jak pozycjonować oś C sinumerik shop turn

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
gacek82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2016, 10:43
Lokalizacja: rybnik

jak pozycjonować oś C sinumerik shop turn

#1

Post napisał: gacek82 » 05 lip 2016, 17:16

witam
czy mógłby mi ktoś podać gdzie w sinumeriku shop turnie pozycjonuje sie oś C nie chodzi mi o zbazowanie lecz ustwienie osi pod obrobiony detal nie jest to jakiś tam detal tylko wał 1200X240mm na którym mam nacięte juz wielowypusty muszę je przedłużyć o 50 mm ale najpierw muszę sie ustawić pod te wypusty i tu właśnie jest moje pytanie chciałbym zrobić to tak jak odmierzam nóż dotykam materiału x odmierz z odmierz a tu muszę odmierzyć oś C podać mu kat w jakim się znajduje czy ktoś mógłby mi podać gdzie sie to robi bo na tym sterowaniu dopiero raczkuje cały czas robie na fanuku bardzo proszę o pomoc



Tagi:


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 916
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#2

Post napisał: Pneumokok » 09 lip 2016, 18:25

Nie wiem czy już nie za późno odpisuję ;) Jaki to dokładnie Sinumerik? Pracuje na 840D, więc napiszę jak to na tym zrobić.

Naciskasz przycisk 'Offset' i na dole ekranu masz softkeye. Klikasz ten, który odpowiada za przesuwanie układu współrzędnych (chyba przeci od lewej strony). Masz tam podane 4 osie X Y Z oraz C (w mojej jest 4 bo mam oś Y) dla każdego przesunięcia układu współrzędnych - od G53 od G550. G53 lub G500 (pierwsza baza od góry) - to współrzędne maszynowe (baza maszynowa). W momencie gdy ustawisz sobie sztukę kątowo, przepisujesz wartość osi C z bazy maszynowej (czyli z G53) do tego układu współrzędnych, który będziesz wykorzystywał w swoim programie (najczęściej ja korzystam z G54). Wtedy jak aktywujesz układ G54 to pozycja C0 będzie w tym położeniu kątowym, które ustaliłeś.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”