LIST MOTYWACYJNY - WORK EXPERIENCE - W JEZ.ANGIELSKIM

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

LIST MOTYWACYJNY - WORK EXPERIENCE - W JEZ.ANGIELSKIM

#1

Post napisał: luk_asz01 » 10 gru 2009, 19:11

MOZE KOMUS SIE PRZYDA. MOJE KROTKIE WYPOCINY. TO ZE MIESZKAM NA WYSPIE, WIEC LIST PO ANGIELSKU. MOZE MIESZKANCY MOJEGO UKOCHANEGO KRAJU WKLEJA COS W JEZYKU OJCZYSTYM

Dear Sir/Madam
I am studying Computer Aided Engineering ; milling and turning At – FAS Training Centre, Rossa Avenue , Bishopstown, Cork . On the 22nd Feb. 2010 I have 4 weeks of work experience and I wish to spend this time with any company that uses CNC machines and CAD/CAM software.
Your company is one of Ireland’s best prospects and I would really appreciate the experience at your facility. Maybe in the future I could join your team.
My experience with CNC machines is not just FAS course to keep me off the streets during a time of recession. My interest in CNC started around two years ago when I did my first course on CNC milling machine (Millitronic => 3 Axis) . When my previous employer closed factory I started learning for myself programming (ISO – G-Code), drawing with CAD/CAM software. For example: AutoCAD, Solidworks, Mastercam. During this period I found a teacher who taught me in exchange for my time in his workshop, helping him using CNC Lathe (Fanuc 10iT and 21iTB) and Mill (Millitronic)
The reason I sent to you this latter about work experience is because I feel you have opportunity to grow your business further. This is why I would like and enjoy to have this placement among your team.
I have attached reference of my previous employer in CNC, and also my teacher and instructor. I really hope you can give me the chance of this work experience. This reference you can find on the last page my CV.

Sincerely:



Tagi:


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#2

Post napisał: lukadyop » 10 gru 2009, 20:59

Ke?

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#3

Post napisał: luk_asz01 » 10 gru 2009, 21:39

KęTaki :D


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#4

Post napisał: lukadyop » 11 gru 2009, 06:37

:mrgreen: ke to z takiego angielskiego serialu, może pamiętasz.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#5

Post napisał: Bri » 11 gru 2009, 14:52

On the 22nd Feb. 2010 I have 4 weeks of work experience and I wish to spend this time with any company that uses CNC machines and CAD/CAM software.
Nie powinno być I will have? co to w ogóle znaczy? 22 stycznia 2010 mam 4 tygodnie doświadczenia w pracy?
Your company is one of Ireland’s best prospects and I would really appreciate the experience at your facility.
Już chciałem się zaśmiać z najlepszego prospektu ale się doinformowałem, zresztą "perspektywa" też można tłumaczyć inaczej (i troszkę lepiej). "doceniłbym doświadczenie w waszej firmie" hmm
My experience with CNC machines is not just FAS course to keep me off the streets during a time of recession.

to nawet po polsku źle brzmi, może ich nie obchodzi po co robisz kurs.
When my previous employer closed factory I started learning for myself programming (ISO – G-Code)
i started myself learning programming
During this period I found a teacher who taught me in exchange for my time in his workshop, helping him using CNC Lathe (Fanuc 10iT and 21iTB) and Mill (Millitronic)
brak kropki na końcu zdania to najmniejszy problem, period kojarzy się z kobiecym okresem, nie ważne za co cię uczył - pisz że miałes "opportunity to familiar yourself with" rodzajami maszyn podczas pracy w jakimś warsztacie.
The reason I sent to you this latter about work experience is because I feel you have opportunity to grow your business further. This is why I would like and enjoy to have this placement among your team.
Latter to jest "drugi" "końcowy" a nawet jeśli mnie pamięć nie myli to trafiłem na określenie "śmieci", "Wysyłam wam drugi o doświadczeniu ponieważ czuję że macie możliwość dalszego wzrostu waszego biznesu".
I have attached reference of my previous employer in CNC, and also my teacher and instructor. I really hope you can give me the chance of this work experience. This reference you can find on the last page my CV.
"załączam referencje (na pewno? a nie pisze się referenceS ?).. mam nadzieję na przyjęcie. A te referencje znajdziecie na końcu". Może to jest po irlandzku bo po angielsku niekoniecznie, a po polsku wcale. no i wszędzie to doświadczenie..

