wiertarko-wkrętarka-jaką kupić?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1539
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

wiertarko-wkrętarka-jaką kupić?

#1

Post napisał: upadły_mnich » 02 cze 2009, 20:18

Witam
Planuję zakup wiertarko-wkrętarki i liczę na doświadczenie uczestników forum. Dodam, że sprawdzałem na innych forach i właściwie nic tam nie ma (bo uczestników też brak :wink: ). Myślę, że takie informacje innym też mogą się przydać.
Założenia:
Wkrętarka ma służyć w 80% do prac w aluminium, reszta to drewno itp.
Spora część prac to wiercenie w aluminium dlatego musi mieć 2 bieg z obrotami 1200obr/min (jeśli więcej to super :smile: )
Nie chcę eksperymentować z chińszczyzną bo mam jej aż nadto (łącznie z wiertarko-wkrętarko-złomem za 200zł) ładnie wyglądają na półce.
Chcę na tym pracować raczej bezstresowo (i licząc się z kosztami) bo wkurza mnie jak po 5-10 otworach fi 5 w aluminium grubości 5mm bateria siada.
Liczę się z kosztami 450zł w górę. Górnego pułapu nie ma ale nie dam za wkrętarkę do prac jakby nie było hobbystycznych 1500zł.
Marki jakie biorę pod uwagę to Hilti, Makita, Metabo, niebieski Bosch itp
Liczę na konstruktywną pomoc. Zależy mi na doświadczeniu z użytkowania.


sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

Re: wiertarko-wkrętarka-jaką kupić?

#2

Post napisał: lukadyop » 02 cze 2009, 20:57

upadły_mnich pisze:Witam
Planuję zakup wiertarko-wkrętarki i liczę na doświadczenie uczestników forum. Dodam, że sprawdzałem na innych forach i właściwie nic tam nie ma (bo uczestników też brak :wink: ). Myślę, że takie informacje innym też mogą się przydać.
Założenia:
Wkrętarka ma służyć w 80% do prac w aluminium, reszta to drewno itp.
Spora część prac to wiercenie w aluminium dlatego musi mieć 2 bieg z obrotami 1200obr/min (jeśli więcej to super :smile: )
Nie chcę eksperymentować z chińszczyzną bo mam jej aż nadto (łącznie z wiertarko-wkrętarko-złomem za 200zł) ładnie wyglądają na półce.
Chcę na tym pracować raczej bezstresowo (i licząc się z kosztami) bo wkurza mnie jak po 5-10 otworach fi 5 w aluminium grubości 5mm bateria siada.
Liczę się z kosztami 450zł w górę. Górnego pułapu nie ma ale nie dam za wkrętarkę do prac jakby nie było hobbystycznych 1500zł.
Marki jakie biorę pod uwagę to Hilti, Makita, Metabo, niebieski Bosch itp
Liczę na konstruktywną pomoc. Zależy mi na doświadczeniu z użytkowania.



Witam akurat miałem ten sam problem, robiąc w domu remont postanowiłem kupić wkrętarkę i kupiłem AEG 12V jestem z niej bardzo zadowolony jest mocna i naprawdę solidnie wykonana nie tak jak chińszczyzna.


Seba-Jongen
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 205
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Post napisał: Seba-Jongen » 02 cze 2009, 22:08

Witam
na gwiazdkę kupowałem bratu coś takiego z podobnymi wymaganiami.
Kolega z hurtowni (ale taki z którym kiedyś pracowałem) sprzedał mi Makitę. Myślę że kitu by mi nie sprzedał a z tego co wiem wkrętarka przy pracy 2dni/tydzień do dziś się spisuje.

