Post napisał: gelo » 14 cze 2009, 11:57

Na pewno masz schemat elektryczny... Zobacz czy transporter jest zasilany bezposrednio z sieci czy przez jakis stycznik. Jezeli przez stycznik, to trzeba sprawdzic czym jest sterowany ten stycznik. Jezeli przez wyjscie sterownika PLC, to prawie pewen jest ze da sie go sterowac z programu. Jezeli zasilanie idzie bezposednio do skrzynki na trasporterze - transporter steruje sie tylko przyciskami....
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
jarkosch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2009, 09:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#10

Post napisał: jarkosch » 14 cze 2009, 13:41

Tak mam schematy elektryczne,akurat tego to nie pożałowali jutro to wszystko sprawdzę i dam znać jak to wygląda,a najlepiej sprawdzę wszystko w maszynie jak to jest podłączone.Czasami człowiek ma jakieś zaćmienie i nie wpadnie na najprostszy sposób żeby rozwiązać problem.Dzięki za sugestię gelo.Mam jedną taką maszynę w firmie pod swoją opieką (Bułgarska tokarka dwuimakowa ze sterowaniem "Zit 500"(klon Fanuca 5 z lat 80-tych)która faktycznie ma sterowanie taśmą tylko z poziomu przycisku na transporterze i w cale nie wykluczone ,że w tym przypadku będzie podobnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”