Mała tokarka lub automat

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Mała tokarka lub automat

#1

Post napisał: CFA » 10 kwie 2013, 12:03

Witam,
trafia się do realizacji temat, do którego potrzebna będzie mała tokarka- bardziej automacik.
Detale typu tulejki ze stali, średnice 2-3mm max 6mm, otwory wewnętrzne 0,5-1,5mm, długości kilkanaście mm, jakieś rowki czy fazki na zewnątrz. Dla mnie poniżej 4mm to już kłopotliwe w wykonaniu i to wydaje się być zegarmistrzowską robotą, a tu jeszcze serie ok 1000-2000szt/miesiąc.
Najlepiej CNC, z chwytem sztuki przez tulejkę koniecznie z automatycznym wysuwem - taki trochę automat.
Kompletnie nie mam rozeznania na rynku takich maszyn. Czego szukać jako nowe
(chodzi mi o producentów) i czego jako używane. Jako używane budżet jest rzędu 30 tys. zł,
jako nowe na razie bez limitu, bo wtedy inny sposób rozliczania.
Jakich producentów strony przeglądnąć, ewentualnie których przedstawicieli poprosić.
Ktoś się w tym specjalizuje, bo jak szukam googlem, to raczej same modelarskie o dokładności 0,2 albo małe w rozumieniu producenta czyli przelot wrzeciona fi25.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podpowiedział chociaż jakieś hasło do dalszych poszukiwań.



Tagi:

Wróć do „WARSZTAT”