obroty wrzeciona - zmiana podczas obróbki

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
zbiir
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2007, 15:51
Lokalizacja: Janow Lubelski

obroty wrzeciona - zmiana podczas obróbki

#1

Post napisał: zbiir » 21 cze 2011, 13:24

Witam !

Czy może spotkał się ktoś w problemem zmiany obrotów wrzeciona podczas wykonywania programu. Problem występuje np przy wierceniu głębokich otworów, zalecane jest nawiercenie krótkim wiertłem na głębokość 1xD. Wybrać właściwe (długie np 15xD) wiertło wprowadzić w otwór ze zmniejszonymi obrotami i posuwem do otworu, następnie ustawić właściwe parametry robocze i wykonać wiercenie.
Podczas takiej operacji występuje zmiana obrotów i posuwu. I tak co się tyczy posuwu to nie ma najmniejszego problemu, ale co do obrotów to już się robią schody bo jedyny mi znany sposób to ponowne wywołanie narzędzia, a chciałbym uniknąć podwójnej deklaracji wywołania narzędzia.
Czy istnieje jakiś sposób regulacji obrotami wrzeciona w HH 530 która pozwala na zmniejszenie tak jakby to było wykonane za pomocą np potencjometru na pulpicie ale wykonane programowo.

Dziękuję za wszelkie uwagi.

Zbiir



Tagi:


ciekavy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2009, 16:55
Lokalizacja: gdzieś tam

#2

Post napisał: ciekavy » 21 cze 2011, 13:49

Od siebie dodam że chodzi o wiercenie z łamaniem wióra więc przy każdym wjeździe/wyjeździe muszą być redukowane obroty i posuw. Jak to zrobić w programie, macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#3

Post napisał: rafalxfiles » 21 cze 2011, 19:44

I co nie mów, że wiertłem lufowym będziesz jeździł góra - dół.. tak się nie robi.. zostanie Ci jakiś wiór na dnie otworu i będzie po wierceniu - a zmiana obrotów - tak jak sobie napisałeś - wywołanie narzędzia..


ciekavy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2009, 16:55
Lokalizacja: gdzieś tam

#4

Post napisał: ciekavy » 21 cze 2011, 19:49

żadnym wiertłem lufowym, zwykłe wiertło do twardego materiału ~45HRC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”