MODIG MD 5000 Heidenhain TNC 155P

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Bielooo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2015, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

MODIG MD 5000 Heidenhain TNC 155P

#1

Post napisał: Bielooo » 14 maja 2015, 22:23

Witam,
Mam obrabiarkę MODIG MD 5000 z jednostką Heidenhain TNC 155 P która straciła program. Odzyskałem program z pamięci EPROM ale nie jestem pewien czy wpisane parametry są OK. Maszyna referuje wszystkie osie, problem jest z wrzecionem. Po wpisaniu ilości obrotów i kierunku obrotów dostaję błąd "satz vollstaenoig" i wrzeciono nie rusza. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie parametry za to odpowiadają?Czy obroty zadawane są przez wyjścia binarne i poprzez kodowanie? Jesli tak to jakie ma byc kodowanie zadawania obrotów? Osie przesuwają się w manualu. Po zadaniu obrotów i kierunku wrzeciona podświetla się przycisk do pracy w manualu ale wrzeciono się nie obraca i pojawia sie wspomniany alarm. Czy ktoś posiada może schemat elektryczny do tego modiga bo w moim niestety nie ma? W szafie brakuje jednego przekaźnika ( maszyna stała jakiś czas unieruchomiona i może ktoś wpadł na genialny pomysł aby sobie coś pożyczyć) Bedę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. W załaczniku zamieściłem aktualne parametry HH TNC 155. Pozdrawiam.
Załączniki
Parametry_aktualne.pdf
(17.58 KiB) Pobrany 216 razy



Tagi:

Wróć do „Heidenhain”