Zmieniacz narzędzia.

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Bralu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, 19:03
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Zmieniacz narzędzia.

#1

Post napisał: Bralu » 30 mar 2010, 19:22

Witam,

Mam problem z ramieniem wymieniającym narzędzie w hh. Podczas wykonywania programu (na pliku $MID) maszyna została ręcznie zatrzymana w momencie wymiany narzędzia- i tak jej niestety zostało(aktualnie robot trzyma narzędzie). Pojawił się komunikat: "H35 TOOL CHANGE ARM BASIC POSITION->MANUAL -HANDWHEEL MODE- MOD- HELP".
Próbowałem przejśc na tryb ręczny lub na sterowanie kółkiem,restart systemu a nawet na siłę obrócić silnikiem zmieniacz lecz nie stety nie udało się.
Jestem początkujący w obsłudze tnc ale wiem że można przywrócić ramię robota do pozycji wyjściowej tylko nie wiem jak. Przeszukałet to forum i trochę anglielskich i nie udało mi się znaleść odpowidzi- więc proszę o pomoc.
Maszyna to Leadwell v30.



Tagi:


colltom
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2007, 11:10
Lokalizacja: Żory

#2

Post napisał: colltom » 30 mar 2010, 20:57

Włączasz tryb ręczny ,później przycisk MOD ,następnie ,Help (Softkeys).I tam masz funkcje do obsługi awaryjnej ramienia i magazynu.


Autor tematu
Bralu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, 19:03
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

#3

Post napisał: Bralu » 30 mar 2010, 21:52

colltom pisze:Włączasz tryb ręczny ,później przycisk MOD ,następnie ,Help (Softkeys).I tam masz funkcje do obsługi awaryjnej ramienia i magazynu.
Dzięki colltom za odpowiedź. Przeklikałem tam tą właśnie opcje i jest tam kilka kodów dotyczących zmiany narzędzie-ten co mnie interesuje to cod "#309 Back to basic position" czy jakoś tak- nie wiem tylko jak to "wykonć". Masz jakiś pomysł?


colltom
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2007, 11:10
Lokalizacja: Żory

#4

Post napisał: colltom » 31 mar 2010, 07:07

Strzałkami wybierasz interesującą Cię funkcje i naciskasz start.Na maszynie ,której robie tak to działa.Na Twojej producent mógł do tego przewidzieć inny przycisk.


wpwaldek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2008, 12:25
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: wpwaldek » 31 mar 2010, 09:04

Witam, przy zablokowaniu ramienia ( powody różne , brak cisnienia powietrza, nie dokręcony grzybek w chwycie , przerwa w zasilaniu) właczam tryb ręczny ( oczywiście cały czas pali sie alarm) i ręcznie za pomocą korbki wykonuje cały cykl wymiany narzędzia. wcześniej podstawiam kartony pod narzędzia , bo te oczywiście w czasie zabiegu wypadają z wrzeciona, wrzeciono cały czas syczy, zluzowane. Jak już ramię jest w pozycji wyjściowej ( u mnie sygnalizuje to świecąca się jedna dioda) wciskam na wrzecionie luzowanie-mocowanie narzędzia, kabina otwarta naturalnie. Zamykam kabinę kasuje komunikaty i tyle. Jeszcze tylko zrobienie porządku w magazynie narzędzi ( wsadzenie spowrotem narzędzia które wypadło) koniec. Tak robię ja, nie wiem na ile to pomoże, ale każda wiedza sie liczy :wink:


Autor tematu
Bralu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2010, 19:03
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

#6

Post napisał: Bralu » 31 mar 2010, 12:20

Udało się:)

Dzięki colltom i wpwaldek za pomoc.
Wpwaldek ja podłożyłem deske bo faktycznie wypadły:) i faktycznie coltom trzebabyło pobawić sie w opci MOD->pomoc.
Potem pojawił się problem z tablicą narzedzi i osią Z kilka restartów pomogło.
Problemem w moim przypadku było to że ramię robota znajdujące sie bezposrednio pod wrzecionem było "odczytywane" jako pozycja wyjściowa. Kilkukrotne wstukanie #310 #309 i #312 pomogło i ramie powróciło na swoja pozycję wyjsciową.

Dzięki jeszcze raz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”