Forma do gwintowania po stożku

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 15 wrz 2013, 21:28

PiRo_man pisze:
Krzycho_Wporzo pisze:rozumiem że punkt startu narzędzia oraz kierunek obróbki i obroty zmienią się na odwrotne.
Właśnie że wszystko pozostaje takie samo, tylko obroty wrzeciona są przeciwne (no, i nóż jest odwrócony w stronę przeciwną niż obroty wrzeciona)... Dlatego też nie rozumiem prośby autora postu.
Lewy gwint:
* wejście noża w -Z , wyjście noża w Z
obroty M3 , nóź prawy.

* wejście noża w Z, wyjście noża w -Z
obroty M4 , nóż lewy.

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Krzycho_Wporzo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 310
Rejestracja: 05 wrz 2013, 10:08
Lokalizacja: Częstochowa

#12

Post napisał: Krzycho_Wporzo » 16 wrz 2013, 08:40

Pytanie było skierowane do kolegi arasz z tego względu że jeśli by chciał tylko lewy gwint z punktem startu Z0 to jak napisał PiRo_man zmieniają się tylko obroty wrzeciona np na M4.
Wtedy ja w programie prawie nic nie muszę zmieniać więc zasugerowałem że punkt startu oraz kierunek obróbki się zmieni z Z0 na np Z-20 a wtedy mam więcej do zmiany niż same obroty bo zmienia się kierunek obróbki oraz punkt startu narzędzia wybieg oraz rozbieg.
Więc dlaczego nie rozumiesz prośby autora ?


arasz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 255
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: arasz » 16 wrz 2013, 13:29

PiRo_man pisze:
Krzycho_Wporzo pisze:rozumiem że punkt startu narzędzia oraz kierunek obróbki i obroty zmienią się na odwrotne.
Właśnie że wszystko pozostaje takie samo, tylko obroty wrzeciona są przeciwne (no, i nóż jest odwrócony w stronę przeciwną niż obroty wrzeciona)... Dlatego też nie rozumiem prośby autora postu.
U mnie akurat nie można odwrócić noża, więc nóż musi " jechać" od z+ do z-.


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#14

Post napisał: PiRo_man » 16 wrz 2013, 16:14

Krzycho_Wporzo pisze:zmienia się kierunek obróbki oraz punkt startu narzędzia wybieg oraz rozbieg.
Więc dlaczego nie rozumiesz prośby autora ?
Dlaczego zmieni się wybieg, rozbieg, punkt startu i końca? Pomimo tego że punkt startu gwintu prawego jest punktem końcowym lewego, i odwrotnie, jak zresztą napisał kolega WZÓR, i sam to potwierdziłeś, to punkt początkowy X pozostanie ten sam, w końcu zależny jest od kąta i długości gwintu, a nie tego czy jest to gwint lewy czy prawy. Chyba że tego nie rozumiem, ale według mnie punkty pozostają takie same, tylko kierunek obróbki/obroty/ustawienie noża się zmienią.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Krzycho_Wporzo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 310
Rejestracja: 05 wrz 2013, 10:08
Lokalizacja: Częstochowa

#15

Post napisał: Krzycho_Wporzo » 16 wrz 2013, 17:13

Widzę że dalej się nie rozumiemy może dlatego że tłumaczę ci przez pryzmat programu.
Punkt startu narzędzia w programie jest ustalony na Z0 lub (jeśli jest rozbieg to np: Z2) wszystkie wartości są plusowe a kierunek obróbki przyjmuję na minus w stronę wrzeciona,
nie twierdzę że zmienią się współrzędne dla X i Z w pliku txt, ale ja muszę w programie zmienić punkt punkt startu dla narzędzia a wtedy wyjdą bzdury w obliczeniach.
Podejrzewam że ta rozmowa prowadzi nas donikąd więc może może odniesiesz się do samego programu, czy zmiany w programie przyniosły jakąś poprawę ze strony użytkownika programu, lub czy jest sens zastosować boczny dosuw wgłębny ???

Awatar użytkownika

Autor tematu
Krzycho_Wporzo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 310
Rejestracja: 05 wrz 2013, 10:08
Lokalizacja: Częstochowa

#16

Post napisał: Krzycho_Wporzo » 28 lis 2013, 13:02

Znane są ty­siące spo­sobów za­bija­nia cza­su, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Albercik

Awatar użytkownika

Autor tematu
Krzycho_Wporzo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 310
Rejestracja: 05 wrz 2013, 10:08
Lokalizacja: Częstochowa

#17

Post napisał: Krzycho_Wporzo » 01 cze 2015, 08:45

Witam
Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale widzę że czasami nowi użytkownicy mają problemy z przeliczeniem fazy o innym kącie niż 45°, dlatego zamieszczam prosty programik do obliczania jednej niewiadomej np: kąta fazy,średnicy fazy lub długości fazy.Oczywiście można skorzystać z funkcji programowania fazy dla danej maszyny np:A110 lub ANG=110, lecz nie wszyscy korzystają z takiej pomocy. :wink:

http://przeklej.org/file/i7Pgqv/Obliczenia.rar
Znane są ty­siące spo­sobów za­bija­nia cza­su, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Albercik

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”