Początki

Dyskusje dotyczące obróbki kamienia, szkła, itp.

Autor tematu
Lucenty
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2010, 21:17
Lokalizacja: Toruń

Początki

#1

Post napisał: Lucenty » 12 lip 2012, 13:32

Witam Szanownych Kolegów

A więc moja prośba jest taka
Przechodzę z obróbki metalu na obróbkę kamienia na maszynę ContourFive NC 700 Sinumeric
prosił bym was o jakieś materiały odnośnie obróbki kamienia może ktoś udzieli kilku rad.
głownie chodzi mi o jakieś dokumenty odnośnie obróbki rodzajów narzędzi ogólnie wszystkiego co związane z obróbka granitu marmuru gipsu itp
a tak na marginesie trudno będzie ???



Tagi:


yacht
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 374
Rejestracja: 18 kwie 2012, 07:50

#2

Post napisał: yacht » 12 lip 2012, 14:17



Autor tematu
Lucenty
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2010, 21:17
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: Lucenty » 12 lip 2012, 15:54

yacht dziękuje


Nexus83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2012, 12:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Post napisał: Nexus83 » 09 lis 2012, 13:25

Lucenty pisze:Witam Szanownych Kolegów

A więc moja prośba jest taka
Przechodzę z obróbki metalu na obróbkę kamienia na maszynę ContourFive NC 700 Sinumeric
prosił bym was o jakieś materiały odnośnie obróbki kamienia może ktoś udzieli kilku rad.
głownie chodzi mi o jakieś dokumenty odnośnie obróbki rodzajów narzędzi ogólnie wszystkiego co związane z obróbka granitu marmuru gipsu itp
a tak na marginesie trudno będzie ???
Witam

Jestem nowy na forum ale już trochę doświadczenia z CNC mam.
Cały problem jaki przed Tobą stoi to nauka każdego ( prawie ) kamienia indywidualnie - przy odpowiednim dobraniu narzędzi da się to jakoś przebrnąć.
Ja pracuje na dwu maszynach - 1. Kimla malutkie centrum obróbcze do kamienia - tu generalnie bawię się tylko z grawerowaniem napisów na nagrobki pod swoje zamówienia i dla innych pomnikarzy - 2. tu już lepiej bo Omag x4 to już porządny kombajn ( zapraszam na moją stronę - jest tam kilka realizacji ).
Od razu powinienem zapytać co dokładnie będziesz robił ( tylko blaty, czy może pomniki, czy kominki czy wszystko na raz ? ) gdyż to w dużej mierze będzie wpływało na to co koledzy i ewentualnie ja byśmy mogli doradzić.

Jeżeli chodzi o narzędzia to przerobiłem już chińskie ( raczej nie polecam chociaż na rozruch żeby poćwiczyć mogą się nadać ), Nicolai Diamant ( względna jakość za względną cenę ), oraz ADI - trochę droższe ale jakość/cena jak dla mnie super.

W zasadzie to co napisałem wcześniej - dużo zależy co będziesz robił.
A czy będzie trudno - hehe - to już zależy od operatora - niestety w moim regionie jest ciężko o tego typu specjalistów i na początku była bieda ( chociaż sam śmigam na obu i raczej sobie radzę to wiadomo że muszę jeszcze firmę prowadzić ) - lecz jakoś i to udało się przezwyciężyć.

nic tylko wytrwałości życzyć ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka kamienia”