Proszę o pomoc

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Mateo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2007, 15:05
Lokalizacja: Wojkowice

Proszę o pomoc

#1

Post napisał: Mateo » 22 lis 2007, 21:06

Witam
Proszę o podanie mi źródla z ktorego móglbym ściągnąc program SINUMERIC
Chciałbym w praktyce wykorzystać inforamcje zawarte w ksiązce "Programowanie obrabiarek CNC na przykładzie układu sterowania Sinumeric 810D/840D"
Z góry dziękuję :-)



Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#2

Post napisał: CNCRob » 23 lis 2007, 06:51

sinumerica nie sciagniesz na kompa. ale sciagnij sobie sinutrain. jest to program szkoleniowy do sinumerica i kilku innych sterowan siemensa.

no i mozesz wcisnac "pomogl" :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#3

Post napisał: easy2002 » 23 lis 2007, 06:59

Witaj
Jeśli chodzi o Sinumerik'a 810 to polecam WinNC
do 840 też jest WinNC
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
Mateo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2007, 15:05
Lokalizacja: Wojkowice

#4

Post napisał: Mateo » 23 lis 2007, 12:02

Dziękuję za odpowiedzi :-)
Panowie mam jeszcze jedno pytanie.
Jestem świeżo po studiach (automatyka i robotyka). Obecnie poszukuje pracy. W każdej firmie mowią że mnie nie przyjmą ponieważ nie mam doświadczenia.
Poradzcie co w takiej sytuacji robić bo powoli tracę wiarę.
Pozdrawiam


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#5

Post napisał: jasiu... » 03 gru 2007, 13:41

przejedź się do http://www.metalteam.pl/kontakt.html - trasą masz naprawdę blisko.

pogadaj, że chciałbyś się u nich czegoś nauczyć, a jeśli sami nie mogą zaoferować ci żadnej pracy (na początek wiadomo, niech ci przynajmniej pozwolą obejrzeć maszyny, pokażą jak to wygląda w praktyce, może ci dadzą jakieś materiały, trajnery, programy, może zabiorą cię na jakieś wdrożenie), to może dzięki nim dostaniesz namiary na konkretnego kupca ich obrabiarek. A może zgodzą się na tyle ci pomóc, żeby gdzieś w okolicy zaproponować sprzedaż obrabiarki z operatorem - mógłbyś nim być. Pokombinuj, bo to może być dla ciebie naprawdę szansa. Jeśli będziesz wystarczająco natrętny, to może wślizniesz się w zespół. A że oni sprzedają dosyć nowoczesne obrabiarki, masz szansę opanować naprawdę niezły zawód. Próbuj i nie daj się zwieść. Pamiętaj - na załamanie i rezygnację zawsze masz jeszcze czas.


glaza83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2008, 08:44
Lokalizacja: Poznan

#6

Post napisał: glaza83 » 03 kwie 2008, 08:08

Cześc witam czy może mi ktos podac jakis przykladowy program na frezowanie narzedziem napedzanym sterowanie sinumeric 810d musze odpalic to dziadostwo :idea: :lol: prosty zwykly program zebym mogl tylko i wylacznie przetestowac moze byc frezowanie wpustu


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#7

Post napisał: Loser » 03 kwie 2008, 10:07

jasiu... pisze: A może zgodzą się na tyle ci pomóc, żeby gdzieś w okolicy zaproponować sprzedaż obrabiarki z operatorem - mógłbyś nim być.
Uważaj bo handel ludźmi jest nielegalny :wink:

A tak pozatym to nie powinieneś mieć probemów ze znaleźieniem pracy jako operator cnc po takich studiach poprostu musisz wysyłac dużo CV i wkońcu ktoś sie odezwie. Podejżewam tez że nie zatrudniją cie bo się boją że z takimi wykształceniem długo u nich nie zabaiwsz jako zwykły operatorek.
Pozdrawiam i zycze powodzenia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”