Dodam że kolega miał postawiony problem w ten sposób -"sprzedaj mi coś dobrego za przystępną cenę", a ceny z tego co pamiętam wahały się 300-800 zł -były to praktycznie takie same wkrętarki lecz różniły się ilością bajerów.


marcin francus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:39
Lokalizacja: oostrozebeke

#4

Post napisał: marcin francus » 02 cze 2009, 22:14

ja mam zestaw DeWalt
DC981KA i DW052K2 12volt
najlepiej wydana kasa na narzedzia ever
ale w firmie uzywamy niebieskiego BOSCH-a i jest spoko 14.4v z litowymi bateriami
makita jest za delikatna, tylko topowe modele sa naprawde pancerne (ok 900€)
hilti i metabo nie mam zdania - brak doswiadczen


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7587
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#5

Post napisał: pukury » 02 cze 2009, 22:32

witam.
wkrętarka/wiertarka metabo .
robiliśmy jakiś czas temu grubszy remont podłogi u kumpla .
w grę wchodziło ( krótko mówiąc ) wkręcenie kilku tysięcy śrub w podłogę .
przez płytę paździerzową do desek .
wkręty - czarne ( takie jak do regipsów ) o długości 55mm .
muszę powiedzieć ę sprawdziła się doskonale .
co jakieś 2 godziny - ciągłego wkręcania - musiałem ładować acu.
w tym czasie wkręcałem tym drugim - pierwszy się ładował .
poza tym wkrętarka ma coś na kształt udaru - do wykręcania/wkręcania śrub w " trudne " miejsca .
to tyle co wiem o tych sprzętach .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post napisał: skoti » 02 cze 2009, 22:34

Akurat mam remont i widze ze brygada ma rowniez wkretarke AEG 12V . Rozmawialem na jej temat z wlascicielem i jest bardzo z niej zadowolony .

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post napisał: BYDGOST » 02 cze 2009, 22:38

Na podstawie moich doświadczeń i kontaktów z użytkownikami polecam trzy firmy: Makita, Hitachi i Milwaukee. Makita od dawna oferowała bardzo solidne narzędzia. Miałem okazję co nieco posłuchać bardzo pozytywnych opinii. Stopniowo pojawiła się firma Hitachi z dużym wyborem bardzo dobrych elektronarzędzi. Mam kilka z nich także prywatnie. Ciekawostką jest, że firma ta zaczęła wprowadzać elektronarzędzia z silnikiem bezszczotkowym. W zakresie wiertarko wkrętarek akumulatorowych oferuje bardzo duży wybór z dużymi momentami obrotowymi a prędkości obrotowe dochodzą do 1800 obr./min, przynajmniej te, które ja napotkałem. Zakres cen bardzo przystępny, także do 1000 zł np. DS18DFL. Podobnie duży wybór oferuje Milwaukee z tym, ze jest to już górna półka.

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#8

Post napisał: webserver » 02 cze 2009, 22:53

BYDGOST pisze:Na podstawie moich doświadczeń i kontaktów z użytkownikami polecam trzy firmy: Makita
A ja polecam tylko Makita !!!
Pozdrawiam PlotComplex.com

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9

Post napisał: BYDGOST » 02 cze 2009, 23:03

webserver pisze:A ja polecam tylko Makita !!!
Tak też może być i nie będzie w tym nic złego bo Makita się sprawdza. Pamiętam gościa, który miał wkrętarkę tej firmy, starą jak świat, na napięcie 9V, która kręciła do upadłego. Inne w tym czasie już padały. Myślę, że jednak warto przeanalizować to, co oferują inni. Kiedyś wybór był bardzo ograniczony, tzn tylko pojedyncze firmy coś oferowały. Teraz mamy w czym przebierać, no i ta satysfakcja samego wybierania. Lubię to!!!!

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: namemartin » 02 cze 2009, 23:04

Witam!
Ja polecam Hilti.
Sprzęt jest nie do zajechania. Kosztuje swoje ale wart jest tej kasy.
Pracowałem na sprzęcie różnych firm dostępnch na rynku i Hilti moim zdaniem jest najlepszą firmą biorąc pod uwagę jakość do ceny. Później: Makita lub Metabo (stawiam na jednym poziomie, a nawet byłbym za Metabo). Hitachi świetny sprzęt, ale niewiele tym robiłem także o bezawaryjności nie mogę nic powiedzieć. Bosch...
Jakbym miał sobie teraz kupić nową to kupił bym Hilti. Jeśli kasy by nie starczyło to Metabo albo Makita.
Takie moje zdanie w tym temacie.
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”