Jak rozwiązać podawanie pręta po skończonym cyklu

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 18
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#41

Post napisał: smouki » 10 cze 2014, 22:20

Źle sformuowałem problem, doczytałem co parametr robi, ale nie mam bladego pojęcia gdzie on jest. Przy indukcyjnych już grzebaliśmy bo maszyna nie chciała zmienić kierunku zacisku uchwytu i nie mogłem toczyć na hwycie wewnętrznym po przekręceniu kluczyku, to ustawialiśmy to i teraz działa, jak mam otwarte szczęki na ręcznym sterowaniu to czerwone świeci i nie moge narzędziami obracać, lae jak zamknę to gaśnie i działa, przy próbie pisania programu na ten pręt to wrzeciono się otwiera, lae alarm wywala dopiero gdzieś po 10 sekundach


jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Tagi:


mariusz123a
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 201
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:05
Lokalizacja: ...

#42

Post napisał: mariusz123a » 12 cze 2014, 07:10

Ogólnie czujników raczej się nie przestawia, stare modele miały odwrotną zasadę działania i tam trzeba było grzebać, jaki alarm Ci wyświetla?

Awatar użytkownika

Autor tematu
smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 18
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#43

Post napisał: smouki » 03 maja 2015, 09:24

Pozostawiłem problem bez rozwiązania, aż teraz pojawił się serwisant do wymiany olejów i z głupia zmienił jakąś jedynkę na zero w parametrach i tym samym wyłączył konfirmację otwarcia szczęk, po tym zabiegu sprawdziłem to makro maszynowe na podawanie pręta i wszystko działa OK.
Serwisant po prostu pominął te krańcówki, maszyna na nie teraz nie reaguje. Czyli wina była w konfirmacji zaciśnięcia szczęk.
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”