Bester SPF 250 T?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
The Vicek89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 22:26
Lokalizacja: Krasnystaw

Bester SPF 250 T?

#1

Post napisał: The Vicek89 » 08 sie 2010, 22:31

Witam kolegów fachowców!!! Jestem początkującym spawaczem i mam okazję zakupić za niewielkie pieniądze prostownik spawalniczy Bester SPF 250 T w dobrym stanie bez przewodów spawalniczych. Czy ta maszyna jest dobra na początek? Liczę na szybką odpowiedź. Z poważaniem Tomasz. :wink:



Tagi:


giloman
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:29
Lokalizacja: Chełm

#2

Post napisał: giloman » 11 sie 2010, 18:51

Ma delikatny układ sterowniczy (często się sypie) - co jest czasami upierdliwe. Tak samo SPF400.
Do czego chcesz używać tej spawarki? Hobbystycznie do pracy ciągłej?


Autor tematu
The Vicek89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 22:26
Lokalizacja: Krasnystaw

#3

Post napisał: The Vicek89 » 11 sie 2010, 19:21

W pracach przydomowych i niewielkim warsztacie naprawczym. Niedobrze że sterowanie pada...Mógłbyś mi zaproponować jakąś inną spawarkę o podobnych parametrach? Dodam że moja inst. siłowa ma 20 A zabezpieczenia. Z góry dzięki!!!!


giloman
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:29
Lokalizacja: Chełm

#4

Post napisał: giloman » 11 sie 2010, 19:36

A ile chcesz wydać na spawarkę i jak grubymi elektrodami chcesz spawać - i jaki materiał (czarna stal, nierdzewka)?


Autor tematu
The Vicek89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 22:26
Lokalizacja: Krasnystaw

#5

Post napisał: The Vicek89 » 11 sie 2010, 20:08

Myślę że koło 2 tyś. może trochę więcej. co do elektrod to chyba 4 max ale dobrze by było żeby się nie wyłączała co minutę. A materiał? Głównie zwykła czarna chociaż bawiłem się trochę tigiem i spodobało mi się :smile: Ten bester mógł spawać TIG... :sad:


giloman
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:29
Lokalizacja: Chełm

#6

Post napisał: giloman » 11 sie 2010, 20:55

Za 2,2tyś kupisz sobie nowego Camppiego 150A - elektrodą możesz spawać ciągle (2,5mm^2) - 100% pracy, 3mm^2 przy 60%. Ale serwisu nie polecę (pogwarancyjnego)
Albo lincolna małego - te same parametry co powyżej, ale lepiej znosi długie przedłużacze.
Oba mają możliwość spawania Tigiem, ale poprzez kontaktowe zajarzenie łuku.
Spawarki małe, lekkie jednofazowe. Lepsza firma od powyższych to fronius - ale te, używane chodzą w cenach jak nowe powyższe.
Powyższe znam i wiem co mogą. Z częściami nie ma problemów.

Z używek możesz kupić w tej cenie Kemppi Mastertig 1500 albo coś takiego:
http://allegro.pl/item1175346502_tig_mm ... _2400.html

Tylko jak byś kupował to od razu dogadaj się z sprzedającym żeby na jeden dzień wziąść w tzw. gwarancję rozruchową - i ciągle spawać. Wtedy zobaczysz, czy nie jest "dojechana".

Możesz kupić jakiegoś "chinola", ale chińskie mają transformatory nawijane drutem aluminiowym, co pogarsza ich wydajność. Tych nie polecam. Może i taniej wychodzi w zakupie, ale potem eksploatacja może być droższa.


Bynajmniej unikaj transformatorówek - ciężkie w przenoszeniu i wychodzi się już z tego typu. Niby spawarki się nie nosi, ale jak czasami trzeba wnieść 15kg gdzieś do góry - kemppi 150 waży 5kg- to jest różnica.

A, Bestera robi teraz Lincoln, tylko nazwa "bester" została.


Autor tematu
The Vicek89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 22:26
Lokalizacja: Krasnystaw

#7

Post napisał: The Vicek89 » 11 sie 2010, 21:27

Aha czyli mam już nieco jaśniejszy obraz sytaucji. Dzięki wielkie kolego baaardzo mi pomogłeś!!!!!!! 3maj się!!!!!! :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”