Problem z magazynem narzedzi w DMC100V H426

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
TOMA-PROJEKT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:22
Lokalizacja: SULĘCIN

Problem z magazynem narzedzi w DMC100V H426

#1

Post napisał: TOMA-PROJEKT » 09 sie 2013, 20:44

Witam,

Mam problem z magazynem narzędzi w DMC100V H426.
Problem polega na tym że nie da się uruchomić maszyny aby zjechał na punkty referencyjne gdyż wyświetla błąd Tool changer no basic position.

Próby skasowania błędu poprzez mod/789/help nie dają rezultatu gdyż się po prostu nie załączają. Żadna funkcja od 0-13 nie działa kiedy jest wybierana i zatwierdzana.

Po najechaniu na obojętnie na którą funkcję od o-13 pompa się załącza.

Czy ktoś miał podobny problem z niedziałającymi tymi funkcjami ?

Dziękuję z góry za pomoc.

Mirek. 600438041



Tagi:


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#2

Post napisał: PiRo_man » 10 sie 2013, 12:36

Żeby zjechać na punkty referencyjne należy nacisnąć przycisk zmiany ekranu (takie kółko z dwóch bądź trzech strzałek).

Żeby móc ręcznie poruszać łapą wymieniającą narzędzia należy wpisać kod: 72697680. Maszyna musi być w trybie edycji programu. Żeby przejść do ekranu edycji musisz nacisnąć przycisk zmiany ekranu (kółko zbudowane z dwóch/trzech strzałek - o ile dobrze pamiętam). Następnie wchodzisz w "MOD", wpisujesz podany przeze mnie wyżej kod, wychodzisz z tego ekranu naciskając "END", przechodzisz na tryb ręczny, wchodzisz ponownie na "MOD", softkey "Pomoc", i tam ręcznie ustawiasz łapę wymieniającą narzędzia.

P.S. Nie jestem pewny czy trzeba wychodzić z ekranu "MOD" po wpisaniu kodu, być może od razu tam przejdź do zakładki "Pomoc".

Pamiętaj żeby kontrolować ruchy, żebyś nie miał łapy w pozycji pobierania narzędzia z magazynu, i żebyś nie próbował jej obrócić czy poruszyć w górę lub w dół...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”