Który ploter wybrać ?

Plotery tnące

Autor tematu
indyk84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:30
Lokalizacja: Nowa Wieś

Który ploter wybrać ?

#1

Post napisał: indyk84 » 11 sty 2010, 18:56

Witam. Zastanawiam się nad założeniem małej firmy zajmującej się grawerowaniem, tłoczeniem, wycinaniem, zdobieniem różnego rodzaju materiałów (papier, skóra, tekstylia i tym podobne). Działalność ma mieć powiązanie z branżą poligraficzną i reklamową. Mam zamiar zakupić m.in tamponiarkę, złociarkę i ploter/grawerkę. Jeśli chodzi o ploter/grawerkę zastanawiam się nad dwoma urządzeniami które znalazłem na allegro:
- http://www.allegro.pl/item871102880_gra ... _cena.html
- http://www.allegro.pl/item876124503_abc ... centa.html

Przyznaję że nie mam w tym wszystkim zbyt dużego rozeznania i dopiero robię tzw. "rozpoznanie" :smile: Byłbym wdzięczny za podpowiedź odnośnie powyższych dwóch urządzeń i opiniach o nich, lub zasugerowaniu alternatywy :smile:



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 11 sty 2010, 19:08

To co podajesz w linku nr 2 nadaje się do zajmowania miejsca jakiemuś modelarzowi skubiącemu w balsie.....
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
indyk84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:30
Lokalizacja: Nowa Wieś

#3

Post napisał: indyk84 » 11 sty 2010, 19:16

Dzięki za pierwszą odpowiedź ale... wolał bym z uzasadnieniem. Dlaczego ? Ponieważ jak ktoś wyjaśni różnicę, co jest z czym nie tak to wtedy będę mniej więcej wiedziała na co zwracać uwagę przy ewentualnych dalszych poszukiwaniach. Odpowiedzi typu "ten zły" lub "tan dobry" i tyle niewiele dla mnie wnoszą. Tak więc dzięki za odpowiedź jeszcze raz, ale proszę o jakieś konkrety i wyjaśnienia dlaczego tak albo dlaczego inaczej.


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: bubels » 11 sty 2010, 20:23

Po pierwsze trochę za małe pieniążki by móc oszczędzać...

Co do lasera nie mam doświadczenia co do drugiego plotera użyj wpierw przycisku szukaj na forum bo już było to poddawane pod dyskusję.

W skrócie bardzo dyskusyjny system przesuwu liniowego. Podstawą urządzenia materiał drewnopochodny itd... W analogi do wiertarek które można kupić w hipermarkecie to super wielozadaniowy profesjonalny model w zestawie z tytanowymi wiertłami nie tępiącymi się za 24,99zł i to przed promocją.

Jeśli chcesz poczynić inwestycje musisz nauczyć się analizować ofertę w oparciu o fakty a nie piękne opisy sprzedawcy.

Poświęć trochę czasu na lekturę forum a nauczysz się filtrować fakty i mity.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”