Heidenhain tnc 426

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

Heidenhain tnc 426

#1

Post napisał: fido » 05 lip 2005, 20:59

posiadam maszyne sterowana numerycznie ze sterowaniem heidenhain tnc 426, maszyna posiada trzy osie x,y,z po zalaczeniu maszyny trzeba wybazowac wszystkie osie wlacznie z magazynem, czy jest mozliwosc zmienic jakies parametry w sterowaniu zeby bylo mozna osiami jezdzic bez bazowania bo teraz nie idzie
cos takiego jak tu http://www.pinkbike.com/modules/photo/? ... age=286249



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 06 lip 2005, 21:15

bazowanie jest konieczne przy kazdorazowym wlaczeniu maszyny, poniewaz heidenhain na ogol nie stosuje linialow kodowanych, wiec uklad sterowania po prostu nie wie w jakim punkcie zakresu ruchow sie znajduje. w trakcie bazowania maszyna wykonuje ruchy we wszystkich osiach w kierunku zadeklarowanym w ukaldzie sterowania, az do czasu kiedy czujnik (czy jak to sie tam nazywa) wjedzie w specjalny obszar na liniale (czarny podluzny prostokat na jedym z koncow kazdego linialu). punkt bazowy znajduje sie zwykle w ktoryms ze skrajnych (nie mowie o wylacznikach krancowych) punktow obszaru obrobki, co oznacza, ze jesli bysmy chcieli ten punkt zmienic musielibysmy odrotnie zakladac linialy (gdyz maja one ten czarny prostokat tylko na jednym koncu).

jesli chodzi o bazowanie magazynu, to dobrze jest zawsze przed wylaczeniem maszyny zostawic beben w pozycji poboru narzedzia nr 1, w przeciwnym razie trzeba bedzie go bazowac przy wlaczaniu, co jest troche uciazliwe. oczywiscie jesli sie tego nie zrobi (i jesli maszyna nie ma kodowanych pozycji narzedzi) to maszyna nie wie jakie pobiera narzedzie do obrobki.

parametry takie jak zakresy przesuwow, ich predkosci oraz masa innych danych mozna modyfikowac w ukladzie sterowanie po wprowadzeniu hasla serwisowego.

w razie problemow mozesz skontaktowac sie z firma apserwis z warszawy zajmujaca sie serwisem i wdrazaniem ukladow heidenhaina

www.apserwis.com.pl
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


promech
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:57
Lokalizacja: POLSKA

#3

Post napisał: promech » 07 lip 2005, 09:28

Witam.

Co do przejazdu na osiach zgadzam się, lecz nie musi to być przejazd na skrajne punkty. Natomiast bazowanie magazynu przy każdym uruchomieniu maszyny – coś mi z tym nie gra. Ciekaw jeszcze jestem, co to za obrabiarka. Moje doświadczenie ze sterowaniem heidenhain dotyczy obrabiarek MIKRON.
Zajmuję się serwisowaniem, obsługą, programowaniem i uruchamianiem produkcji na takich obrabiarkach.
W razie kłopotów służę pomocą.

Pozdrawiam
PROMECH
[email protected]


Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

#4

Post napisał: fido » 07 lip 2005, 19:23

promech pisze:Witam.

Co do przejazdu na osiach zgadzam się, lecz nie musi to być przejazd na skrajne punkty. Natomiast bazowanie magazynu przy każdym uruchomieniu maszyny – coś mi z tym nie gra. Ciekaw jeszcze jestem, co to za obrabiarka. Moje doświadczenie ze sterowaniem heidenhain dotyczy obrabiarek MIKRON.
Zajmuję się serwisowaniem, obsługą, programowaniem i uruchamianiem produkcji na takich obrabiarkach.
W razie kłopotów służę pomocą.

Pozdrawiam
PROMECH
[email protected]
jest to maszyna o nazwie LANCER CINCINATI, a magazyn rzeczywoscie sie bazuje poniweaz najezdza na ten sam kubek od ktorego sa liczone nastepne kubki


marcin_gracz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2005, 19:33
Lokalizacja: interent

#5

Post napisał: marcin_gracz » 01 lis 2005, 11:37

Co do przejazdu na punkty bazowe to nie kazda maszyna wyposazona w to oprogramowanie musi najechac do konkretnego punktu ja pracuje na kilku maszynach z oprogramowaniem haidenhain i nie kazda przejezdza na punky bazowe. Ale jest jedna która faktycznie najezdza na punkty bazowe. I zeby po włączeniu ten ruch nie trwał bardzo długo przed wyłaczaniem jej najeżdzamy wżecionem na punk
L X - 5 Y - 5 Z - 5 M91 wtedy maszyna najeżdza prawie na punkty referencyjne maszyny w odleglościach 5 mm od każdego krańcowego punktu i potem uruchomienie maszyny trwa bardzo krótko.
Co do bazowania magazynu to znow np maszyna DMU 70 evolution zawsze wykonuje i nie mozna tego zmienic a czy to jest az takie uciązliwe to nie wiem.
Natomiast maszyny innej firmy tego nie robią np Hedelius C80.
Pozdrawiam


rollaz
Posty w temacie: 1

#6

Post napisał: rollaz » 26 lis 2006, 10:05

Witam

Jestem tu nowy na tym forum jednak bardzo dobrze znam sterowanie HEIDENHAIN.

Jezeli nie chcesz rozjezdzac jakies osi mozesz poprostu ja odlaczyc w danych maszynowych i wtedy nie bedzie wogole wyswietlana

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”