wyposażenie warsztatu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
precision
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2008, 22:13
Lokalizacja: Opole

wyposażenie warsztatu

#1

Post napisał: precision » 12 lut 2008, 00:32

Witam Wszystkich,

Chciałbym poradzić się Was odnośnie sprzętu który poszukuję do mojego warsztatu, zamierzam postawić tam niezbyt duży ploter frezujący, znalazłem pewną ofertę http://www.allegro.pl/item305821827_plo ... _2008.html i dlatego prosiłbym Was o jakieś opinie i rady, czy ten sprzęt w ogóle opłaca się kupować, jak z dokładnością takiego sprzętu za tą cenę, silnikiem a także co myśleć o tym oprogramowaniu sterującym.

Dzieki, pozdrawiam



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 12 lut 2008, 01:34

Witam serdecznie.
Ogólnie to nie za bardzo lubię się wypowiadać krytycznie o czyjejś maszynie w ten sposób (bo nie pracowałem na "czymś takim" choć chyba widać co to może być), ale z pewnością mogę powiedzieć, że za te pieniążki na pewno można zrobić DUŻO lepszą maszynę. Tak naprawdę to w tej maszynie nic nie ma (no poza silnikami ;) ). Za te pieniążki można sensowną konstrukcję zrobić. Popytaj ludzi na forum, z pewnością ktoś za te pieniążki jest w stanie zrobić coś dobrego, być może bez gwarancji, ale na pewno lepszego. Co do programu sterującego - żadnych konkretów o nim nie ma, chyba nawet brak nazwy (albo ja nie zauważyłem).
Poczytaj na forum o podobnych maszynach, może sam się podejmiesz konstrukcji, a część podzespołów wykonasz na zlecenie u kogoś (sporo osób ma obrabiarki, może znajdziesz w pobliżu firmę która to obrobi, np. w Kędzierznie-Koźlu;) ).
Mam nadzieję, że nie uraziłem producenta tej maszyny (jeżeli się tu, na forum udziela) moją krytyką, ale zaskoczyła mnie proporcja jakość(konstrukcja mechaniczna/wygląd) do ceny więc uznałem, że skoro się nowy kolega pyta to można go troszkę uświadomić:).
Pozdrawiam forumowiczów.
Skoczek.

P.S. Teraz zauważyłem na elektrodzie, więc dodaję dla porównania kosztów:
Frezarka cnc home made

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#3

Post napisał: gmaro » 12 lut 2008, 07:29

precision pisze:Chciałbym poradzić się Was odnośnie sprzętu który poszukuję do mojego warsztatu, zamierzam postawić tam niezbyt duży ploter frezujący,
A do czego ma służyć ten ploter ?
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
precision
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2008, 22:13
Lokalizacja: Opole

#4

Post napisał: precision » 12 lut 2008, 08:44

Skoczek - ja również nie pracowałem na takich maszynach jak ta, przyzwyczajony jestem do frezowania na normalnych frezarkach C.N.C. na które na dzień dzisiejszy mnie nie stać, dlatego rozglądam się za tego typu urządzeniem. Zastosowanie ma być podobne do wypisanego na tej stronie czyli: drewno, sklejka, stopy aluminium, folie,
karton, płyty MDF, plexi (i inne tworzywa sztuczne), laminaty grawerskie. Głównie do wykonywania prac związanych z reklamą, wykonywanie literek 3D, grawerka itp. Dodatkowo, zabawa ploterem po za godzinami pracy, czyli to wszystko na co pozwoli mi jej dokładność.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#5

Post napisał: gmaro » 12 lut 2008, 11:17

precision pisze:przyzwyczajony jestem do frezowania na normalnych frezarkach C.N.C.
To powinieneś się rozglądnąć za czymś bardziej masywniejszym a w cenie przytoczonej wyżej można śmiało zmieścić się z konstrukcją bardziej zaawansowaną ..
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 11 lis 2014, 11:53

spam.
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”