Pomógł - albo uczciwie, albo wcale

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Pomógł - albo uczciwie, albo wcale

#1

Post napisał: gelo » 11 paź 2009, 09:53

Dla tych, którzy szukają pomocy od innych na tym forum ilość "pomógł' raczej nie ma znaczenia, ale dla tych, którzy pomagają jest to jedyna 'zapłata' za poświęcony czas.
Patrząc na niektóre wątki okazuje się, że za jeden temat ten sam człowiek może otrzymać kilka razy pomógł.
Wnoszę postulat :grin:, do adminów, aby sprawili, iż za jeden wątek można otrzymać jeden raz pomógł. Inaczej cała ta zabawa traci sens i może lepiej z tego zrezygnujmy.


>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 11 paź 2009, 10:52

witam.
co do " pomógł " - to niech Admin robi co chce .
mnie osobiście nie zależy na tym ile mam tych tam .
Nie podobają mi się tytuły - specjalista , " jelita " forum itp .
może by przejść na nomenklaturę bardziej odpowiadającą tematyce .
uczeń , czeladnik , czeladnik wyzwolony , mistrz , arcymistrz , itp .
albo - technolog , główny technolog .
na początek - " strugacz okrutnik " , " bezlitosny skrawacz " ?
albo wcale nie nadawać tytułów ?
po co to komu .
ilość pomógł w jakiś sposób mieć nadzieję że porady danego osobnika nie są całkiem bez sensu .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#3

Post napisał: easy2002 » 11 paź 2009, 11:18

Witam
Panowie a kto w ogóle zwraca uwagę, na to co za tytuł ma forum dany użytkownik lub ile on razy pomógł.
Jeśli ktoś zwraca uwagę na to np. jaki ja mam tytuł na forum "elita forum" i ma z tym problem to uważam ,że ma problem ze sobą .... nie dowartościowanie czy coś takiego bo ja osobiście mogę mieć tytuł sprzątaczka !!! Ważne co się sobą reprezentuje na forum !!
A co do ilości pomógł to powiem Wam Panowie, że dziś można mi wyzerować zegar gdyż niema to dla mnie najmniejszego znaczenia , myliłem się bo kiedyś uważałem iż osoba która pomogła komuś może liczyć na to samo od innych osób ale jak widać po tematach zakładanych przeze mnie gdzie nie raczy nikt odpisać ... Nie wieżę w to że nikt z forum nie wie o co ja pytam !! A jeśli nawet nie kuma do końca to może choć troszkę pomóc własnymi pomysłami :wink:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 11 paź 2009, 11:23

witam.
pewnie że " tytuły " punkty , ilość pomógł to w gruncie rzeczy dziecinada .
jestem za likwidacją tego wszystkiego .
osobiście mogę nosić tytuł " rzeźnik noży tokarskich " - co mnie to ?
złudzenia - złudzenia !
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#5

Post napisał: ma555rek » 11 paź 2009, 11:35

easy2002 pisze:bo ja osobiście mogę mieć tytuł sprzątaczka !!! :wink:
funkcja moderatora to już jakby temu podobna.
Jeden ze znanych chirurgów w wywiadzie powiedział o sobie że chirurg miękki to taki szajsonurek podniesiony do profesorskiej godności.
easy2002 pisze: myliłem się bo kiedyś uważałem iż osoba która pomogła komuś może liczyć na to samo od innych osób ale jak widać po tematach zakładanych przeze mnie gdzie nie raczy nikt odpisać ...
Przychodzi taki moment że się można stać pionierem a następnych podążajacych widać dopiero przez lornetkę.
Pasjonat


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: upadły_mnich » 11 paź 2009, 12:19

easy2002 pisze:myliłem się bo kiedyś uważałem iż osoba która pomogła komuś może liczyć na to samo od innych osób ale jak widać po tematach zakładanych przeze mnie gdzie nie raczy nikt odpisać
Bo kolega wpadł we wlasna pulapke tj.
Jak ktos dużo razy pomógł to znaczy, że jest fachowcem...a cóż mozna pomóc fachowcowi? I istnieje dodatkowe ryzyko, że można się ośmieszyć.
gelo pisze:jedyna 'zapłata' za poświęcony czas
Jest jeszcze satysfakcja.
Przykro jest tylko wtedy, jak pomaga sie komus przez gg (oczywiscie bez punktów)
I na hasło: "nie ma sprawy, forum jest od tego aby sobie pomagać"
osoba stwierdza: "dzieki ale na forum to nikt by mi nie pomógł"
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#7

Post napisał: easy2002 » 11 paź 2009, 12:31

upadły_mnich pisze:Bo kolega wpadł we wlasna pulapke tj.
Jak ktos dużo razy pomógł to znaczy, że jest fachowcem...a cóż mozna pomóc fachowcowi? I istnieje dodatkowe ryzyko, że można się ośmieszyć.
Może i kolega ma rację :wink:
Ale nigdy nie uważałem się za fachowca , bo ciągle się uczę a uczył będę się długooooo....
"człowiek uczy się całe życie a gł...." i po co to się uczyć :sad:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#8

Post napisał: Leoo » 11 paź 2009, 13:48

Tak jest, skasujmy liczniki, i wszystkie dane użytkowników. Loginy i avatary też, niech forum będzie anonimowe i wszyscy będą równi. Forum też skasujmy i wyłączmy komputery a jak ktoś będzie potrzebował, to zrobi sobie transparent np. "Spalił mi się L298 - pomocy" i wyjdzie na ulicę. :shock:
A wszystko przez to, że ktoś ma za dużo/za mało punktów czy postów :?:

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#9

Post napisał: kostner » 11 paź 2009, 13:54

Te punkty daja jakis obraz o aktywnosci na forum. Ja sie nimi sugeruje i wieksza wartosc merytoryczna bedzie miala dla mnie odpowiedz od specjalisty poziom X niz nowicjusza. Oczywiscie nie jest to jedyne kryterium bo zeby wiedziec co kto ma w glowie trzeba ludzi na forum troche poznac :)
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#10

Post napisał: upadły_mnich » 11 paź 2009, 13:59

gelo pisze:Patrząc na niektóre wątki okazuje się, że za jeden temat ten sam człowiek może otrzymać kilka razy pomógł.
Wnoszę postulat , do adminów, aby sprawili, iż za jeden wątek można otrzymać jeden raz pomógł.
jestem "ZA" ale moje zdanie się nie liczy bo mam za mało "pomógł", postów tez nie za bardzo a i jeszcze charakter tez do forum nie pasuje
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”