Głowica tnąca - noże rolanda

Plotery tnące
Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Głowica tnąca - noże rolanda

#1

Post napisał: pabloz90 » 07 paź 2010, 08:44

Witam,

Planuję dorobić sobie do frezarki dodatkowe narzędzie (zamiennie z wrzecionem - kress) do cięcia głównie folii, ale PET i inne cienkie tworzywa sztuczne też wchodzą w grę - oczywiście z umiarem ;).

Wyszperałem w sieci, oprawkę noża typu Roland. I ją też chcę wykorzystać (duża dostępność noży, dobra jakość zarówno noży jak i oprawki). Rozmawiałem już (a raczej pisałem przez PW) z kolegą z forum - który co nieco rozjaśnił mi temat.

Oprawkę chcę osadzić w wałku z poliamidu - ew. innych uchwyt zrobię. Jednak zastanawiam się jak regulować siłę nacisku. Rzecz jasna do każdego materiału inna siła potrzebna.

Zastanawia mnie tylko, jak w ploterach rolkowych - np. Roland - jest rozwiązany system docisku. Jakaś sprężynka?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Paweł Z.


Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Tagi:

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#2

Post napisał: tom22 » 07 paź 2010, 09:51

Wykonanie mocowania takiej oprawki -żaden problem.
tylko że nóż jest wleczony i droga cięcia jest inna niż przy użyciu frezów.

Nacisk noża w ploterach tnących realizowany jest za pomocą elektromagnesu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#3

Post napisał: pabloz90 » 07 paź 2010, 11:27

Tak tak - chodzi mi o nóż wleczony ;) Jeśli chodzi o "trasę" wleczenia noża - tutaj kwestia ustawienia offsetu - tak sądzę. Jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie ;)

W planach jest też nóż obrotowy (sterowany silniczkiem) - ale to dopiero w planach - wyższa szkoła jazdy jak mniemam.

W międzyczasie wygrzebałem w sieci informacje, by szukać elektromagnesu sterowanego przez PWM.

[ Dodano: 2010-10-08, 10:40 ]
Można prosić Kolegów o radę jak dobrać elektromagnes?

Chcę zamówić oprawkę typu:
http://allegro.pl/uchwyt-oprawka-noza-p ... 99984.html

W kwestii elektromagnesów znalazłem taki sklep:
http://www.sklep.wit-mot.pl/c,pl,9_16_1 ... gnesy.html

Tylko jak to ma działać? :roll:

Z góry dziękuję Koledzy.
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#4

Post napisał: tom22 » 14 paź 2010, 20:55

znalazłem u siebie fotkę głowicy - Roland
można coś podpatrzyć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#5

Post napisał: pabloz90 » 14 paź 2010, 21:13

Dzięki bardzo. Bardzo się przyda ;]

Elektromagnes już zamówiony. Czekam tylko na dostawę. Jeszcze raz dzięki, punkcik dla Ciebie.

Efekty pracy (mam nadzieję że dobre) zaprezentuję tutaj ;)

[ Dodano: 2010-10-27, 23:21 ]
Witam wszystkich,

Jak na razie efekt prac mizerny a to za sprawą osadzenia nożyka - co prawda stół (płyta wiórowa został splanowany), jednak próbowałem wycinać na płycie styroduru (może tutaj tkwi problem?). Cięcie jako takie wychodzi jednak w niektórych miejscach materiał nie jest przecięty ani nawet nacięty. No nie wspomnę już o ustawianiu wysokości noża (wysokość na sztywno).

Czekam jeszcze na sterowanie do elektromagnesu i spróbuję walczyć z takim dociskiem do materiału. Ogólnie takie cięcie świetna sprawa - naprawdę. Zastanawia mnie jednak pewna kwestia - tutaj proszę o wypowiedź osoby które zajmują się takim cięciem (nóż wleczony) - jak dobieracie wysunięcie noża - wiem że chodzi o grubość materiału, ale w w wypadku folii samoprzylepnych chciałbym naciąć folię a nie przeciąć papieru - jak na razie ciężka sprawa :)

Ostatnia kwestia - czytałem o stołach podciśnieniowych - jak sądzicie czy do podtrzymywania folii do tego stopnia, by przy cięciu mniejszych elementów / zawijasów itp., materiał zostawał na swoim miejscu, wystarczy tańsza pompka próżniowa z allegro (coś na ten styl: http://allegro.pl/pompa-prozniowa-tw-1a ... ml#gallery )?
Stół do tego myślałem by zbudować na zasadzie (zbudować - za dużo powiedziane :D) płyta wiórowa powiedzmy grubości 18 mm, w niej wyfrezowane kanaliki coś na kształt tabliczki czekolady. Natomiast na ta płytę, dałbym MDF 3 mm (jako że przepuszcza powietrze myślę że nada się).

