jak zmienic jezyk

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
szuvii
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2007, 22:16
Lokalizacja: zagórz

jak zmienic jezyk

#1

Post napisał: szuvii » 13 maja 2007, 14:44

witam wszystkich mam pytanie jak zmieic jezyk w sinumerik 840D aktualnie mam niemiecki chciałbym sie dowiedziec czy mozna zmienic na jezyk polski i jesli tak to jak to nalezy zmienic. zgóry dziekuje za wszelka pomoc.[/b]



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 13 maja 2007, 15:01

Witaj
Możliwość jest na pewno
zerknij do tego tematu jest tam dużo na temat sinumerika 840 są również instrukcje
https://www.cnc.info.pl/topics71/caly-k ... ght=#43566
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Post napisał: gelo » 14 maja 2007, 07:29

witam,

Jaki modul jest zainstalowany za monitorem? MMC100.2, MMC100.3, PCU20, PCU50 czy PCU70?
To co napisze ponizej zalezy od tego jaki modul masz zainstalowany.
Zeby zmienic jezyk mozna sprobowac czegos takiego:
przejsc do CNC -> IBN -> HMI ->Language selection ( Sprache auswahl) i sprawdzic jaki jezyk jest zdefiniowany jako 1 i jaki jako 2. Na tej liscie gdzie jest zaznaczony niemiecki szukaj polskiego. jezeli znajdziesz to jestes w domu, bo go po prostu zaznacz i zrstartuj maszyne. Jedyny myk jaki moze sie pojawic, to brak alarmow ( ale tylko tych przygotowanych przez producenta maszyny, bo wszystkie systemowe beda). Po prostu jezeli producent maszyny nie zadbal, o to zebyprzetlumaczyc swoje alarmy na polski to beda ci sie wyswietlaly same numery bez tekstow. Ale na to mozna juz cos poradzic.
Na razie sprawdz czy znajdziesz w CNC -> IBN -> HMI ->Language selection ( Sprache auswahl) polski na liscie. O reszte pomartwimy sie pozniej.

P.S. Jezeli nie znajdziesz w IBN->HMI softkeya "Language selection" ( Sprache auswahl), upewnij sie, ze masz poziom dostepu producenta ( haslo: SUNRISE , koniecznie pisane duzymi literami).

pozdrawiam
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


wuzel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2007, 21:46
Lokalizacja: AG

#4

Post napisał: wuzel » 16 maja 2007, 18:31

gelo pisze: upewnij sie, ze masz poziom dostepu producenta ( haslo: SUNRISE , koniecznie pisane duzymi literami).
W nowych obrabiarkach ze sterowaniem Sinumerik 840D nie stosuje się już haseł.


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

#5

Post napisał: GreasBraken » 18 maja 2007, 10:24

wuzel pisze:
gelo pisze: upewnij sie, ze masz poziom dostepu producenta ( haslo: SUNRISE , koniecznie pisane duzymi literami).
W nowych obrabiarkach ze sterowaniem Sinumerik 840D nie stosuje się już haseł.
śmiem wątpić, szczególnie ze jakos nie widze sensu pozostawiac osobom postronnym dostep do sterowania i do systemu...
Ja pracuje na maszynie 3 letniej i wszystko jest pozabezpieczane...
Pozatym poziom zabezpieczeń uzgadnia sie przy zakupie maszyny, a później administrator moze je pokasowac jak chce..


wuzel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2007, 21:46
Lokalizacja: AG

