Powielanie operacji

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
mroovka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:01
Lokalizacja: Mielec

Powielanie operacji

#1

Post napisał: mroovka » 28 lis 2013, 10:47

Witam,

Jako że używany narząd zamiera, w niepamięć zapadł mi sposób na powielanie operacji toczenia w fanucu. Chodzi mi o sposób rozpisania programu na przyjmijmy toczenie prostych tulejek ale wielu szt. z rzędu z jednego zamocowania. Rzecz jasna pisanie programu na jedną tuleje i kopiowanie operacji (planowania, toczenia zew, wiercenia, toczenia wew, odcinania) i zmiana współrzędnych dla osi Z może dla 5 sztuk jeszcze nie jest tak męcząca co dla większej ilości już często kończy się jakimś "czeskim błędem" ;]
Pamiętam, że rozwiązanie polegało na użyciu w pierwszej sztuce metody programowania współrzędnymi względnymi ale to jest tyle co z tego pamiętam.
Analogiczne rozwiązanie stosuje się przy frezowanie gabarytów (ścieżka najazdu, przesunięcie robocze w Y/X , ścieżka odjazdu, ścieżka powrotu do punktu startu, przesunięcie o głębokość skrawania i powtórzenie od początku)
Proszę o pomoc! ;]
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Powielanie operacji

#2

Post napisał: WZÓR » 28 lis 2013, 18:15

mroovka pisze:Witam,

Jako że używany narząd zamiera, w niepamięć zapadł mi sposób na powielanie operacji toczenia w fanucu. Chodzi mi o sposób rozpisania programu na przyjmijmy toczenie prostych tulejek ale wielu szt. z rzędu z jednego zamocowania. ...
G10

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


D.W
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 06 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: gora

#3

Post napisał: D.W » 01 gru 2013, 13:22

Witam serdecznie
Jakie miało by to znaczenie powielanie operacji. Można zastosować podprogram. Który jest napisany w programie przyrostowym.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”