PS021 Illegal plan selection

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#11

Post napisał: smouki » 04 lip 2014, 06:34

Ale, żadna nie działa, pròbowałem wszystkie.


jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#12

Post napisał: PiRo_man » 04 lip 2014, 10:17

mariusz123a pisze:To będzie płaszczyzna YZ czyli G19
Przecież na drugim zdjęciu widać że kolega smouki korzysta z parametrów "I" oraz "K", "J" jest równe zero, więc oś XZ, czyli G18.


mariusz123a
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 201
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:05
Lokalizacja: ...

#13

Post napisał: mariusz123a » 04 lip 2014, 18:30

PiRo_man pisze:Przecież na drugim zdjęciu widać że kolega smouki korzysta z parametrów "I" oraz "K", "J" jest równe zero, więc oś XZ, czyli G18.
Zgadzam się z tym, ale jakbyś doczytał temat to wiedziałbyś, że kolega ma problem z wykonaniem detalu przez niewłaściwy program, który nie realizuje łuków, robi tylko linie proste. Kolega prosi o pomoc w znalezieniu błędu, a Ty robisz analizę komend, których użył w programie. To potrafi większość, ale o analizę w tym przypadku nikt nie prosił.

SMOUKI Tobie chodzi o zrobienie naroży między ścianami tej kieszeni, czy wykończenie dna kieszeni poprzez zrobienie łuków między dnem a ścianą boczną?


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#14

Post napisał: PiRo_man » 04 lip 2014, 23:33

mariusz123a z całym szacunkiem, ale takimi postami wprowadzasz kolegę w błąd. Skoro ma poprawnie zdefiniowaną płaszczyznę pracy, i ma dobrze określone parametry łuku (w sensie parametry X, Z, I oraz K), to dlaczego każesz mu zaprzeczać ideologii twórców sterownika i wprowadzać inne płaszczyzny pracy, które operują na innych parametrach?

Moim zdaniem im głębsza analiza problemu, tym lepsze rozwiązanie. Dlatego zbieram wszystkie możliwe informacje które przedstawia kolega smouki, aby w jak najlepszym stopniu starać się rozwiązać jego problem.

Nie wiem dokładnie jak jest na tokarkach, tym bardziej z osią "Y", bo głównie pracuję na frezarkach. W każdym razie mi na frezarce po zmianie płaszczyzny i wprowadzeniu odpowiednich parametrów łuki wycina bez najmniejszego problemu. Dlatego zaproponowałem ręczne napisanie łuku i sprawdzenie czy nie ma czasami błędu w postprocesorze.

Zasugerowałem również sprawdzenie współrzędnych początku, końca i środka wykonywanego łuku, bo moim zdaniem coś w tych współrzędnych nie pasuje. Ciężko mi więcej cokolwiek powiedzieć, bo nie otrzymałem odpowiedzi na wcześniejsze pytania. Także jeśli autor tematu nie chce współpracować, a Tobie nie jest na rękę moja obecność tutaj, to chętnie zacznę omijać ten temat.

Pozdrawiam
inż. Mateusz

Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#15

Post napisał: smouki » 05 lip 2014, 22:50

NIe jestem przodujący w ręcznym programowaniu, w fanucu, wszystko robie w guaid'zie, nie potrafię takiego łuku prostego sam zaprogramować, szczerze powiedziawszy, to na tej tokarce jeszcze nawet g0 nie pisałem z ręki. to pierwsza taka skomplikowana robota, dlatego wspomogłem się edgecamem, problem pojawił się jak dałem helikalny wjazd w materiał i waveform frezowanie. Chciałem tylko wiedzieć, czy ja robię coś źle, albo czegoś nie robię w edgecamie i dlatego wyskakuje alarm. Edgecama też sam się uczę z youtuba. Parę błędów już znalazłem w postprocesorze. Ale jestem ze głupi żeby wiedzieć czy to napewno postprocesor, czy tylko moja niewiedza z zakresu programowania. Proszę was nie kłućcie się, forum to burza mózgów, każda pomoc doceniana.

[ Dodano: 2014-07-05, 22:55 ]
Jeszcze takie coś zauważyłem, że jak zmieniam zacisk osi C na M88(low clamp) to nie wyskakuje alarm, ale obrabiarka stoi na zielonym, na M90(unclamp) alarm i na M89(hiclamp) alarm. Program staje właśnie na M90, przed pierwszym g03
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”