Podłączenie DMU Z Sinumerikiem do PC

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Podłączenie DMU Z Sinumerikiem do PC

#1

Post napisał: corker » 26 paź 2011, 21:56

Witam serdecznie użytkuję DMU50 ecoline. Jako że jest to wersja ekonomiczna nie wyprowdzono żadnych przyłączy na zewnątrz. Potrzebuję w jakiś sensowny sposób podłączyć maszynę do komputera aby przesyłac programy chociażby dla zapisania ich na flash-karcie która jest wewnątrz i potem sobie odczytam je z karty pamięci. Obecnie muszę za każdym razem wyłączać maszynę rozkręcać panel przedni wyciągać kartę MD nagrać program włożyć kartę ponownie , uruchomić maszynę i uruchomić program , nie daj bóg jak ścieżka wyjdzie nie taka jak oczekiwałem bo wtedy znowu muszę wyłączać maszynę rozkręcać panel przedni wyciągać kartę MD nagrać program włożyć kartę ponownie , uruchomić maszynę i uruchomić program . Już skróciłęm czas bo nie zakręcam panela .... ale to bzdura .

Proszę aby ktoś poprowadził mnie za rączkę jak zrobić wyprowadzenie na sztywno aby przesyłać pliki .

z płyty głównej są wyprowadzone różne gniazda np . rs równoległy i szeregowy , usb- włożyłem pena ale bez oddzewu i jakieś jeszcze .

Proszę o info jaki kabel zrobić (jestem elektronikiem z wykształcenia --tzn jeszcze coś nieco pamietam) i jaki program do transweru no gdzie to wtyknąć ?



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 27 paź 2011, 07:17

Najszybciej i najprosciej uzyc RS232 ( potrzeba zwyklego kabla RS232 lub adaptera _ USB->RS232). Do tego program do transmisji szeregowej : polecam SERTRANS ( bardzo prosty i fajny program) lub WINPCIN.

To ze w maszynie masz USB nie znaczy ze jest on obslugiwany.. (jaki panel masz zainstalowany? PCU20 czy PCU50? jakis inny).

Na pewno wkladanie i wyciaganie karty flash nie wyjdzie sterowaniu na dobre i tego odradzam.

Na pewno w menu programow masz opcje wysylania/odbierania programow po RS232.
Sprobuj sie dowiedziec czy producent nie zaimplementowal zlacza Ethernet ( dzisiaj to juz standard). Wtedy uzywajac NEtworkManagera ( jest taki programik od Siemensa, ktorego dostajesz razem z opcja sieciowa) mozesz pobierac/wysylac programy z dysku sieciowego.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#3

Post napisał: corker » 27 paź 2011, 12:48

Dzieki za zainteresowanie tematem. Mam pcu 20 na płycie jaką dostałem mam program do okmunikacji by ethernet z pod panelem wychodzi kabel sieciowy wpada do ramienia łączącego panel z maszuną i znika popatrzyłem sobie na schematy elektryzcne i wiem że wychodzi w pewnym miejscu w szafie wtyknięty do jakiegoś "swicha" z którego sterczy gniazdko wiec podejżewam że to miejsce do podlaczenia sieci . maszyna podczas uruchamiania próbuje sie łączyc z siecią wiec jakaś opcja istnieje. co do kabelka rs>usb czy możesz mi coś konkretnego polecic abym jakas lipa nie saplił płyty......

Ps
Jak doczytam jak wklejać zdjęcia to wkleję kilka
podaje link z fokami przylaczy
http://www.fotosik.pl/u/corker/album/1003674

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 27 paź 2011, 16:55

Widac ze masz wszystko co trzeba. Skoro z PCU wychodzi kabel ETH to znaczy ze masz zaimplementowana opcje sieciowa. Potzrebujesz zainstalowac na swoim PC aplikacje Network manager i odpowiednio go skonfigurowac.
Opis konfiguracji znajdziesz tu: https://www.cnc.info.pl//files/11_7_net ... ng_208.pdf

Mysle, ze powinienes skupic sie teraz na tym. Jak sie nie powiedzie wtedy sprobujesz RS232 albo moze jednak USB - bo tez ze zdjecia widze ze wychodzi od PCU20 kabel USB. USB konfiguruje sie w tym samym miejscu co Siec
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#5

Post napisał: corker » 28 paź 2011, 09:29

Fajnie dziękuję . Na razie nie daję pomógł nim mi nie zadziała . Rozwiązanie z siecią najmniej inwazyjne . Załatwię kabel krosowy i sprawdzę. Odpowiem po dł. weekendzie. Bardzo dziękuję na razie za pomoc.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7874
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: tuxcnc » 28 paź 2011, 09:43

corker pisze:Załatwię kabel krosowy i sprawdzę.
Jak jest switch, to kabel zwykły.

.

Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#7

Post napisał: corker » 28 paź 2011, 12:27

ja napisałem w "" switch ale to nie jest to nie jestem informatykiem na zbliżeniu tej częsci ostatnie zdjecie można odczytać symbol i google i zorientować się dokładnie co to jest . Natomiast wg instrukcji ustawień transferu jaką umieścił kolega GALO jest mowa o kablu krosowym , i tak kupię tylko przejściówkę bo zwykły kabel mam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”