Młot udarowy.. Co kupić??

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 13
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

Młot udarowy.. Co kupić??

#1

Post napisał: spawacz21 » 10 cze 2012, 14:54

Witam. Przymierzam się do zakupu jakiegoś młotka takiego niedużego. Żeby wiercić wiertłem sds i trochę pokuć. Cena jaką mogę przeznaczyć to max 200zł. Wiem, że to mało i pewnie w tej kasie tylko euroteca kupie, ale może polecicie coś innego. Aha i jeszcze jedno pytanko. Czy młotowiertarki z silnikiem pionowym, są mocniejsze od tych z silnikiem usytuowanym poziomo? Czy te z poziomym słabiej kują? Dziękuję i pozdrawiam. Maszynka do użytku domowego. Nie żadna profeska. Tylko prace przydomowe.


Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: ALZ » 10 cze 2012, 15:19

Nie masz zadnej alternatywy dla chinola. Wszystkie te tanie wynalazki nawet nie mogą w części zastąpić markowych wyrobów, ale do domowego uzytku (od czasu do czasu) mogą się sprawdzić. Wbrew pozorom chińskie silniki elektronarzędzi są niezłe, cała reszta zależy od szczęścia. Ja kupiłem 6 lat wstecz młotkowiertarkę chyba topex bo wypozyczalnia elektronarzędzi była już zamknięta i mam ją do dzisiaj. Wywierciłem nią już tysiące otworów kułem co się dało i najczęściej używam jej jako mieszadło do zapraw, gipsów itp. jak to przy sporych remontach. Rzęzi już jak cholera, ale dalej kręci i nie można jej zajechać :mrgreen:


ali
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 146
Rejestracja: 28 wrz 2005, 14:30
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: ali » 10 cze 2012, 15:23

hej,

Trochę dokładając możesz nabyć takie coś.

http://allegro.pl/mlot-750w-1758-skil-i2400349612.html

Kupiłem taki ojcu, sprzęt za tą kasę naprawdę przyzwoity. Sam ostatnio nim kułem otwory pod wentylatory w garażu i spokojnie wystarczył. Wadą jego jest to, iż jest on ciężki i jak trzeba coś robić nad głową lub przy suficie to łapy odpadają po chwili. Niestety nie korzystałem z eurotec'a więc nie mogę się wypowiedzieć jak wypadają te narzędzia względem siebie.
pozdrawiam
Jakub Jędrzejczak

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 10 cze 2012, 15:31

Ciekawą propozycją może być też Macallister (z Castoramy) mają oni teraz 3 lata gwarancji.Kupiłem młot wyburzeniowy tej firmy do jednorazowej roboty i już 2 rok kują nim sąsiedzi i znajomi i trzyma się to kupy a co najważniejsze - nieźle działa.


przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#5

Post napisał: przemyslaw2ar » 10 cze 2012, 17:24

Jako że w branży budowlanej przepracowałem kawał swojego zycia to i sprzęt poznałem. I tak pomijając znane marki (swoją drogą Bosch to szmelc niewarty swoich pieniędzy, i mowa tu o serii Profesional czyli niebieskiej) to można polecić kilka, min GRAPHITE czy Einhell z czego GRAPHITE wypada troszkę lepiej lecz jest i droższy. Jak już mówimy o sprzęcie z "podłogi" :wink: to pozostaje EuroTec (ale wystrzegaj się chwytów marketingowych typu EuroTec=Eurotek bo to bzdura, to tak jakgy porównywać PROTOOL i BOSCH) Młoty udarowe z poprzecznym silnikiem mają większą siłę udaru lecz mają mniejszą prędkość obrotową.


Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 13
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#6

Post napisał: spawacz21 » 11 cze 2012, 07:29

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Znalazłem coś takiego i chciałem zasięgnąć Waszych opinii. http://allegro.pl/mlot-udarowy-obrotowy ... 41513.html
Albo trochę droższy
http://allegro.pl/mlot-udarowy-obrotowy ... 41519.html
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post napisał: ARGUS » 11 cze 2012, 08:57

