Zestaw kluczy nasadowych - BAHCO, Proxxon?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
endless
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2016, 19:06
Lokalizacja: Zawiercie

Zestaw kluczy nasadowych - BAHCO, Proxxon?

#1

Post napisał: endless » 29 maja 2016, 19:15

Witam wszystkich.
Chciałbym kupić zestaw kluczy nasadowych (walizkę) i zastanawiałem się nad firmą BAHCO. Ogólnie widzę, że są dobre opinie tylko czy to prawda czy piszą to osoby je sprzedające bo wiele opinii jest od ludzi którzy nie mieli innych postów i nie wiem czy są wiarygodne. Mam wrażenie jakby większość postów była od sprzedażowców. Doradźcie proszę z praktyki. Mój budżet to do ok 1000 zł. Chciałbym klucze 1/2 i 1/4 cala i jakby w zestawie były oczkowe/płaskie lub nasadowe uchylne to też byłoby fajnie. a może z jakiejś innej firmy w tych pieniądzach? A może Proxxon też ma całkiem niezłe opinie? Na Gedore czy Stahlwille nie ma co nawet patrzeć z tym budżetem.



Tagi:


1q1q1q1q
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2011, 17:48
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: 1q1q1q1q » 29 maja 2016, 20:07

BAHCO niestety też są drogie , ale mamy na warsztacie i moge powiedziec ze 6 tys. było dobrze wydane :mrgreen:


Autor tematu
endless
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2016, 19:06
Lokalizacja: Zawiercie

#3

Post napisał: endless » 29 maja 2016, 20:40

Tak się zastanawiałem nad BAHCO ale taka duża walizka ok 100 el. i cena ok 800 zł. Trochę się to wydaje "mało" jak na narzędzia nawet półprofesjonalne a produkcja i tak pewnie w Azji.


marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

#4

Post napisał: marcpol » 29 maja 2016, 22:29

Ja polecam King Tony. Używam od lat, najczęściej z udarem i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście każde narzędzie da się zniszczyć, czasami nawet szybciej i taniej jest poświęcić narzędzie do wykonania danej czynności.

Myślę, że musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będziesz używał tych kluczy i jakich konkretnie narzędzi potrzebujesz. W zależności od zastosowania warto policzyć, czy i kiedy dana inwestycja się zwróci. Czasami wystarczy Yato czy Honinton.

Inną sprawą jest to, że zdecydowana większość narzędzi wyższej półki reprezentuje taką samą, dobrą, stałą jakość. Czy da się w liczbach wyrazić przewagę jednych nad drugimi?

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#5

Post napisał: ALZ » 29 maja 2016, 22:53

Bahco to dobry wybór. Od lat używam tych narzędzi i są zawsze tak samo dobre.


kavior
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:38
Lokalizacja: Krakow

#6

Post napisał: kavior » 30 maja 2016, 05:51

W pracy od kilkunastu lat uzywam bahco i nie przypominam sobie by cos komus sie rozsypalo. Rowniez bardzo dobre maja srubokrety. Generalnie w mojej opini firma robi dobre narzedzia.


Autor tematu
endless
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2016, 19:06
Lokalizacja: Zawiercie

odp

#7

Post napisał: endless » 30 maja 2016, 23:30

No cóż zastanawiam się teraz nad zestawem kluczy nasadowych firmy PROXXON plus do tego dokupiłbym płaskie i oczkowe. Nie bardzo rozumiem dlaczego osoby spamują na forach a propos BAHCO dobry produkt sam się sprzedaje. Tak w ogóle kluczy potrzebuje do majsterkowania, przy domu, samochodzie ale chciałbym coś trwałem ale nie mega drogiego. Kupić raz a dobrze. Co sądzicie o kluczach PROXXON?

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#8

Post napisał: ALZ » 30 maja 2016, 23:37

Do majsterkowania zrobił bym inaczej tzn. te najbardziej podatne na uszkodzenia tj od 7 do 13 kupiłbym dobrej firmy, a te większe to nawet Yato lub Neo ci sie sprawdzi.


szpadelkomando
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 08 mar 2009, 09:28
Lokalizacja: Bochnia

#9

Post napisał: szpadelkomando » 01 cze 2016, 18:35

Ja mam od Proxxona właśnie zestawy 1/4, 1/2 i komplet płaskich. Myślę, że nie jest źle. Jedyne co wkurza to zupełnie bezużyteczny wieszak na klucze płasko-oczkowe - trzymają się w nim tylko jak leżą (albo jak jest zapięta taka obejma) a do tego oznaczenia rozmiarów są z jakiegoś powodu przesunięte.

Używam ich właśnie tak, jak Ty planujesz - majsterkowanie, bieżąca obsługa małych obrabiarek.


kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

#10

Post napisał: kajpa » 02 cze 2016, 09:16

Ja również polecam Proxxon-a. Mam od kilku lat zestaw kluczy nasadowych z grzechotką oraz dwa klucze dynamometryczne. Wszystko bez zarzutu. W pracy mam też zestaw kluczy płasko oczkowych, również oki. Mam również, różne klucze Yato i też dają radę, także przy amatorskich zastosowaniach, trudno wyczuć różnicę. Jakość wykonania jednak na korzyść Proxxon-a. Narzędzia Yato wyglądają trochę jakby wyszły z tej samej fabryki, co setki innych low cost-owych marek na świecie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”