Wasze zdanie Palnik propanowy czy Przecinarka plazmowa stal

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 1

Wasze zdanie Palnik propanowy czy Przecinarka plazmowa stal

#1

Post napisał: miron91 » 28 kwie 2013, 14:51

Tak z ciekawości piszę,jakie jest wasze zdanie na temat cięcia samej stali bez metali kolorowych plazmą czy palnikiem propanowym ?. Co myślicie co bardziej się opłaca i bardziej przydaje palnik propanowy to koszt około 1200 zł cięcie do 300 mm plazma 2500 w górę cięcie do 16 mm.

Sam posiadam palnik propanowy butla propan 11 kg i butla tlenową 13,4l i 8 L zapłaciłem 1000 zł około,cięcie wychodzi bardzo ładne nawet przy 200 mm do tego używam go do podgrzewania,opalania itp, z plazmą miałem kilka razy styczność lecz koszta samej chińskiej plazmy cut 100 w górę i kompresora 200 l mijają się z celem,jakie wasze zdanie ?



Tagi:

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: Mat3ys » 29 kwie 2013, 21:37

Przerabialiśmy ten temat jak składałem swój palnik. Zależy co chce się ciąć. Palnik podgrzewanie, lutowanie, cięcie złomu jakieś blachy ale krawędzie wiadomo po tym zabiegu pierwszej klasy nie są. Plazma do cienkich metali przynajmniej te rzędu 1500zł. Jakość krawędzi po cięciu wiadomo.

Wszystko zależy od tego co chce się robić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”