przemyslaw2ar pisze:Jako że w branży budowlanej przepracowałem kawał swojego zycia to i sprzęt poznałem. I tak pomijając znane marki (swoją drogą Bosch to szmelc niewarty swoich pieniędzy, i mowa tu o serii Profesional czyli niebieskiej) to można polecić kilka, min GRAPHITE czy Einhell z czego GRAPHITE wypada troszkę lepiej lecz jest i droższy. Jak już mówimy o sprzęcie z "podłogi" :wink: to pozostaje EuroTec (ale wystrzegaj się chwytów marketingowych typu EuroTec=Eurotek bo to bzdura, to tak jakgy porównywać PROTOOL i BOSCH) Młoty udarowe z poprzecznym silnikiem mają większą siłę udaru lecz mają mniejszą prędkość obrotową.
Troszke bzdurki więc odpiszę
-ten kawał życia zależny jest od twojego wieku więc pojecie względne
-zależy też czy pracowałeś jako pracownik czy jako właściciel ważne o tyle że jako pracownik jesteś w stanie zarżnąć nejlepszą maszynę
a jako właściciel to byle chinol długie lata posłuży
-Używam boscha niebieskiego młot wyburzeniowy, szlifierka kątowa 125. szlifierka kątowa 230,wiertarka sds+ ,wiertarka zwykłaPiła szablasta, i mam te narzędzia od lat i WEDŁUG MNIE stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry - to dobry sprzęt
Co do innych firm - tych marketowych To proste - im niższa cena tym gorsza jakość
-W młotach udarowych nie liczą się obroty tylkoi moc i zależność obrotów w stosunku do udaru- napęd pneumatyczny
Więc jeśli ferujesz wyroki że ta czy inna firma to gówno to dodaj z łaski swojej że
według Ciebie - bo ja się z Twoim zdaniem co do Bioscha nie zgadzam.

Wracając do wątku Mac Alister to dość przyzwoite narzędzia w tej klasie i plusem jest to że gwarancja bez zbędnych dyskusji
Jak możesz bierz z silnikiem pionowym zobaczysz różnice po dłuższym kuciu
-uważam że maszynki są lepiej wyważone do pracy w zmiennych pozycjach
Ja bym kupił tą z pierwszego linku - bez regulacji obrotów


Pozdrawiam


przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#8

Post napisał: przemyslaw2ar » 11 cze 2012, 18:01

ARGUS masz rację zabrakło tego "według mnie". Pracowałem kilka lat jako pracownik i kilka jako szef-pracownik i z Boschem mam niemiłe wspomnienia, być może użytkowanie miało wpływ na żywotność sprzętu ale na budowie warunki zmieniają się nierzadko natychmiast i tam niema sentymentów. Największą wadą MOIM ZDANIEM w markowym sprzęcie jest to iż części zamienne/eksploatacyjne mają cenę nieadekwatną do jakości i zakup się nie zdąży zwrócić i już trzeba kupować nowe lub pękające groty przy hilti te950.
Co do sposobu eksploatacji to się spierał nie będę bo jak wiadomo trzeba sprzętu używać z rozumem, ja też mam narzędzia które mają już swoje lata ale nie ukrywam tego że są mało eksploatowane wręcz leżą na półce i się kurzą :smile:

@spawacz21 takie młoty MARKOWE mają moc ok 950W a te z aukcji mają moce podane chyba z kapelusza lub są to takie typowe do pracy w mrozy (przy okazji kucia sie ogrzejesz) im większa moc w takiej wiertarce tym większa emisja ciepła. Żaden z tych młotów to nie EuroTec a sam sprzedający to picer (miałem z nim kontakt) brak jakiejkolwiek gwarancji, dowodu sprzedaży, a towar który otrzymasz będzie się znacząco różnił od zamawianego, jedno do czego niemożna się przyczepić to ceny i ekspresowy czas realizacji.
Pozdrawiam


Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 13
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#9

Post napisał: spawacz21 » 26 sie 2012, 11:36

Witam ponownie. Nie zdecydowałem jeszcze ze względu na "odpływ gotówki". Na razie przeglądam rynek i interesują mnie 2 modele.
HITACHI:
http://allegro.pl/hitachi-dh24pc3-mloto ... 25312.html
CELMA:
http://allegro.pl/mlotowiertarka-celma- ... 68616.html

Który z nich byłby lepszy? Będę wiercił trochę w kamieniu, betonie, lekkie kucie itp. Domowy użytek.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#10

Post napisał: jacek-1210 » 26 sie 2012, 19:27

Ja też na Boscha narzekać nie mogę: jeszcze przed 2000 rokiem kupiłem za 1000zł młotowiertarkę uniwersalną 650W (SDS + drugi, przekładany uchwyt do wiercenia), kupiłem do remontu domu, do tej pory przeszła już kilka remontów, zrobiła frezarkę i nadal działa :smile: . Mam też chińczyka z ok. 2004r. (metalowego) kilka lat tłukli go na instalacjach pracownicy i choć ma inny przewód i wtyczkę, to też jeszcze może :smile: . Teraz leży w kącie bo wolę Boscha. Przewaga Boscha to uniwersalność, lepsze wykonanie i regulacja obrotów czego w chińczyku brak
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”