Numerik h 646 sypie bledami

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
gadget
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2006, 10:55
Lokalizacja: lublin

Numerik h 646 sypie bledami

#1

Post napisał: gadget » 25 cze 2006, 14:57

Witam
W temacie cnc jestem nowy (ale na szczescie w elektronice nie) moze mi pomozecie ruszyc frezarke hecker ze sterowaniem numeric h 646. Ostatnio zaczela sypac bledami np :E991 C000 15E4 , posiadam instrukcje programowania (napisana prze R.Lander ) ale jak mi sie wydaje malo jest tam opisanych bledow a poza tym przydala by sie dobra dokumentacja schemat czy moze nawet drt? Obrabiarka ostatnio czesciej zatrzymuje sie jak twierdzi operator przegrzewa sie a pracuje na niej juz kilka lat. Moze ktos z Was posiada dokumentacje do tego zabytku (ad 1984 rok produkcji) chetnie odkupie czy wymienie sie na inne schematy (moze kogos interesuja dalmierze laserowe wyprodukowane w DDR ?).I jeszcze jedno bylo chyba jeszcze inne bardzo fajne forum wiecej tam bylo na temat fabrycznych obrabiarek gdzies zapisalem sobie adres a teraz nie moze znalezc ...

arek



Tagi:


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#2

Post napisał: paulg » 26 cze 2006, 00:17

Witam.
Wiem że to nie związane z tematem CNC ...ale mam pytanie odmośnie tych dalmierzy - co to dokładnie jest i $ ?? Proszę o info - może być na PW :mrgreen:
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: pltmaxnc » 26 cze 2006, 09:02

Może parę slów o tych dalmierzach - jestem zainteresowany.


Autor tematu
gadget
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2006, 10:55
Lokalizacja: lublin

#4

Post napisał: gadget » 26 cze 2006, 23:38

Ok to juz na forum .Te dalmierze to wlasciwue tachimetry ( nie mylic z tachometrami w samochodzie) jest to polaczenie dalmierza laserowego z teodolitem .Dalmierz wiadomo co to jest te akurat mierza w 3 czestotliwosciach ( dioda laserowa jest modulowana AM jak w radiu na dlugich falach) dla zwiekszenia czulosci , po odbiciu od lustra (a do 100m odbija sie prawie od wszystkiego ...) wpada do obiektywu i do fotopowielacza czyli pojedyncze fotony sa wylapywane .Oczywiscie dalmierz przechodzi auto kalibracje mierzy od lustra ktore wie w jakiej odleglosci jest od osi obiektywu .W rosyjskich tachimetrach bylo wykonaywane az 9 pomiarow w dodatku na roznych dlugosciach fali i usredniane to wszystko .Teodolit to cos jak bardzo dokladny katomierz tyle ze ma nie jedna ale 3 osie na szklanej tarczy sa bardzo cienkie naciente linie kombinacje tych naciec odczytuja diody rozdzielczosc juz nie pamietam 1/100 minuty ?To wszystko jest polaczone do kupy i jednosta obliczeniowa (w ruskim cos jak GML jak ktos pamieta te czasy ) hybrydowa strasznie trudno dostac (ja mam jeszcze 2 ) bo to wojskowa produkcja .I jeszcze zarabisty celownik o ogromnym powiekszeniu i fitrze podczerwieni zeby nam dioda precikow nie wypalila ... A co zmoja dokumentacja do 646 ? Moze skierujecie mnie na jakies inne forum , link albo do dobrego czlowieka ?Pisze tyle co pamietam wiekszosc tych radzieckich TAZOw wywedrowala tam skad przybyla (czyli za wschodnia granice) teraz sa inne nowe ktorych niestety juz nie naprawiam.


ryszard54
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2006, 12:43
Lokalizacja: gdynia

#5

Post napisał: ryszard54 » 28 cze 2006, 12:26

Proszę napisać do mnie [email protected] chce Panu wysłać schemat sterownika servo z zapytaniem.
ryszard54


jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#6

Post napisał: jjanusz » 19 maja 2011, 15:16

witam
dołączę się do tematu
w NUMERIKU 646 wyrzuca mi po kilku godzinach pracy błąd 108
jak otworzę szafę sterowania na jakiś czas to da się wykasować
a potem ponownie wyskakuje (jakiś element przegrzewa się )
może ktoś mi coś pod powie (lub wspomoże schematami od sterowania)
pozdrawiam
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał


jaro-77
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 02 gru 2008, 13:31
Lokalizacja: Rybnik

#7

Post napisał: jaro-77 » 29 maja 2011, 00:35

jjanusz pisze:w NUMERIKU 646 wyrzuca mi po kilku godzinach pracy błąd 108
błedy od 100 do 199 to błedy maszynowe konkretnej maszyny przypisane przez producenta maszyny reszta błedów dla kazdej maszyny sa takie same


jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#8

Post napisał: jjanusz » 29 maja 2011, 11:48

błąd 108 załącz się po przekręceniu kluczyka ,zaś po zagrzaniu maszyny wyskakuje sam i nie można go wykasować
po prze analizowaniu schematu od szafy PEAS wychodzi że coś dolega w NUMERIKU (do którego schematu nie posiadam)
Podejrzewam transoptor MB 111 (na płycie głównej NUMERIKA) którego na razie nie mogę dokupić i wymienić (szukam odpowiednika)
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”