Historia pewnego miejsca

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
ynk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:05
Lokalizacja: slask

Historia pewnego miejsca

#1

Post napisał: ynk » 08 lis 2013, 23:18

Forum podczytuje od dłuższego czasu, teraz postanowiłem się z wami podzielić historią pewnego miejsca w Polsce i przy okazji się przywitam.
Chyba każdy z tutejszych czytelników chciałby kiedyś trafić do podobnego...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli temat się spodoba, dorzucę jeszcze troszkę smaczków.



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 08 lis 2013, 23:58

Trochę mi to przypomina szkolne warsztaty.. daawno temu. :roll:
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: BYDGOST » 09 lis 2013, 00:00

To bardzo smutne miejsce.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


yanek_00
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:50
Lokalizacja: slask

#4

Post napisał: yanek_00 » 09 lis 2013, 00:09

Udało mi się przypomnieć poprzedni login, więc zamienię się nickiem :)

RomanJ4, masz rację, to są/były warsztaty szkolne.

BYDGOST, nie wyobrażasz sobie, co do dzisiaj czuję mogąc dotykać te maszyny z myślą, że to wszystko zostanie rozkradzione. Gdyby tak obdarować potrzebujących, młodych, biednych, początkujących...

Dorzucę kolejną porcję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: BYDGOST » 09 lis 2013, 00:16

Do szkolenia bezrobotnych nie potrzebne są warsztaty szkolne, jak widać na załączonych obrazkach.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#6

Post napisał: Alvar4 » 09 lis 2013, 00:35

Co rozumiesz przez pojęcie rozkradzione? Przecież ktoś się tym musi opiekować bo inaczej już dawno by rozkradli na złom. Powiedz więcej o zastanej tam sytuacji tych maszyn. Co Dalej ma z nimi być. More Pictures Please :)
Obrazek


yanek_00
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:50
Lokalizacja: slask

#7

Post napisał: yanek_00 » 09 lis 2013, 00:54

Rozkradzione tak zwyczajnie, że wchodzisz, bierzesz i wynosisz. Normalny człowiek myśli, że takie rzeczy są jakoś zabezpieczane. Niestety realia mają się inaczej. Jako że pasjonuje się odwiedzaniem miejsc "opuszczonych", to zauważyłem, że wszystko co "państwowe" jest bezpańskie. Kwestia tylko tego kto i kiedy się dowie, że coś leży i czeka.
Teraz kolejna porcja fotek, a na samym dole wrzucę zdjęcia z innego miejsca. Też państwówki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na tej TUSce, mój pierwszy i mam nadzieje nie ostatni wióreczek, napęd ręczny.
Cieszyłem się jak dziecko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wspomniane inne państwowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#8

Post napisał: Alvar4 » 09 lis 2013, 02:17

Piękne to miejsce. Tak jak by się tam czas zatrzymał.... Aż dziw bierze, że jeszcze takie miejsca się uchowały. Widać szabrownicy raczej tam jeszcze nie dotarli bo narzędzia jakieś tam leżą albo po prostu wzięli co cenniejsze a złom zostawili. Tokarek nie wynieśli bo za ciężkie... na razie....
Obrazek

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#9

Post napisał: RomanJ4 » 09 lis 2013, 08:30

Toż to szok! I nikt tego nie pilnuje? A gdzie właściciel, szkoła, starosta (bo to on chyba zawiadują szkołami średnimi), czy kuratorium, przecież to nie "Ziemie Odzyskane" w 45-tym?
I jak się to ma do obecnego narzekania na coraz większy deficyt dobrze wyszkolonej średniej kadry technicznej w gospodarce? Potem będą wywalać miliony na odbudowę tego co zniszczono.
Ręce opadają...
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#10

Post napisał: spol » 09 lis 2013, 08:57

Znajomy pracował przez pewien czas w szkole we Wrocławiu. Kiedyś to sie nazywało Lotnicze Zakłady Naukowe. Teraz już się tak nie nazywa, w sumie to to nawet nie wiem jak nazwali nieboszczka LZN. LZN był ogromną szkołą która jak sama nazwa wskazuje kształciła między innymi przyszłą kadrę zajmującą się elementami dla przemysłu lotniczego.

Po LZN pozostały ogromne warsztaty , masa sprzętu - tokarki,frezarki, narzędzia do nich i inne. Po prostu wszystko co może być potrzebne do roboty.

Sprzętu już nie ma. Przyjechał jeden pan,oczy mu sie zaświeciły jak dwa halogeny. Bo
komu by sie nie zaświeciły widząc taki sprzęt za ułamek ich wartości. Zobaczył maszyny , zobaczył narzędzia. Wszystko kupił. Narzędzia zabrał ze sobą od razu - żeby nic nie znikneło. Po ciężkie przyjechali potem.

Wycena ? Obstawiam ze za kilogram albo ułamek procenta dawnej wartości. O tym co trafiło obok nawet nie myśle ... Wycenę chyba robiła pani księgowa razem z panią dyrektor. One sie przecież znają na takim sprzęcie ...

Teraz szkoła zdaje sie ze jest zawodową czy technikum. Niby mają jakieś klasy kształcące
coś w stylu operator czy coś podobnego - mogę sie mylić bo dokładnie nie wiem.
Wiem tylko ,że już nie mają na czym szkolić. Bo wszystko wyprzedali.

Smutne to jest jak ten kraj został zniszczony i rozgrabiony. Zastanawialiście się jak by
teraz było w Polsce gdyby nie hitlery,komuny i inne tuski ? Gdyby polska mentalność ludzka była inaczej wykreowana ? Dziś bylibyśmy potęgą przemysłową. Te wszystkie huty, zaklady przemysłu ciężkiego itd. Tego juz nie ma i nigdy nie wroci. Wszystko zniszczone i rozgrabione. Jak to teraz podobno mówi młodzież - żal

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”