Problemy występujące w sterowaniu 310, 430, 530

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

rabbitzzz84
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 02 gru 2010, 17:21
Lokalizacja: Annopol

#11

Post napisał: rabbitzzz84 » 28 gru 2010, 12:25

będzie bomba. W najlepszym przypadku zadziała przeciążeniówka i nic się nie stanie. w najgorszym wrzeciono będzie do wymiany.
ps. Mina szefa - bezcenna


Lepiej robić nic niż nic nie robić

Tagi:


rafglow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:10
Lokalizacja: Trójmiasto

#12

Post napisał: rafglow » 28 gru 2010, 18:54

rabbitzzz84 pisze:będzie bomba. W najlepszym przypadku zadziała przeciążeniówka i nic się nie stanie. w najgorszym wrzeciono będzie do wymiany.
ps. Mina szefa - bezcenna
Żeby tylko wrzeciono. ciekawe w takim DMU60 MONOBLOK gdzie stół jeździ góra dół jaki mógłby być skutek. Albo na 5 osiach przy skręconych stołach, mamy pewnie po geometrii.


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#13

Post napisał: Loser » 28 gru 2010, 22:37

rafglow pisze: Żeby tylko wrzeciono. ciekawe w takim DMU60 MONOBLOK gdzie stół jeździ góra dół jaki mógłby być skutek. Albo na 5 osiach przy skręconych stołach, mamy pewnie po geometrii.
A tu akurat mogę opowiedzieć bo w firmie, w której pracowałem koleś przede mną prowadził dosyć skuteczne crash testy na w/w modelu, rozwala się wrzeciono co do geometrii też ją trzeba było ustawiać, sęk w tym że to DMU, to potrafi zgubić geometrię o trzy setki przy cięższej obróbce (przestawia się obrotowy stół), nie mówiąc już o uderzeniu czy jakimś frezowaniu z f 2000 zamiast 200 :), na szczęście można kupić (pewnie za kosmiczną kasę) program do ustawiania geometrii, co jest nieuniknione jeżeli chce sie robić bardzo dokładną obróbkę, no i do programu oczywiście muszisz mieć sondę pomiarową hh (pewnie też nie najtańszą)

A co do samego sterowania HH to profesjonalizmi nie pozwala mi pracować na innym. :mrgreen: :lol: Oczywiście Sinumerik 840 też jest dobry, prawie taki jak HH, tylko tak: najpierw trzeba sie nauczyć tego sterowania, potem trzeba sie nauczyć jak je oszukiwać żeby maszyna robiłą to co chcemy bez zbędnych ruchów itp. a i tak nie osiągnie sie w pełi takich możliwości jak na hh. Ciekawi mnie jaka jest różnica w cenie między HH a Siemensem,( bo Fanuc musi być sporo tańszy) może ktoś wie? :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”