MAXTECH JK 1351 linie przerywane

Plotery tnące

Autor tematu
Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

MAXTECH JK 1351 linie przerywane

#1

Post napisał: Dementu » 12 cze 2016, 11:21

Witam,
posiadam ploter Maxtecha JK 1351 wycinam zarówno prosto z corela jak i przy użyciu programu Artcut 2009.
Zmagam się z problemem, mianowicie gdy ploter tnie proste linie od prawej do lewej przy większej prędkości niż 130 mm/s robi delikatne przerwy, które są widoczne w postaci linii przerywanych. Problem nie występuje gdy tnie w innych osiach, obłe kształty i linie góra/dół tnie idealnie, znakomicie również wycina gdy tnie od lewej do prawej.

Proszę o radę co mogło się stać i jak ewentualnie temu zaradzić.

Pozdrawiam



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 12 cze 2016, 12:48

Witam

Na początek zamiast noża "zainstaluj" jakiś pisak i na papierze sprawdź jak rysuje. Również sprawdź pasek pod możem czy czasem nie jest w tych miejscach powycinany. Trzecia sprawa to nacisk noża na folie. No i wypadałoby sprawdzić samą oprawke/uchwyt do noża.

Miałem podobny problem w ploterze innej firmy. W moim przypadku uszkodzony został suwak-potencjomter od regulacji nacisku noża. I żeby było śmiesznie ploter robił przerwy w cięciu w jednej osi idelnie co 2 centymetry. Koszt części to 6zł - wymiane zrobiłem sam a wiec darmo. Do dzisiaj tnie idelanie nawet folie szablonową której używam do nakładania grafik na samochody.

robert


Autor tematu
Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

#3

Post napisał: Dementu » 13 cze 2016, 09:56

Wydaje mi się, że problem tkwi w taśmie teflonowej, kilkukrotnie ploter mi "zbzikował" i wycinał różne dziwne linie, później okazało się, że problemem są skoki napięcia i po podłączeniu komputera z ploterem do jednej listwy problem ustał natomiast zostały widoczne uszkodzenia w taśmie teflonowej.

Chciałbym się zapytać w jaki sposób wymienia się taką taśmę?


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 13 cze 2016, 19:27

Dementu pisze:
Chciałbym się zapytać w jaki sposób wymienia się taką taśmę?
W większości przypadków jest samoprzylepna, w kilku b.starych ploterach spotkałem się że była wciskana w rowek.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

#5

Post napisał: Dementu » 17 cze 2016, 12:09

Niestety ale zmiana taśmy teflonowej nic nie poradziła. Im większa prędkość tym dłuższe odcinki bez wycinania ale tylko jak wycina od prawej do lewej.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 17 cze 2016, 12:42

To sprawdź uchwyt noża i sama karetke. Bo moze coś tam się dzieje i unosi lub podbija nóż. I jeszcze zrób test: spróbuj naciąć dwie linnie jedna pod drugą i zobacz czy w tych samych miejscach nie docina czy może nie dociecia są w różnych miejscach.

robert


Autor tematu
Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

#7

Post napisał: Dementu » 17 cze 2016, 16:15

Kreski nie są idealnie w tych samych miejscach. Jest ich mniej więcej tyle samo i ze wzrostem szybkości robią się większe przerwy. Dodam również, że w tą stronę w którą robi kreski ploter wydaje inny dźwięk podczas samego wycinania, jak nie wycina dźwięk jest taki sam w obu kierunkach.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#8

Post napisał: kubus838 » 17 cze 2016, 17:19

Moja rada, trzeba rozkręcić ploter o obajrzeć prowadzenie karetki jak również cały mechanizm karetki. Z jakiegoś powodu nóz jest umoszony. A tak na gadanego niestety nie da się wskazać usterki - zbyt duzo elemntów które mogły juz zakończyć życie.

Ale nic nie napisałeś o nożu i jego oprawce.

robert


Autor tematu
Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

#9

Post napisał: Dementu » 17 cze 2016, 22:23

Głowica została wymieniona, noży już kilka przeszło przez nową głowicę, sama oprawka wygląda normalnie. Niestety to jest mój pierwszy ploter i nie potrafię udzielić więcej informacji.
Czy poradzicie jakiś dobry serwis w okolicach Gdańska?


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#10

Post napisał: kubus838 » 17 cze 2016, 22:37

Dlatego doradzałem wczesniej weź pisak i pobaw sie regulacją docisku. Może nóż na tyle dużo wystawiłeś z oprawki, że przy ragulacji docisku wychodzisz po za skale i noż nie jest dociskany. Dlatego załóz pisak i się tym pobaw - pisak ma stała długość. Jak nie wiesz jak to zrobić ściągnij sobie dokumentacje do plotera. A sprawdzałeś lożyska w oprawce noże, czy czasem się nie rozpadły?

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”