Połączenie laptopa z Heidenhain Manual Plus 4110

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
grzeniua
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2007, 20:39
Lokalizacja: Wrocław

Połączenie laptopa z Heidenhain Manual Plus 4110

#1

Post napisał: grzeniua » 16 cze 2007, 23:39

Witam!
Tak jak w temacie... Jestem tu nowy więc pytam: mam laptopa z systemem Windows 2000 a na w/w sterowaniu jest system Windows 98. Mam skrosowany kabelek sieciowy i chciałbym się połączyć z tym kompem celem wymiany plików (wgrywanie/zachowywanie kopii zapasowej programów).
Prosze o dokładny opis jak tego dokonać? Jak utowrzyć połączenie z laptopa etc. W miarę dokładnie jeśli można ;) Znam tylko (i aż!) numer IP maszyny a użytkownik jest standardowy (default) no i brak hasła.
Nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić więc wszelkie informacje będą docenione :mrgreen:

Pozdrawiam, Grzegorz


pzdr, Greg

Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 17 cze 2007, 08:46

Witaj
do tego służy TNCremoNT jest tam opcja połączeń TCP/IP oczywiście jeśli posiadasz gniazdo sieci LAN
Wpisujesz w programie IP które znasz i łączysz się z maszyną :mrgreen:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
grzeniua
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2007, 20:39
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: grzeniua » 17 cze 2007, 13:33

Oczywiście posiadam LAN'a zarówno w laptopie jak i w maszynie (jest tam też USB i RS232 ale polecali mi sieciówkę).

Program TNCremoNT ściągnąłem już ze strony HEIDENHAIN'a ale mam pytanie: czy można utworzyć połączenie sieciowe używając Total Commandera? Tam byłoby łatwiej obsługiwać kopiowanie/przeglądanie plików programów.. Czy ktoś się tym zajmował :?:

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi!
pzdr, Greg

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 17 cze 2007, 13:40

Nie rozumiem dlaczego nie chcesz używać TNCremoNT jest bardzo dobry przystosowany do tych maszyn i co najważniejsze darmowy a Windows comander nie jest darmowym programem
Ja zrobiłbym tak najpierw uruchomił na TNCremoNT zobaczył jak działa i czy w ogóle działa a wtedy zastanawiałbym się nad Comandrem
Ale zrobisz jak uważasz :mrgreen:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
grzeniua
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2007, 20:39
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: grzeniua » 17 cze 2007, 13:42

OK, dzięki za odpowiedź! Jutro mam mieć kontakt z maszyną ;) więc sprawdze to!
pzdr, Greg


rollaz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 26 lis 2006, 09:47
Lokalizacja: Kuznia Raciborska

#6

Post napisał: rollaz » 18 cze 2007, 15:33

witam
przez TNCremoNT nie da sie ustanowic polaczenia z ta maszyna rozumiem ze jest to tokarka tylko Total comander wchodzi w gre i kabel sieciowy
Fachman


Autor tematu
grzeniua
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2007, 20:39
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: grzeniua » 18 cze 2007, 21:49

Witam!
Udalo sie... Tak - to jest tokarka i TNCremoNT "srednio" dziala bo widzi tylko katalog PLC, ktory jest dla mnie bezuzyteczny..
Mianowicie: nalezalo ustawic:
1) Ta sama grupe robocza (ktorej nazwy dowiedzialem sie od speca a nigdy bym nie wpadl na to..)
2) Adres IP kompa rozniacy sie tylko ostatnia cyfra (nie automatyczny!)
3) Domyslna maske podsieci.

Majac powyzsze ustawienia, moge w IE wpisac adres IP maszyny i juz widze zasoby, w szczegolnosci interesujace mnie katalogi GTI, GTZ, NCPS.
To samo tylko w wygodniejszej formie widze w Total Commander, poprzez przejscie do calej sieci i w tej samej grupie roboczej widze moj komp oraz Masturn; wchodze tam i moge kopiowac, przenosic, etc.

Wszystko dziala juz, dzieki!
pzdr, Greg


rollaz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 26 lis 2006, 09:47
Lokalizacja: Kuznia Raciborska

#8

Post napisał: rollaz » 11 lut 2010, 20:10

koledzy stanąłem przed podobnym problem jak kolega grzeniua
podłączyłem tokarkę do sieci i TNC remoNT łączy się z tokarka ale widzi tylko katalog PLC jak zrobić żeby było można wejść do innych katalogów.
Fachman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”