Połączenie cnc-laptop

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Dziku992
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: Świdwin

Połączenie cnc-laptop

#1

Post napisał: Dziku992 » 18 paź 2011, 20:18

Witam serdecznie

Jak większość forumowiczów - Mam Problem :mrgreen:

Potrzebuje polaczyc sie z maszyna cnc w celu transferowania programow z maszyny na laptopa i w druga strone. pierwsza maszyna jest na sterowaniu Sinumerica 810T kolejna natomiast to Heidenhain z CNC-PILOT. na chwile obecna posiadam az kilka programow sluzacych transferowi jednak zaden z nich nie spelnia swojej funckji...do polaczenia uzywam portu RS232 z przejsciowka na USB pod lapa...w Sinumericu sprawdzilem ustawienia portu COM dla maszyny i te same ustawilem w programie jednak nie moglem w zaden sposob nic wyslac do/od maszyny. Na Pilocie problem jeszcze gorszy...kiedy wszedlem w ustawienia portu zamiast konkretnych wartosci odpowiednich wielkosci jak bity predkosc itp moglem wpisywac kody w zakresie od 1do15...i teraz nie wiem ktory kod odpowiada ktorej wartości.

O ile ktos cos wie na temat polaczenia sie z tymi maszynami prosilbym o pomoc. Przed napisaniem posta duzo czytalem na forum i duzo sie dowiedzialem jednak zaden post nie zawieral odpowiedzi na moje pytanie. nie wiem czy dobrze ustawiam program(choc raczej nic w tym trudnego). Na poczatku mialem problem ze sterownikami do lapa dla przejsciowki jednak udalo mi sie z tym uporac. nastepnie udalo mi sie zalogowac jako administrator na HH poniewaz funkcja konfiguracji portu byla zablokowana. kiedy zobaczylem kolejne utrudnienie w postaci kodow ktorych nigdzie nie moge znalezc malo palpitacji serca z nerwow nie dostalem :shock: Na Sinumericu sprawa niby duzo prostsza jednak polaczyc sie nie moge...Prosilbym zatem o ile jest to mozliwe bardzo lopatologiczne wyjasnienie dzieki czemu latwiej znajde blad jaki popelniam. Z nazw programow pamietam Winpcin...no i jeszcze takie inne cuda na kiju ale to bym musial zerknac w pracy w komputer bo nie pamietam :mrgreen:

Czekam z niecierpliwością na pomoc

Pozdrawiam


Nie ma lepszych i gorszych maszyn CNC...są tylko lepsi i gorsi operatorzy

Tagi:


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Post napisał: STELMI » 18 paź 2011, 21:12

poszukaj w moich postach. Dodawałem program TNCremoNT i jak chcesz to mogę przesłać Tobie jak skonfigurować w nim sieć, zeby działało w HH po kablu sieciowym, jeżeli to również Ciebie interesuje. Co do siemensa to nie pomogę, bo nie miałem styczności


Autor tematu
Dziku992
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: Świdwin

#3

Post napisał: Dziku992 » 19 paź 2011, 10:19

Narazie polaczenie sieciowe po kablu mnie nie interesuje bo to dopiero bedzie wprowadzane do firmy ale znacznie pozniej...poki co potrzebuje zabezpieczyc programy z maszyn i miec je na komputerze w razie awarii badz przypadkowego usuniecia. Program o ktorym wspominasz posiadam rowniez jednak mimo znanych parametrow portu COM Sinumerica, polaczyc sie nie moge...jezeli udalo CI sie polaczyc obojetnie jakim programem to podaj nazwe tego programu i parametry....i jezeli mozesz to podaj jakies bardziej szczegolowy opis calej operaji. Z tego co juz czytalem na forum parametry w programie powinny odpowiadac parametrom na maszynie ale moze cos zle doczytalem.
Nie ma lepszych i gorszych maszyn CNC...są tylko lepsi i gorsi operatorzy


marcin1916
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 01 paź 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: marcin1916 » 19 paź 2011, 14:03

Sprawdź Kolego kabelek.Schematy kabli do transmisji znajdziesz też na forum.Pozdrawiam
Heidenhain, Fanuc, Fagor, Pronum,Tiger5,Agiecut,Agiemat3 Millplus,Rhinoceros3,4,5Mastercam8,9,10,Edgecam6,11.5,2011,Sprutcam4,2007,7,8,9,10,11Solidworks,Cimco 6.1


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Post napisał: STELMI » 19 paź 2011, 14:41

już wszystko co potrzeba znalazłem, będę kombinował, dzięki


Autor tematu
Dziku992
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: Świdwin

#6

Post napisał: Dziku992 » 19 paź 2011, 17:16

schematy kabli juz dosc dawno przerobilem i szczerze powiem ze nie wiem jak ten kabel sprawdzic...kabel fabrycznie nowy tak jak caly adapter z przejsciowka...popelaniam wiec gdzies blad wynikajacy z mojej niewiedzy na ten temat.
Nie ma lepszych i gorszych maszyn CNC...są tylko lepsi i gorsi operatorzy


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#7

Post napisał: bob35 » 19 paź 2011, 19:06

No więc jeśli to przejściówka musisz w systemie zobaczyć jaki ma nr COM nie może być tak ze w programie masz com 2 a w systemie com 4 . Schemat kabla masz na forum kilka postów , jak sprawdzić ?policzysz piny i mierzysz je omomierzem z tesko za 20zł. Sprawdzaj transmisje zawsze z maszyny na komputer potem zobaczysz jakie znaki masz na końcu i początku programu bo bez nich nie prześlesz z kompa do maszyny nowego napisanego programu .
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


Autor tematu
Dziku992
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: Świdwin

#8

Post napisał: Dziku992 » 19 paź 2011, 21:38

co do przejsciowki ustawienia COM sie zgadzaja zarowno w systmie jaki w programie i na maszynie. co do specjalnego kodu czytalem juz o tym na forum i wiem ze trzeba wpisac specjalna kombinacje znakow zeby przeslac plik z lapa na maszyne. przejsciowka sprawdzona przez mechanika i pod tym katem absolutnie wszystko sie zgadza. Prosze jedynie o krotki tutorial kwestii samego polaczenia.

[ Dodano: 2011-10-26, 08:31 ]
Jaka jest najnowsza wersja WinPCina?? bo ja mam v1.7 z 2007 oraz v1.2 z kij wie jakiego roku...ale zakładam ze ustawienia transmisji danych w obu przypadkach powinny byc identyczne. Czy ma ktos nowsza wersje od tych ktore posiadam ja? ewentualnie jesli ktos ma tego Sertransa do chetnie przygarne bo nic w necie znalezc mi sie nie udalo a moze ten program bylby odpowiedni tymbardziej ze jest chwalony przez innych forumowiczow. Wracajac do transmisji...uzywam obu wersji programow WinPCin jednak tak jak mowilem z negatywnym skutkiem. ustawiam parametryzacje lacza na maszynie oraz w programie i w ustawieniach samego COMa tak jak to pokazal kolega Tomimass tutaj:

https://www.cnc.info.pl/topics84/jaki-d ... vt4447.htm

nastepnie ustawiam sinumerika na wysylanie pliku a sam program na odbiór i cisza....


Jesli chodzi o Heidenhaina to nadal nie znalazlem wyjasnienia kodow do ustawienia parametrow COM na maszynie. Generalnie od jakiegos czasu zero progressu w tym kierunku.

Pozdrawiam i ponownie prosze o pomoc :cry:
Nie ma lepszych i gorszych maszyn CNC...są tylko lepsi i gorsi operatorzy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”