GCC GX i GLS - jaka gaśnica, jaka uszczelka na drzwi?

Plotery tnące

Autor tematu
Fumek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:46
Lokalizacja: Bytów

GCC GX i GLS - jaka gaśnica, jaka uszczelka na drzwi?

#1

Post napisał: Fumek » 16 kwie 2015, 21:21

witam,

Od kilku tygodni pracuję na ploterach tnąco-grawerujących firmy GCC. Dokładnie to GX 40W i GLS 60W. Szukam odpowiedzi na dwa pytania - w jaką gaśnicę powinienem się zaopatrzyć?
Wycinam głównie w sklejce i plexie. W sumie po kilka tys. elementów dziennie. Syfu jest sporo, sklejka nierówna i od czasu do czasu mimo silnego nadmuchu na sklejce zaczynają tańczyć płomienie. Niestety wcześniej nie zaopatrzyłem się w gaśnicę a raczej wypadałoby jakoś się zabezpieczyć. Czy ktoś może doradzić jaki dokładnie rodzaj powinienem nabyć? Czytałem opisy na necie, ale nie jestem pewien.

I drugie pytanko - do posiadaczy tego samego rodzaju maszyn - czy na drzwi macie założone jakieś uszczelki? Przy cięciu pleksi mimo wszystko w pomieszczeniu śmierdzi całkiem mocno a widać, że dym wydostaje się szczelinami między drzwiami a obudową.

z góry dzięki za pomoc



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 16 kwie 2015, 23:42

Witam

Według mnie to powinieneś miec gaśnice kórej środek gaśniczy nie przewodzi prądu. Czyli mowiąc krótko powinna byc gaśnica proszkowa. Ale w temacie gaśnicy to może się wypowiedzą inni lub przepisy ppoż.

Co do smrodu który się wydobywa przy cięciu pleksy to powinieneś mieć do obudowy podłączony wyciąg i skierowany na zewnątrz. Obudowa musi mieć otwór wykonany przez producenta aby podłączyć rure. Tylko nie wiem czy Twój posiada już pompe do odsysu spalin czy musisz ja zakupić. Spaliny po pleksie są bardzo uciążliwe i uszczelnienie drzwi nic nie pomoże - trzeba je na bieżąco usuwać.

robert


Autor tematu
Fumek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:46
Lokalizacja: Bytów

#3

Post napisał: Fumek » 17 kwie 2015, 11:35

Niestety nie napisałem tego zakładając temat, ale do laserów podłączony jest wyciąg na tyle silny, że jak się go odpali to ciężko otworzyć drzwi.

Mimo to w pomieszczeniu jedzie padłym zwierzakiem... i paloną pleksą :/ Dlatego jestem zainteresowany czyimś "patentem" na uszczelnienie drzwi od plotera.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 17 kwie 2015, 12:17

Fumek pisze:Niestety nie napisałem tego zakładając temat, ale do laserów podłączony jest wyciąg na tyle silny, że jak się go odpali to ciężko otworzyć drzwi.

Mimo to w pomieszczeniu jedzie padłym zwierzakiem... i paloną pleksą :/ Dlatego jestem zainteresowany czyimś "patentem" na uszczelnienie drzwi od plotera.
Może najpierw uszczelnij obudowe taką gunową uszczelką do uszczelniania drzwi a potem spróbuj taką samą uszczelką uszczelnić drzwi. Innych opcji już nie ma. Żeby nie było tego odoru to trzeba niestety uszczelnić obudowe urządzenia.

robert


Autor tematu
Fumek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:46
Lokalizacja: Bytów

#5

Post napisał: Fumek » 21 kwie 2015, 21:24

Co do gaśnic to skończyło się na firmie zajmującej się wyposażaniem w takowy sprzęt i już jest po sprawie.

Co do uszczelek to w tym tygodniu spróbuję tej do drzwi. Oby się udało :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”