szybsza wymiana narzędzi

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

rafglow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:10
Lokalizacja: Trójmiasto

#11

Post napisał: rafglow » 21 lip 2014, 21:07

Loser pisze:
pawelpol pisze:witam. zainteresował mnie temat. czyli rozumiem, że w tabelce trzeba odznaczyc 'F' przy narzędziach które będą zamieniane na różne sloty?
Dokładnie jeżeli nie interesuje cię w którym slocie maszyna trzyma narzędzie to zostawiasz puste F. Tylko radzę uważać na narzędzia które wymagają 3 wolnych slotów (powyżej jakiejśc średnicy), bo może być tak ustawione, że maszyna nie bierze tego pod uwagę i losowo wpierdzieli narzędzie tam gdzie nie powinna. Wtedy lepiej przyporządkować kubek aktywując F i w sąsiednich kubkach ustawić L w kolumnie L ( blokowanie kubka)
W DMC835 pod HH530 powyżej średnicy 80mm sama automatycznie blokuje sąsiednie kubki w magazynie. Czasem dla głowic 80 wpisuję 79,8 recznie bo mi brakuje miejsca w magazynie i doświadczenia wiem że kolizji narzędzi nie będzie.

P//Rafał



Tagi:


pawelpol
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2014, 16:40
Lokalizacja: z Polski

#12

Post napisał: pawelpol » 21 lip 2014, 21:15

a co by się stało gdyby taka kolizja wystąpiła? miał ktoś kiedyś taki przypadek? :)


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#13

Post napisał: PiRo_man » 24 lip 2014, 16:37

Maszyna wyrzuciła by alarm niedokończonego cyklu wymiany narzędzia bądź sygnału z przeciążenia silnika. W najgorszym wypadku niezabezpieczony silnik mógłby ulec przegrzaniu, lub mógłby się uszkodzić jakiś słabszy element maszyny sterujący wymianą narzędzi.

Zazwyczaj po wywaleniu błędu się go resetuje i przechodzi na ręczne sterowanie aby wycofać narzędzie i ustawić wymieniacz do pozycji bazowej.

inż. Mateusz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”