Bridgeport VMC 600/22

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
nitroGroch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:52
Lokalizacja: Białogard

Bridgeport VMC 600/22

#1

Post napisał: nitroGroch » 24 maja 2011, 12:01

Witam, jestem nowy więc do rzeczy. Mam problem z obsługą magazynu narzędzi w maszynie jak w temacie, sterowanie tnc 370- wiem że ten temat już był poruszany na forum ale nic konkretnego z niego nie wyczytałem. Sprawa wygląda tak, po komendzie m6 z wrzeciona oddane zostaje narzędzie i wrzeciono znajduje się nad magazynem i co dalej? Przy monitorze miał się pojawić/wyświetlić jakiś monit i wtedy można kręcić ale nic takiego się nie pojawia. Miało pomóc wciskanie przycisku na wrzecionie lub na klawierce Y+ lub Y- i to również nie daje żadnego rezultatu. Dodam że nie mam DTR do tej maszyny jedynie instrukcje sterowania. Proszę o pomoc, będę wdzięczny. Pozdrawiam


Wyszukaj w google - obróbka metali "SKRAWMAR"

Tagi:


dziadu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:59
Lokalizacja: Aberdeen
Kontakt:

#2

Post napisał: dziadu » 25 maja 2011, 00:05

Miało pomóc wciskanie przycisku na wrzecionie lub na klawierce Y+ lub Y- i to również nie daje żadnego rezultatu.


Wciśnij przycisk na wrzecionie i trzymając go naciśnij przycisk y+ lub- (może być x)na pulpicie :wink:

Oczywiście najpierw wpisz M6 i wciśnij cycle start :grin:

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#3

Post napisał: arturoglobo » 28 maja 2011, 20:32

Można też w ten sposób wybierasz przycisk ręczne wprowadzanie danych wpisujesz TOL i numer który chcesz(END) potem poniżej M6 zatwierdzasz (END)i przycisk start ,powinno odłożyć stare narzędzie i wybrać to które wpisałeś.


Autor tematu
nitroGroch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:52
Lokalizacja: Białogard

#4

Post napisał: nitroGroch » 17 cze 2011, 11:50

Niestety nic z tego, próbowałem już wszystkiego ale magazyn ani drgnie. Z programu działa poprawnie ale w trybie ręcznym nie obraca się co bardzo utrudnia załadowanie narzędzi. Druga sprawa to prośba o udostępnienie DTR maszyny jak w temacie (o ile ktoś taką ma) w języku POL/ANG/NIEMIECKIM. Mam też problem ze wrzecionem a mianowicie rozebrałem już wszystkie pokrywy wrzeciona i okolic w poszukiwaniu przewodów smarowania. Widać tylko przewody do smarowania prowadnic ale nic nie dociera do wrzeciona. Maszyna przyjechała do mnie ze Szwajcarii gdzie stała nie używana przez dłuższy czas i w przewodach smarujących zważył się czynni smarujący, wytrąciło się coś jakby wosk i pozapychał cały układ dlatego chciał bym sprawdzić także wrzeciono bo bez smarowania łożyska zbyt długo nie pochodzą zwłaszcza przy 10000 obrotów. Z góry dziękuję za pomoc
Wyszukaj w google - obróbka metali "SKRAWMAR"

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#5

Post napisał: arturoglobo » 17 cze 2011, 17:45

nie mam HH-307 ale masz 530 to oczywiście nowsze ale jest wszystko co w starszych plus jeszcze dużo wjęcej,ewentualnie mogę dać 310 lub 410 oczywiście po polsku


Autor tematu
nitroGroch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:52
Lokalizacja: Białogard

#6

Post napisał: nitroGroch » 01 lut 2012, 13:22

Dziękuje koledzy za odpowiedzi, dawno nie zaglądałem na forum. Wiec tak, problem magazynu rozwiązany - uszkodzone przewody prowadzące do przycisku na wrzecionie - banalna sprawa ale sporo rozbierania żeby je wymienić. Dokumentacje DTR zdobyłem przez serwis w Szwajcarii z Anglii. Także jak by komuś była potrzebna to chętnie udostępnię. Mam małe czy ktoś z was podłączał kiedyś sondę od podstaw? tzn "oczko" odbiornik do kompa. Czy jest to skomplikowana sprawa i warto zlecić to komuś kto się na tym zna? Chcę kupić jakąś sondę, nie wiem jaką powiedzmy RENISHAW RMP60 po za sondą i odbiornikem muszę kupić coś jeszcze??
Wyszukaj w google - obróbka metali "SKRAWMAR"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”