CNC Heidenhain awaria

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
mlfox85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Gdańsk

CNC Heidenhain awaria

#1

Post napisał: mlfox85 » 30 lis 2010, 08:55

Hej. Mam problem z obrabiarką ze sterowaniem Heidenhain-a 530. Gdy jest zimna nie chce się włączyć. Gdy wstawiliśmy farelkę do szafy i temperatura wzrosła o 20stopni. Błędy znikają. Za każdym razem są to różne błędy. Co to może być? Zimne luty? Elektrolity? Co jeszcze



Tagi:

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#2

Post napisał: kostner » 30 lis 2010, 11:34

Starosc kochany starosc :). Na pewno zasilacz swiruje. Moja maszyna stala kiedys pol roku w cieplej hali. Po przewiezieniu do mnie i podlaczeniu w zasilaczu ekplodowal kondensator i wypalil dziure w plycie. Na szczescie kumpel uratowal sytuacje i wszystko naprawil. Sugeruje zrobic kopie parametrow, wymontowac zasilacz i dac do regeneracji lub samemu wymienic wszystkie kondensatory + dodatkowo posprawdzac punkty lutownicze.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#3

Post napisał: jasiu... » 01 gru 2010, 20:07

bardzo wielu producentów obrabiarek domaga się, by ich produkt pracował w warunkach, określonych DTR-ką, a więc w niewielkich rozrzutach wokół 20 stopni. W tym celu montowane są w obrabiarkach czujniki temperatury. Oczywiście podgrzanie czujników (są najczęściej w szafie) obrabiarkę uruchomi, ale producent nie był na tyle domyślny, że Polak będzie ryzykował uszkodzeniem obrabiarki za kilka milionów (czasami), by zaoszczędzić kilkaset złotych na ogrzewaniu.

Bo problem polega na tym, że w zimnej obrabiarce nie masz smarowania. Stąd wyskakują czasem błędy przeciążenia osi. Poza tym dokładność w tych temperaturach jest problematyczna, a więc i z tego powodu większość producentów zabezpiecza swoje produkty przed możliwością pracy w nieogrzewanej szopie.

Niezłym rozwiązaniem jest wydzielenie fragmentu hali, tej z obrabiarkami precyzyjnymi i jej dogrzanie i ocieplenie choćby poprzez przyklejenie do ścianek styropianu. Wiem, jak są suwnice, to niby ciężko, no ale w sumie jak się obrabiarka pozaciera, to koszt naprawy będzie jeszcze większy niż koszt ewentualnego dogrzania.


Leszek Wieczore
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 07 lis 2007, 22:52
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#4

Post napisał: Leszek Wieczore » 02 gru 2010, 10:49

Co to znaczy nie chce się włączyć?
Nie świeci ekran monitora?
Jeżeli świeci, system się ładuje i wyświetla błędy, to napisz jakie to są błędy
może coś z tego będzie wynikało
Jeżeli nie świeci nic, nic się nie włącza to rzeczywiście może być zasilacz

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”