Problem z oddaniem narzędzia do magazynu

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#11

Post napisał: dance1 » 29 lis 2014, 15:08

Panowie jak dobrze zrozumiałem serwis nie umie zaradzić a Wy o standardowych procedurach wymiany narzędzi piszecie?, chyba się pogubiłem. :roll:


I don't like principles, I prefer prejudices

Tagi:


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#12

Post napisał: PiRo_man » 29 lis 2014, 15:48

Już pomagam Ci się odnaleźć. Nie proponujemy, ani również nie twierdzimy że to pomoże czy nawet rozwiąże problem. Chodzi o diagnozę. Im lepsze poznanie tematu, tym większa szansa na trafną odpowiedź. Poza tym nie wiem jaki jest poziom umiejętności, wiedzy i doświadczenia osoby zakładającej temat. Po tych kilku zdaniach nie byłem w stanie tego określić. Więc chyba lepiej zacząć od tych prostszych rozwiązań, a nie od razu grzebać w szafie sterowniczej.

Jeśli chodzi o serwis, to z doświadczenia wiem, że serwis mało wie, albo może inaczej - mało mówi. Pewnie chodzi o to, że klient ma serwis wezwać do siebie, a nie telefonicznie załatwiać sprawę. Na telefonicznym wsparciu technicznym nie zarabiają.

inż. Mateusz


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#13

Post napisał: Loser » 29 lis 2014, 21:02



Zrobiłem koledze filmik instruktarzowy co by sie kolega upewnił że zrobił tak jak powinien. Maszyna jest inna, ale z tej samej "stajni" i sterowanie to samo, więc nie powinno byc problemu. :cool:


mheli
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 211
Rejestracja: 09 gru 2006, 01:12
Lokalizacja: Częstochowa

#14

Post napisał: mheli » 01 gru 2014, 10:49

Jeśli narzędzia nie masz we wrzecionie to spróbuj całą procedure "przelecieć" bez narzędzia, jeśli nic nie jest uszkodzone to powinno tak pomóc... Jeśli nie to wejdź w tabelę narzędzi następnie w tabelę miejsc i w pierwszej pozycji tzn P0 zmień T na zero, zamknij tabelę narzędzi wejdź do MDI i wywolaj komendę Tool Call 0. Napisz koniecznie czy pomogło.

Zaznaczam zaraz ze grzebanie w ten sposób w tabeli miejsc może mieć przykre skutki więc nie polecam poczatkujacym.


Autor tematu
halafrez
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: K-lin

#15

Post napisał: halafrez » 02 gru 2014, 16:50

mheli pisze:Jeśli nie to wejdź w tabelę narzędzi następnie w tabelę miejsc i w pierwszej pozycji tzn P0 zmień T na zero, zamknij tabelę narzędzi wejdź do MDI i wywolaj komendę Tool Call 0. Napisz koniecznie czy pomogło.

Zaznaczam zaraz ze grzebanie w ten sposób w tabeli miejsc może mieć przykre skutki więc nie polecam poczatkujacym.
mheli, brawa dla ciebie :wink:
Na szczęście problem udało się rozwiązać parę dni temu, ale właśnie tym sposobem, który opisałeś. Jak już pisałem wcześniej sterowanie nie reagowało na próbę wymiany przy użyciu "kluczyka" (opisywany wcześniej przez mheli i później pokazany na filmiku).
Pomysł z wejściem do Tabeli miejsca dla urządzenia wymiany narzędzi znalazłem w instrukcji.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
W załączniku screen z instrukcji z opisem procedury.Obrazek


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#16

Post napisał: PiRo_man » 02 gru 2014, 18:13

halafrez pisze:(...)Pomysł z wejściem do Tabeli miejsca dla urządzenia wymiany narzędzi znalazłem w instrukcji.(...)
PiRo_man pisze:(...)jak wejdziesz w tablicę narzędzi, to naciskając na przycisk "Stanowisko tablica(?)", albo coś w tym stylu, przejdziesz do stanowisk narzędzi w magazynie(...)


Autor tematu
halafrez
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:19
Lokalizacja: K-lin

#17

Post napisał: halafrez » 02 gru 2014, 20:26

PiRo_man, nie wiem jak jest w innych sterowaniach, ale w moim do tabeli miejsca nie wchodzi się z tablicy narzędzi, tylko tak, jak opisuje to zamieszczony przeze mnie fragment instrukcji. W tabeli narzędzi nie ma żadnego przycisku "stanowisko tablica", ani nic podobnego. Z tablicy narzędzi to próbowałem "coś" od początku, ale do rozwiązania było daleko dopóki nie zajrzałem w instrukcję.
Mimo wszystko dzięki za chęć pomocy


Pionier_CNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk

#18

Post napisał: Pionier_CNC » 09 gru 2014, 09:46

W moim sterowniku (iTNC 530)robię to jeszcze inaczej. Może komuś w przyszłości się przyda.
W trybie sterowania ręcznego -->MOD -->softkey POMOC -->otwiera się okno "awaryjne sterowanie wymiana narzędzi" , ostatnia pozycja nr 27 to "Skasuj pamięć narzędzia we wrzecionie (T0)"
Zawsze działa jak mam problem z "nieistniejącym" narzędziem we wrzecionie.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#19

Post napisał: adam Fx » 09 gru 2014, 12:58

Pionier_CNC pisze:W moim sterowniku (iTNC 530)robię to jeszcze inaczej.
Też mamy to sterowanie ale u nas można skorzystać z - wymiana bez wymiany M566 potem Tool call 0 (lub inny numer narzędzia jeśli włożyliśmy coś innego ręcznie)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”