Po zastanowieniu się myślę że to rozwiązanie miało by sens, ze względu na to, iż na folię czy inny cięty materiał nie działa frez, tylko jest wleczony nożyk.

Z góry dzięki za pomoc :roll: .
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#6

Post napisał: webserver » 28 paź 2010, 22:34

Jeżeli chcesz ciąć sama folie to musisz mieć twarde podłoże więć proponuje ci podłożyć tafle szkła i wtedy regulując nacisk przez PWM można ustawić odpowiednią głębokość cięcia albo jak masz splanowany stół to można ustawić nóż na sztywno.
Pozdrawiam PlotComplex.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#7

Post napisał: pabloz90 » 28 paź 2010, 23:06

Dziękuję :)

Sprawa wygląda tak chcę ciąć folię i materiał typu flock. Próbowałem ciąć na płycie styroduru - stół był splanowany (płyta wiórowa) jednak możliwe jest, by ta niedokładność wynikała z płyty styroduru.

Nacisk z PWM - właśnie pracuję nad tym :) Muszę to w jakiś sposób zamontować tak by można łatwo zamieniać cały system nożyka z kress'em. Swoją drogą tafla szkła ciekawa sprawa - tylko czy nożyk nie padnie za szybko? Jeśli bym chciał ciąć na wylot? Głównie na stół trafiają folie marki oracal.

W kwestii szkła pozostaje jeden problem - jak mocować materiał do stołu? Przy cięciu małych elementów/zawijasów materiał podnosi się i cięcie na marne - można prosić o jakieś rady?

Z góry dziękuję :)

PS. Punkcik dla Kolegi :)
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#8

Post napisał: tom22 » 29 paź 2010, 09:14

pabloz90 pisze:jak mocować materiał do stołu? Przy cięciu małych elementów/zawijasów materiał podnosi się
Ważne aby ostrze noża wystawało z oprawki na grubość foli bez podkładu -wówczas nawet jak przyciśniesz za mocno nożyk będzie ciął tylko folię.
Do tych ustawień możesz dojść na zasadzie prób - bo z naciskiem ostrza różnie bywa - inaczej kiedy masz nowy ostry nożyk inaczej kiedy już swoje przepracował.
Folie też mają różną grubość - zależnie od producenta i oczywiście od przeznaczenia.

natomiast mocowanie - musisz ją przyklejać do stołu, a oprawka dociska folię w miejscu cięcia.

I jeszcze jedno

na szkle bym nie ryzykował - raczej płyta PCV spienione
na szkle - jedno złe ustawieni nacisku i po nożu
w ploterach rolkowych - podkładem jest teflon.

pozdro

Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 14
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#9

Post napisał: pabloz90 » 29 paź 2010, 17:02

Punkcik dla Kolegi. :)

Dziękuję. Mam już jakiś trop.

Odnośnie mocowania:
Przy pierwszych testach, najpierw próbowałem wycinać bez mocowania - efekt mizerny naprawdę, no więc kolejna próba - przykleiłem taśmą malarską oczywiście starałem się zrobić to tak by pod folią nie było powietrza wypukłości itp. Cięcie zdecydowanie lepsze jednak np. przy wycinaniu literek przy końcówce, folia odrywała się itp. Zaznaczam że chciałem ciąć na wylot.

Muszę popróbować tak jak mówicie - doświadczalnie wysunięcie nożyka do cięcia tylko nawierzchni folii.

Zastanawiam się nad tym materiałem, jako że pole robocze to 2000x1050 więc troszkę duże jest, pomyślę nad tym spienionym PCV.

Myślałem że stół próżniowy rozwiązał by problem, ale chyba nie tędy droga - co o tym sądzicie?
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#10

Post napisał: tom22 » 29 paź 2010, 17:34

Stół próżniowy moim zdaniem odpada - folia nie jest na tyle sztywnym materiałem aby mogła równo się ułożyć.
Płyta PCV grubości 6-8mm i powinno być dobrze.

Folie przyklejasz taśmą aby się nie przesuwała - natomiast oprawka noża dociska ją w miejscu cięcia.


Polecam poczytać i obejrzeć zdjęcia Kolegi Triera
on buduje plotery tablicowe.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”