defum dbm 100n

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina
Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#11

Post napisał: easy2002 » 13 lip 2014, 20:35

No to TNC 426
bardzo popularny
teraz tylko wersja softu bo i tu będą małe różnice ale to kolega sobie zostawi na później
Po prostu będzie różnica w oknach i cyklach wbudowanych .. ale to jak już kolega opanuje
podstawy ...

Instrukcja
http://content.heidenhain.de/doku/tnc_g ... 062-83.pdf

http://content.heidenhain.de/doku/tnc_g ... 644-83.pdf


... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#12

Post napisał: szuler666 » 14 lip 2014, 00:17

jasiu... pisze: Ciekawy jestem, jakim cudem, nie pracując wcześniej na jednej z najtrudniejszych w obsłudze maszyn, jaką jest wytaczarka, można na niej z marszu przystąpić do roboty? Jak widać, seria to nie jest, bo trzeba ustawiać, odważny gość.
Tu zgadam się w 100%
Co to znaczy jedna z najtrudniejszych w obsłudze maszyn? Maszyna jak maszyna, nawet bym napisał że przyjemna w obsłudze praca także na +, z tego co ja rozumiem kolegę przyjęli do przyuczenia/ nauki w firmie a ten się rwie jak .....kolega się pouczy, zaprzyjaźni z maszyną i pracownikami to i zacznie łapać o co chodzi.
Widzisz danc 1 aby ogarnąć robote na wytaczarce trzeba trochę na nich popracować jestem ciekawy jak bys musiał detal w osi np., X i Y robic na 3 lub 4 razy bo detal ma 20 metrow a maszyna jedzie 5 metrow x a 2,5 w y a szerokość detalu np. 6 m a już przy jednostkowej robocie a o obróbce związanej z remontami nie wspomnę , żeby nie być gołosłownym obrabiam na manualu korpusy kombajnow górniczych dla Eickoffa , jest regeneracja i naprawa ww. firma ma całkiem niezły park maszynowy nowe korpusy robią na Skodzie , ale starych nie bo operatorzy (wytaczarze) rodzimi NIemcy mowia ze nie da rady sa krzywe powichrowane i brudne :mrgreen: a okazało się ze oni za cholerę nie wiedza jak je ustawić na maszynie :mrgreen: i była tak sytuacja ze szefostwo z tej firmy chciało abym po pracy w swojej firmie która dla nich wykonuje te zlecenia , jechał do Bochun i pokazywał jak ustawić i przygotować detal jak by dawali etat to może bym rozważył tą propozycje a tak za damski ch...j to mogą se pogadać
szuler


yago44
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 198
Rejestracja: 15 wrz 2007, 21:43
Lokalizacja: glogów

#13

Post napisał: yago44 » 14 lip 2014, 09:35

tryb pracy ręczny to ta "rączka" mniej wiecej tak jakbyś robił "z ręki".Tylko że zamiast kręcić korbą trzymasz przycisk od danej osi i np. frezujesz trzymając , albo właczasz zielonym przyciskiem i jedziesz dopóki nie puścisz lub nie wyłączysz.ręcznie ustawiasz wartość posuwu i włączasz obroty.pozycjonowanie z ręcznym wprowadzaniem danych to ten przycisk 4 od "rączki" chodzi o to że maszyna ma przejechać z punktu A npX0 Y0 do punktu B np X -500 na jakimś posuwie z obrotami lub bez.ten przycisk z kółkiem "mercedesa" to jest elektroniczne kółko bardzo fajna sprawa np.przy ustawianiu osi.wciskasz go, wybierasz oś którą chcesz ustawić , kręcisz kółkiem.
Mam nadzieję że to co napisałem ma jakiś sens i choc trochę rozjaśniłem twóje wątpliwości.jednak nic nie zastąpi praktyki.Patrz jak robią inni ,pytaj i próbuj.Powodzenia
tak czułem że dałem ciała :oops: .pozycjonowanie z wprowadzaniem danych to ten przycisk pod "rączką"
alkohol niszczy skórę-szczególnie na dłoniach i kolanach.


severian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

#14

Post napisał: severian » 20 wrz 2014, 10:55

szuler666 pisze: Widzisz danc 1 aby ogarnąć robote na wytaczarce trzeba trochę na nich popracować ...
Heh,też reanimuję te padliny dla Eickhoffa :) Robić seryjną robotę to w zasadzie żaden problem.Też uważam,że wytaczarka to nie jest maszyna dla świeżaka.Można się wystraszyć samych gabarytów detalu i 20stronicowej dokumentacji.No i dochodzą jeszcze specyficzne dla wytaczarki narzędzia . Wybaczcie offtop.


Kriskris
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2018, 03:17

Re: defum dbm 100n

#15

Post napisał: Kriskris » 19 lip 2018, 19:52

Witam,
Mam mozliwosc kupienia duzej wytaczarki Giddings&Lewis typ G50. Poniewaz od 15 lat mieszkamy poza Polska chcialem zapytac jak wyglada rynek obrobki skrawaniem CNC duzych czesci w Polsce, czy jest szansa na jakies zlecenia, jaki jest przedzial cen za godzine pracy duzej wytaczarki?
Pytam tez dlatego iz zamierzamy wrocic do Polski i moze bym otworzyl jakis maly biznes na poczatek.
Dodam ze mam prawie 20 lat doswiadczenia w programowaniu i obsludze wytaczarek cnc, znam programy cad cam, nie mam problemow z obrobka dosc skoplikowanych duzych czesc, natomiast nie znam realiow w Polsce na dzien dzisiejszy.
Prosze o info.
pozdrawiam
krzysiek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”