Ploter frezujący pomoc w dobraniu firmy, oraz kilka pytań

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
[email protected]
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:32
Lokalizacja: google

Ploter frezujący pomoc w dobraniu firmy, oraz kilka pytań

#1

Post napisał: [email protected] » 25 wrz 2016, 14:44

Witam!
Planujemy zakup plotera frezującego do drewna, który miałby służyć do produkcji policzków schodów drewnianych (długość pola roboczego około 4,5m, szerokość nie mniej niż 80 cm,). Zapoznałem się już z ofertą firmy SERON teraz analizuję ofertę KIMLA. Chciałbym was zapytać:
1. o możliwości takich maszyn, jaką firmę wybrać, czym się kierować przy wyborze maszyny
2. czy ploter będzie spełniał swoje zadanie (grubość elementów to zwykle 4-5 cm)
3. czy jest możliwe przesuwanie elementu, gdy będzie dłuższy niż pole robocze stołu
4. czy ploter można w przyszłości rozbudować o 4 oś, (tak by frezował otwory w policzkach schodów na tralki)
5. Czy w ploterach istnieje możliwość zainstalowania "rzutnika" który pokazywałby obrys elementu przed przystąpieniem plotera do pracy- ustawianie elementu na stole roboczym


Zdaje sobie sprawę, że do tego typu prac najlepsze było by centrum obróbcze 5-cio osiowe, ale w tej chwili nie możemy sobie na to pozwolić, ze względu na cenę oraz na obsługę takiej maszyny

Liczę na waszą pomoc i z góry przepraszam jak coś źle napisałem lub wyjaśniłem

Dziękuję i pozdrawiam



Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 25 wrz 2016, 17:49

no tak, albo rybki albo akwarium, a jeszcze lepiej full wypas za poł darmo.
Do tego typu prac wystarczyłby zwykły ploter frezujący bez bajerów, dobry stolarz sobie z tym poradzi, wystarczy mu tylko wytlumaczyc kinematyke i zasady postępowania z maszyną. Do grubych elementow rzędu 50 mm to dobry frez i moc wrzeciona conajmniej 9 kW. Przy 5 osiach maszyna musi być o niebo sztywniejsza od 3 osiowej z racji kinematyki
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”