heidenhain 5ax A i C

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

heidenhain 5ax A i C

#1

Post napisał: kamiloperator » 04 sty 2015, 11:05

Witam. Byłbym bardzo wdzięczny za pokazanie z krótkim objaśnieniem (dlaczego właśnie takie przesunięcie bazy) przykładowych programów na maszynę 5-osiową z osiami dodatkowymi A i C. Mam jakieś tam przykłady, ale nie mam do nich rysunków i ciągle mam kłopot ze zrozumieniem przesunięć bazowych przy obracaniu kołyski lub stołu. Czy bazy są przesuwane do punktów w których będzie obróbka po obrocie? I jak po obrocie osi A o 90st czytam bazy X i Y ? A może ktoś posiada jakieś poradniki, instruktaże?

Przepraszam za natłok pytań, ale mam okazję przejść z 3 na 5 osi i chciałbym się jak najlepiej przygotować :-)



Tagi:


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#2

Post napisał: Loser » 05 sty 2015, 18:43

wrzuć jakiś rysunek, zarys programu to się zobaczy. Generalnie zasada jest taka że sie przenosi bazę (na prosto) na płaszczyznę która będzie obrabiana po obrocie. Ale ciężko to wytłumaczyć tak teoretycznie bez rysunku.


Autor tematu
kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

#3

Post napisał: kamiloperator » 06 sty 2015, 12:47

Właśnie problem polega na tym że nie posiadam tego typu rysunków na obróbkę 5-os. :( A własciwie żadnych.. Może coś uda mi się znaleźć na necie. Programy jedynie takie, które są w wersji DEMO na symulatorze iTNC530

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”