ploter tnący lynx-1350 EX wibracja noża w oprawce?

Plotery tnące

Autor tematu
beny102
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2011, 22:55
Lokalizacja: wrocław

ploter tnący lynx-1350 EX wibracja noża w oprawce?

#1

Post napisał: beny102 » 19 wrz 2011, 23:26

Witam Wszystkich Forumowiczów,

to mój pierwszy post wiec wypada się przywitać.

Posiadam ploter tnący jak w tytule, używany sporadycznie, od jakiegoś czasu tnie falkę.
Linie proste są ząbkowane i wyglądają ja drobna falka, jest prawie nowy, czysty, wymiana noży nie pomaga. Jedynie obniżenie prędkości do minimum (ok 50-70mm/s) daje zadowalający efekt,
ale wtedy ciecie trwa wieki.

Czy przyczyną może być wibracja noża w oprawce, luz na łożysku?

dziękuję za odp i pozdrawiam



Tagi:


pikus24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2011, 14:15
Lokalizacja: łódź

#2

Post napisał: pikus24 » 20 wrz 2011, 15:31

Zdecydowanie tak, luz na lożysku
polecam firme Darcopolo maja nie drogie i dobre

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 31 paź 2011, 17:31

Nie koniecznie musi być to luz w oprawce. To eliminowałbym na końcu. Trzeba sprawdzić raczej karetkę i blaszki kierunkowe. Raczej wygląda mi to na pękniętą blaszkę.

Gdyby był to luz w oprawce na łożysku - widoczny byłby raczej zawsze, z mniejszą lub większą falką. Żeby sprawdzić wystarczy włożyć oprawkę z pisakiem. Jeśli falka wychodzić będzie - mam rację, jeśli nie - oprawka.

Na oprawki musisz uważać, bo sporo się od siebie różnią. Najistotniejszym parametrem jest umiejscowienie "kryzy" oporowej na obudowie oprawki. Zbyt nisko umieszczona będzie powodowała zbyt małe opuszczenie (niedocinanie lub w ogóle brak cięcia).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Ravender
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2007, 11:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4

Post napisał: Ravender » 05 lis 2011, 23:01

Kiedyś doprowadziłem do podobnego rezultatu instalując podobny cutter u klienta. Miał on pole robocze coś 1500x1000 i w trakcie wnoszenia do pomieszczenia musieliśmy ustawić go pionowo. Potem przy montażu brakowało jednej podkładki (wypadła gdzieś w trakcie tego wnoszenia) która znajdowała się między cutterem a podstawą. Dałem jakąś inną, całość poskręcałem i myślałem, że mam wolne. Niestety różnica w grubości spowodowała lekkie wygięcie (odkształcenie) stołu i w rezultacie karetka jeździła z pewnymi oporami (chociaż ledwo wyczuwalnymi). I już to wystarczyło by pojawiły się schodki. Sprawdź, czy karetka porusza się bez problemów w obu osiach na wyłączonym urządzeniu (przesuwając karetkę ręką).
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”