maho mh 700c cnc heidenhai 135 tnc

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Teczoszek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Kostomłoty

maho mh 700c cnc heidenhai 135 tnc

#1

Post napisał: Teczoszek » 18 sty 2013, 11:39

Panowie , jestem nowy na forum i mam na razie nie duże doświadczenie jeśli chodzi o cnc ,ale do rzeczy ;

kupiłem frezarkę CNC maho mh 700C , maszyna stała przez ostatnie cztery lata nie używana w związku z tym skończyły się baterie i na simaticu s5-010 (na płytce) i w sterowaniu heidenhai w obudowie . Baterie wymienił mi elektronik maszynę podłączyliśmy do prądu i manualnie odpaliła . Teraz po zresetowaniu przyciskiem CE maszyna prosi o podanie 12 parametrów z których 8 posiadam (Do maszyny posiadam dużo oryginalniej literatury dużo parametrów itd. ) reszta to zakresy . po wpisaniu tych parametrów (4 na czuja) wyskakuje komunikat PROGRAM GELOESCHT a następnie TASTE OHNE FUNKTION , nie bardzo mam pojecie co ztym zrobić . Czy może brakuje jakiegoś programu do sterowania? Eprom był wyjęty z obudowy ale posiada naklejki więc nie powinien się uszkodzić , może do przez dane 4 parametrów które zgaduje?
proszę o pomoc



Tagi:


zolni
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:49
Lokalizacja: radom

#2

Post napisał: zolni » 08 lut 2013, 10:23

Czy ten elektronik wymieniał baterie, jak maszyna była włączona? Jak na wyłączonej obrabiarce wyjął bateryjki to masz problem, jak nie masz zrobionych do niej BACKUP-ów, maszyna jest teraz warta tyle co złom:) Mam dostęp do MAHO MH 600, ale ta nie ma obrotowego stołu. Można by zrobić backup z niej i wrzucić do twojej. Napisz jakich parametrów Ci brakuje. Postaram się pomóc.
Pozdrawiam
zolni

Awatar użytkownika

Łuki31
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 333
Rejestracja: 28 lip 2007, 00:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

#3

Post napisał: Łuki31 » 08 lut 2013, 21:00

Witam
pokaż te parametry które masz zobaczymy co da się zrobić
Jak pytam to znaczy że nie wiem ,jak wiem to odpowiem i pomogę ,więc doceń to -tak jak ja doceniam Cię !!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”