Pomoc z Technologii

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Mirin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:42
Lokalizacja: Bełchatów

Pomoc z Technologii

#1

Post napisał: Mirin » 26 mar 2011, 14:12

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum. I odrazu proszę o pomoc mianowicie potrzebuje pomocy z Technologii (Mój zawód to ślusarz). Piszę we wtorek sprawdzian który jest bardzo ważny dla mnie przeszukałem wszystkie zeszyty jakie mam 4 książki i nic nie mogę znaleść (Widocznie nie mam daru szukania informacji :D) Dostaliśmy pytania od naszego nauczyciela które zamieszcze poniżej. Bardzo prosze o pomoc nie oczekuje pełnych regułek wystarczy jak ktoś odpowie na tzw. Chłopski rozum :) z Góry Dziękuje za pomoc.

1. Wymienić uniwersalne przyrządy obróbkowe
2. Objaśnić budowę typowych przyrządów do obróbki powierzchni obrotowych
3. Określić zastosowanie trzpieni tokarskich, uchwytów dwuszczękowych, trzyszczekowych, zabieraków
4. Co to jest zbieżność, pochylenie
5. Objaśnić metode oznaczania pochylenia i zbieżności
6. Określić materiały stosowane do budowy uchwytów i przyrządów obróbkowych
7. Odczytać materiały stosowane do budowy uchwytów i przyrządów obróbkowych
8. Odczytać symbole materiałów stosowanych do budowy uchwytów i przyrządów obróbkowych
9. Wyjaśnić pojęcie twardości materiału i określić sposóc oznaczania twardości



Tagi:


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#2

Post napisał: rynio_di » 26 mar 2011, 16:04

Postaram się ci pomóc ale nie wiem czy dokładnie bo szkoły kończyłem ... albo jeszcze dawniej
Pyt.1 odpowiedź jest w pytaniu 3-im ale idąc dalej przedmioty obracające się mocujemy w,- kłach ; na trzpieniach tokarskich;w zaciskach;na tarczach ; w uchwytach; uchwytach specjalnych tzw.mocowadłach.
w kłach, jeden kieł w koniku drugi we wrzecienniku ,graf > --- < , mocowania potrzebna sercówka i tarcza z zabierakiem.
w trzpieniach tokarskich stosujemy wtedy gdy obrabiany przedmiot ma w środku otwór ale założenie go w kłach jest niemożliwe ,a do tego mocowania podchodzimy dwojako,kiedy otwór jest wykonany dokładnie i nieobrobiony. Do dyspozycji możemy mieć trzpienie tokarskie stałe i nastawne.
Różnica to taka że stały ma lekki stożek tak 05-0,075 mm A trzpień nastawny posiada nacinaną tuleję która się rozpręża i utrzymuje obrabiany przedmiot.
Czy ta forma odp cię satysfakcjonuje ???


Autor tematu
Mirin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:42
Lokalizacja: Bełchatów

#3

Post napisał: Mirin » 27 mar 2011, 14:36

Oczywiście że tak :) Dziekuje bardzo :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”