wiertarka stołowa - co kupić?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

wiertarka stołowa - co kupić?

#1

Post napisał: skrzat » 02 lut 2009, 15:41

mam na oku taką (najtańsza)
http://www.allegro.pl/item539025608_wie ... madlo.html

lub takie:
http://www.allegro.pl/item537490925_wie ... mocja.html
http://www.allegro.pl/item541039433_wie ... w_fav.html

http://www.allegro.pl/item537423056_duz ... 1_6kw.html
50zł drożej wychodzi od tej drugiej a wydaje się być solidniejsza, np metalowa podziałka głębokości wiercenia, szczegół ale jak dla mnie świadczy to na + o niej

miał ktoś z was do czynienia z którąś z nich? wiem, że to chiński chłam ale nie stać mnie na nic lepszego, wiertarka na początku swojej kariery posłuży do konstrukcji frezarki ze sklejki i kątowników aluminiowych, a w przyszłości (o ile dożyje) posłuży przy budowie maszynki z aluminium
a może są jakieś inne perełki których nie wiem? :)

najbardziej martwi mnie to.... ale tak niestety jest chyba we wszystkich w cenie do 2k....
Obrazek

którą wybrać? nie mam określonego budżetu ale nie chciał bym wydać na nią majątku a jednocześnie chciał bym żeby posłużyła kilka lat



Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#2

Post napisał: Mariuszczs » 02 lut 2009, 16:27

Mam dedrę podobnej konstrukcji ( tą najmniejszą ), bicie minimalne ma, stolik mało sztywny, ale wiercę nią już dwa lata prawie codzień i zastanawiam się czy nie kupić sobie drugiej takiej małej - bo czasem robię wiercenia dwoma wiertłami i zmiana co chwile jest upierdliwa. Napewno dorobię do niej śrubę trapezową pod stolik żeby był sztywny i miał regulację wysokości. Za taką cenę nie będziesz żałował.

Oraz mam dedrę kolumnową wysokość ok 2 m ( stawianą na ziemi ). Te same wady - minimalne bicie oraz mało sztywny stolik. I ta jest na sprzedaż ( ok 500 zł ). Daje radę wiercić w stali do 20 mm ( uchwyt jest 16 mm ). Kupiłem frezarkę z pinolą i musze ja sprzedać żeby kupić silnik i falownik. To taka:
http://www.allegro.pl/item539702477_ded ... d7807.html

Wracając do tych małych to jak masz możliwość pomacać to sprawdź ile się stolik ugina przy naciku ( najlepiej pinolą ) i pomierz bicie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#3

Post napisał: skrzat » 02 lut 2009, 16:48

a próbowałeś może wypełnić tą prowadnice jakąś żywicą z wypełniaczem? jest sens?

zostaje mi zakup tylko na allegro :(


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 02 lut 2009, 17:22

witam.
mam taką najmniejszą .
silnik oczywiście nie ma takiej mocy jak zadeklarowana - ale to chyba oczywiste .
rurę zalałem mieszaniną piasku i żywicy plus " wraziłem " starą szpilką M16 .
podstawę również zalałem żywicą z piaskiem .
w podstawie oczywiście zostawiłem miejsca na mocowanie imadła itp .
luzy na wrzecionie ma okropne - ale da się jechać .
robię i wiertłem fi1 i 12 mm - w aluminium 12 idzie .
stolik co nie co się ugina - podpieram sobie kołeczkiem i bukowym klinikiem .
generalnie za te pieniądze nic lepszego nie kupisz - a i tak coś takiego zawsze będzie lepsze od statywów do celmy .
jak dla mnie to jest to dość ciekawe doświadczenie - zawsze robiłem na " trochę " lepszych maszynach .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

#5

Post napisał: b_j » 02 lut 2009, 18:01

co do wiertarki z linku wyzej jest w tytule napisane "wiertarka stolarska " ... i to już chyba wszystko tłumaczy dlaczego przy wiereniu stali fi20 sie wygina :d , i ma małe bicie ... no nie ma cudów :d P.S. pewnie te bez bicia sprzedawali jako uniwersalne ;D
...ale żarty na bok . Wg. mnie najlepszym gwarantem długotrwałej pracy przy dobrej dokładności byłaby stara WS-15 ..ale patrzac na allegro ... ceny powalające :-/ aż przychodzi mysl żeby swoją sprzedać ;d [/quote]


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#6

Post napisał: Mariuszczs » 02 lut 2009, 18:10

Wiertarka stolarska - kiedyś pisali na nich wiertarka warsztatowa i ja właśnie mam z tych czasów. Żeby słup wypełniać czyms to raczej nie trzeba w tej małej bo on jest sztywny ( chyba że teraz robią cieniznę )
Ja właśnie w cenie WS15 kupiłem frezarkę fp 800 z głowicą z pinolą do wiercenia - troche ceny za te ws 15 są przegięte. Frezarka ma od razu porządne podnoszenie stołu, swoje 800 kilo waży itd.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post napisał: BYDGOST » 02 lut 2009, 18:59

Mariuszczs pisze:troche ceny za te ws 15 są przegięte.
Ceny są takie jakie są bo te wiertarki nie są robione za miskę ryżu. My też chcemy żeby, żeby nam za naszą pracę płacono więcej. Problem pojawia się wtedy gdy pod nos podstawia się nam coś co pochodzi z innego systemu wartości, czego nawet nie da się porównać i nijak nie pasuje do naszych realiów. I musimy wybierać. Ja wybrałem WS15 nową, ale trafiła mi się szczęśliwa okazja i była dość tania.


morswin
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:54
Lokalizacja: Legnica

#8

Post napisał: morswin » 02 lut 2009, 19:34

Witam

Mam tego EUROTEC. Stolik daje nawet rade niestety ma luzy na wrzecionie i czasami potrafi wpasc w wibracje. Sa w niej 3 kola pasowe i ma sporo przelozen. Jak za te cene i tak nie jest zle. Do amatorskich prac wystarczy i pracuje mi sie calkiem fajnie na niej. Musze chyba pomyslec aby troche ja ulepszyc i jakos zlikwidowac ten luz. Tam jest naklejona zwykla naklejka z podzialka tak samo jak moc tego silnika wydaje sie byc przesadzona.

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#9

Post napisał: jorgo » 02 lut 2009, 19:56

jorgo

Awatar użytkownika

Autor tematu
skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#10

Post napisał: skrzat » 02 lut 2009, 21:11

ja zdecydowałem się na tą ostatnią, jak dla mnie wygląda najsolidniej no i imadełko jest w komplecie
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”