Gildemeister nef 400 sterowanie fanuc, najazd na pkt ref

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
marinio665
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2014, 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Gildemeister nef 400 sterowanie fanuc, najazd na pkt ref

#1

Post napisał: marinio665 » 09 sty 2014, 14:26

Witam.

Mam problem z Tokarką jak w temacie. Mianowicie wysiadły baterie i po ich wymianie maszyna wymaga zreferowania osi X i Z. Mam instrukcję krok po kroku jak się z tym obchodzić, ale zatrzymuję się już na początku. Jest tam napisane, że jako pierwsze muszę uaktywnić wprowadzanie parametrów do pamięci systemowej. W tym celu wchodzi się w (SYS/OFS) i zmienia jedną wartość z "0" na "1". Problem jest taki, że maszyna nie przyjmuje tej wartości. Wyświetla ją na ułamek sekundy i wraca do "0". Być może spowodowane to jest ciągle wyskakującym alertem, że osie wymagają zreferowania, ale nie mogę tego zrobić jeśli nie zmienię tego "0". Skasować błędów nie można, bynajmniej przez klawisz kasowania. Miał ktoś kiedyś problem z ustawianiem zera w takiej maszynie ?
Proszę o pomoc, pozdrawiam marinio665


Heidenhain - Sinumeric - Fanuc (w trakcie)

Tagi:


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: mateu5 » 09 sty 2014, 19:02

Czy wprowadzasz tą jedynkę w trybie MDI ? Bo tylko w takim można ją wprowadzić, aby odblokować możliwość zmiany parametrów.

Twarde błędy kasuję się na fanucu kombinacją klawiszy. Niestety nie pamiętam jakie to klawisze, ale może ktoś z forumowiczów podpowie. Możesz także zadzwonić do fanuca, oni zawsze chętnie pomagają.


Autor tematu
marinio665
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2014, 14:15
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: marinio665 » 09 sty 2014, 19:16

Tak, wprowadzam to w trybie MDI. Wyczytałem na forum, że żeby odblokować wprowadzanie parametru trzeba ustawić obroty na 80%, posuw na 30% i wcisnąć przyciski: obrót magazynu narzędzi + sonda. Niestety w mojej obrabiarce nie ma przycisku sondy więc odpada. Jeśli istnieje możliwość skasowania alarmu 300 to może być to rozwiązaniem problemu, ponieważ ta 1 wskakuje tam na ułamek sekundy po czym automatycznie zmienia ją na 0.

[ Dodano: 2014-01-09, 20:26 ]
ok, znalazłem coś o parametrze 3292, że on też blokuje parametry przed zmianą. Być może to zadziała. Nawiązując do ustawiania zera maszynowego, czy trzeba je ustawić na czujnik, co do mikrona ? czy wystarczy ustawić go w przybliżonej pozycji, aby "limit switch" miał sens bytu. Bowiem przy programie i tak ustawiamy zero programowe ? na mój chłopski rozum wystarczy przybliżona pozycja, ale oczywiście mogę się mylić
Heidenhain - Sinumeric - Fanuc (w trakcie)


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#4

Post napisał: mateu5 » 09 sty 2014, 20:34

Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”