Popraw się kapkę, a jak trzeba popraw i mnie, bo nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#6

Post napisał: gaski » 11 gru 2009, 15:22

Szanowny Pan / Madam
studiuję Komputer Pomożony Prowadzący prace inżynieryjny ; Dalej 22nd Feb. 2010 który mam 4 tygodni doświadczenia praca i życzę spędzić ten raz z jakimś przedsiębiorstwem, które używa maszyny CNC i CAD / CAM oprogramowania.
Twoje przedsiębiorstwo jest najlepszymi perspektywami jednej z Irlandii i naprawdę doceniłbym doświadczenie w twoim udogodnieniu. Być może w przyszłości mógłbym dołączyć do twojego zespołu.
Moje doświadczenie z maszynami CNC nie jest tylko kursem FAS, by powstrzymać mnie od ulic podczas czasu recesji. Moje zainteresowanie w CNC zaczęło się około dwa lata temu kiedy zrobiłem mój pierwszy kurs na CNC frezarce (Millitronic => 3 Oś) . Kiedy mój poprzedni pracodawca zamknął fabrykę zacząłem uczenie dla siebie programowania (ISO – G - Kod), rysując z CAD / CAM oprogramowaniem. Na przykład : AutoCAD, Solidworks, Mastercam. Podczas tego okresu znalazłem nauczyciela, który nauczył mnie w zamian za mój raz w jego zakładzie, pomagając jemu używającemu Tokarka CNC (Fanuc 10iT i 21iTB) i Młyn (Millitronic)
powód, któremu posłałem tobie to to drugi o praca doświadczenie jest, ponieważ czuję, jak masz okazję, by wyhodować twój biznes dalej. To jest, dlaczego polubiłbym i ucieszyłbym się, by mieć to rozmieszczenie między twoim zespołem.
Przymocowałem odniesienie mojego poprzedniego pracodawcy w CNC, jak również mój nauczyciel i instruktor. Naprawdę spodziewam się, że możesz dać mi szansę tego doświadczenia praca. To odniesienie możesz znaleźć na ostatniej stronie CV. mojego

Szczerze:






(tłumacz komputerowy- "Komputer Świat")

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#7

Post napisał: luk_asz01 » 11 gru 2009, 17:31

nie bede nic zmienial :), list pisany z osoba anglojezyczna, mysle ze nie jest na tyle cofniety , ze nie odroznia form czasowych. poza tym , to osoby nie anglojezyczne , uzywaja max 6 czasow, z 16stu chyba dostepnych. nie bede nawet sie skupial nad tym wszystkim. jesli bylyby jakiekolwiek bledy stylistyczne jak i czasowe, to zapewne bylyby wychwycone, przez instruktora mojego, jak i przez osobe pomagajaca mi w napisaniu tego.
literowki owszem, ten latter :)
mam nadzieje BRI ze nie wkleiles tego do jakiegos tlumacza ;)
poza tymm, to wiele slow nabiera zuplenie innego znaczenia w zdaniach. wiec nie ma co , tlumaczyc slowo po slowie.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8

Post napisał: Bri » 11 gru 2009, 20:49

luk_asz01 pisze:wiec nie ma co , tlumaczyc slowo po slowie
Ależ nigdy tak nie robię :)
luk_asz01 pisze:mam nadzieje BRI ze nie wkleiles tego do jakiegos tlumacza
nigdy w zyciu, nie ma dobrych translatorów eng-pol, już prędzej radzą sobie z tłumaczeniem chińskiego na angielski (ruskiego też - popatrz na google translate i daj strone mobile-review.com) ale z polskim to masakra - widzisz efekt w poście gaski'ego.

Po prostu nie chciałbym żebyś został źle odebrany - nagły przypływ dobrych chęci. Inna sprawa że ja ostateczną wyrocznią też nie jestem :) Żebyś nie dostał w odpowiedzi: LOL, OMG, LMAO, WTF?

Do polskiego pracodawcy nie piszesz: "bardzo chciałbym u was pracować bo mieszkam z rodzicami i nie mogę sobie pozwolić na wynajem własnego mieszkania i jeżdżę na rowerze, a wasza firma gwarantuje stabilne zatrudnienie w dłuższej perspektywie co by mi było bardzo na rękę." Bo można się niechcący ośmieszyć. :)

Powodzenia w załatwianiu stażu (tylko mniej tego work experience pliiisssss). :)

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#9

Post napisał: luk_asz01 » 12 gru 2009, 12:00

LMAO - tego nie znam ;)

ale chyba rozumieja co w tym jest napisane, bo juz pierwsza firma sie odezwala i zaprasza mnie ;), tyle ze to polnocna irlandia i nie wiem.... maja strone www, ale jakos na niej tak troche ubogo, par maszyn tez jakis ubogi, odpisze im, ze spoko, ze jestem zaszczycony prpozycja ;) , ze po nowym roku sie odezwe, i ustalimy jakies spotkanie. a moze ktos inny mnie w tym czasie zaprosi ;) . no nic , jak narazie ryby biora na moj list :D

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#10

Post napisał: Bri » 14 gru 2009, 08:23

"Laughing my ass off" - spotkałem się z rozumieniem tego przez swoich i nie swoich jako "za***iście" lub "za***iste aż się poryczałem ze śmiechu", wtrącają jeszcze fuckin' - LMFAO.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”