#6

Post napisał: wuzel » 18 maja 2007, 18:29

GreasBraken pisze: śmiem wątpić, szczególnie ze jakos nie widze sensu pozostawiac osobom postronnym dostep do sterowania i do systemu...
Ja pracuje na maszynie 3 letniej i wszystko jest pozabezpieczane...
Pozatym poziom zabezpieczeń uzgadnia sie przy zakupie maszyny, a później administrator moze je pokasowac jak chce..
Operator nie jest osobą postronną, obecnie stosuje się do ewentualnego zabezpieczenia kluczyki o różnych kolorach, kolory to stopnie zabezpieczenia.
Jeśli kupujesz obrabiarkę to powinieneś mieć dostęp do wszystkich opcji systemu, to Twoja sprawa co tam zrobisz, hasła typu sunrise czy echtzeit budzą uśmiech na twarzach serwisantów Siemensa.
Obrabiarki oddaje się niezabezpieczone, bo i po co.
U mnie operatorzy mają dostęp do wszystkich ustawień sterownika.
Pozdrawiam Cię [you]


lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

#7

Post napisał: lex » 19 maja 2007, 20:16

Odpowiednie hasło np SUNRISE= przekręcenie pomarańczowego kluczyka= dostęp producent
Zmiana języka ma też minus a mianowicie blokuje wyświetlanie niektórych typów alarmów (dostępnych tylko w wersji oryginalnej).
oczy Wielkiego Brata widzą wszystko


Autor tematu
szuvii
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2007, 22:16
Lokalizacja: zagórz

#8

Post napisał: szuvii » 24 maja 2007, 20:39

zebym musiał podawac hasło jeszcze nie trafiłem podobno jest to prototyp maszyna ma jakies pół roku. nie moge cos znalesc zmiany jezyka. a ten niemiecki mnie drazni jak holera. ale bede szukał dalkej dziekuje za wszelka udzielona pomoc.


lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

#9

Post napisał: lex » 25 maja 2007, 09:49

Na niektórych maszynach jeśli nie ma przekręconego pomarańczowego kluczyka nawet nie zajdziesz niektórych podświetlonych przycisków( do przejścia w inne okienko) bo są ukryte(to chyba zależy od ustawień) dopiero podanie hasła lub przekręcenie kluczyka uaktywnia je i powoduje jednoczesne ich wyświetlenie.
Ilość języków zależy od producenta maszyny I NIEKONIECZNIE MUSI TAM BYć POLSKI( każdy język to dodatkowe koszty) zazwyczaj są 4 do wyboru a niekiedy tylko 2 np. producenta maszyny ( niemiecki) i klienta docelowego np (włoski)
( u nas niektóre (840D) mają np japoński chiński arabski hiszpański, francuski, angielski ale tylko te robione"pod firmę" mają w opcjach język polski.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, 16:57 przez lex, łącznie zmieniany 1 raz.
oczy Wielkiego Brata widzą wszystko


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

#10

Post napisał: GreasBraken » 28 maja 2007, 11:57

wuzel pisze:
Operator nie jest osobą postronną, obecnie stosuje się do ewentualnego zabezpieczenia kluczyki o różnych kolorach, kolory to stopnie zabezpieczenia.
Jeśli kupujesz obrabiarkę to powinieneś mieć dostęp do wszystkich opcji systemu, to Twoja sprawa co tam zrobisz, hasła typu sunrise czy echtzeit budzą uśmiech na twarzach serwisantów Siemensa.
Obrabiarki oddaje się niezabezpieczone, bo i po co.
U mnie operatorzy mają dostęp do wszystkich ustawień sterownika.

Kluczyki to sa do zabezpieczania dostepu od strony pulpitu do systemu sterowania,jak powiedziałes. a hasła to do zabezpieczenia wejscia do sytemu operacyjnego przedewszystkim! i jakos nie widze powodu zeby kazdy operator miał dostep do systemu operacyjnego i mógł ' grzebac" w systemie i sterowniku we własnym "widzimisie". Ciekawe jak upilnowałbys kilku operatorów pracujacych na 3 zmiany w cyklu ciagłym ;P. U mnie operator ma tylko kluczyk czarny i wybrani zielony. a reszte kluczy trzyma w garsci technolog odpowiedzialny za utrzymanie frezarki..
I to w moim przypadku jest najlepsze, operatorzy nic nie moga "napsuc" jakiekolwiek zmiany sa nadzorowane i wprowadzane pod kontrola technologa...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”