frezowanie szkła?

Dyskusje dotyczące obróbki kamienia, szkła, itp.

Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post napisał: Raven » 22 wrz 2012, 07:23

Poza dyskusją "jak to zrobić" warto było by wspomnieć o tym, że założenie takiego frezowanego szkła do auta to droga do problemów.

Modyfikacja szkła = utrata homologacji.

Tak samo zresztą jak zastosowanie źródeł światła do których lampy nie są homologowane.



Tagi:


Autor tematu
tabak
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 130
Rejestracja: 13 maja 2007, 12:55
Lokalizacja: olsztyn

#12

Post napisał: tabak » 23 wrz 2012, 21:02

Dzieki za info. Ja traktuje to jako sprawdzenie swoich możliwości, reflektory i tak nie są dla mnie. Ja musze kupic frez kulisty bo powierzchnia nie jest płaska. Pozostaje jeszcze kwestia zaprogramowania tej roboty. Mam nadzieję że podołam.

PozDRo


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#13

Post napisał: darkghoust » 24 wrz 2012, 23:10

http://www.machplus.pl/
http://www.weha.pl/narzedzia-diamentowe
http://www.italcomma.pl/
Skontaktuj się znimi w sprawie narzędzi. ALE ceny to ci się nie spodobają wszystko w euro. Patrz tylko narzędzia do granitu, do marmuru tu się nie sprawdzą zmiejsca je popalisz.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#14

Post napisał: dance1 » 26 wrz 2012, 20:48

nie wiem ile masz tego materiału do zbierania, może narzędzia do grawerki (pisania) by dały radę np jak : http://www.vetrotooling.com/products.php?c=319

Handlują narzędziami od Mole Moreschi i Diamut także na Polskim rynku bez problemu do zdobycia.
Italcomma narzucała kosmiczne ceny, szukałbym gdzie indziej, chyba że coś się zmieniło. :wink:


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#15

Post napisał: darkghoust » 01 paź 2012, 22:45

dance1 pisze:nie wiem ile masz tego materiału do zbierania, może narzędzia do grawerki (pisania) by dały radę np jak : http://www.vetrotooling.com/products.php?c=319

Handlują narzędziami od Mole Moreschi i Diamut także na Polskim rynku bez problemu do zdobycia.
Italcomma narzucała kosmiczne ceny, szukałbym gdzie indziej, chyba że coś się zmieniło. :wink:
No cóż dobre nażędzia kosztują...
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#16

Post napisał: dance1 » 05 paź 2012, 00:12

Piszesz o Italcommie? Wiem bardzo dobrze że dobre narzędzia kosztują, także to że bez problemu na siebie zarobią. Kilka lat temu Italcomma miała ceny na takim poziomie że w uk czy też w ie taniej można było kupić.
Intermaca do obróbki szkła mieliśmy kupionego od nich, z czasem za narzędzia podziękowaliśmy. No chyba że MM czy też Diamut to jakies dziadostwo dla Ciebie.


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#17

Post napisał: darkghoust » 05 paź 2012, 20:00

dance1 pisze:Piszesz o Italcommie? Wiem bardzo dobrze że dobre narzędzia kosztują, także to że bez problemu na siebie zarobią. Kilka lat temu Italcomma miała ceny na takim poziomie że w uk czy też w ie taniej można było kupić.
Intermaca do obróbki szkła mieliśmy kupionego od nich, z czasem za narzędzia podziękowaliśmy. No chyba że MM czy też Diamut to jakies dziadostwo dla Ciebie.
Kolego tematem przewodnim coś mi się wydaje to jest frezowanie szkła, a nie ceny.
Podałem 3 firmy z dwiema pierwszymi firmami miałem przyjemność współpracować a Italcomma jest dystrybutorem narzędzi Nicolai których używałem i uważam za bardzo dobre. Nie powiedziałem że ktokolwiek musi obowiązkowo korzystać z ich usług. Przy najmniej w przeciwieństwie do ciebie nie odsyłam autora do firmy mieszczącej się w UK. Autor może sam ocenić czy są drogie czy tanie, ewentualnie spytać wujka google o innych sprzedawców.

Przepraszam za offtop
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#18

Post napisał: dance1 » 06 paź 2012, 20:59

Wiem jaki jest temat. Nie odsyłam do firmy w uk tylko podałem przykład (tylko dlatego że mają zdjęcia narzędzi, opisy)
Zresztą wcześniej napisałem "Handlują narzędziami od Mole Moreschi i Diamut także na Polskim rynku bez problemu do zdobycia. "- raczej to nie była zachęta do zakupów w uk.
O itallcomie napisałem że kilka lat temu miała b.drogo. Czytasz w ogóle co kto pisze?

Nicolai ma dobre narzędzia do kamienia (do szkła średniej jakości), MM i Diamut do szkła, firmy jakościowo porównywalne.

Podałem sprawdzonych producentów narzędzi do szkła które sami używamy od kilkunastu lat w 3 firmach w których pracowałem ich używano, czyli europa na jakość nie narzeka.
W każdym kraju znajdziesz przedstawiciela, więc doszedłem do wniosku w "przeciwieństwie" do Ciebie że handlarza jak ktoś chce to sam znajdzie.

Zresztą temat był o szkle i nie wiem czemu komuś polecasz narzędzia do kamlotów? Jak widzisz do szkła też bywają. Prawda taka że narzędzia do kamienia słabo nadają się do szkła i to samo w 2 stronę. To tak z doświadczenia.

Pozdrawiam.


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#19

Post napisał: darkghoust » 08 paź 2012, 21:08

dance1, Podałem sposób w jaki ja bym to zrobił i czego ja bym użył .
Prawda taka że narzędzia do kamienia słabo nadają się do szkła i to samo w 2 stronę. To tak z doświadczenia.
Proponuje wsiąść w łapkę narzędzia i porównać. Ciąłem oraz frezowałem szkło (płyty o grubości 2 lub 3cm), więc wiem co mówię. Rzeczywiście narzędzia do szkła najczęściej nadają się tylko do miękkich kamieni.
Za proponuj w jaki sposób byś to wykonał to po polemizujemy bo szkoda zaśmiecać temat.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#20

Post napisał: dance1 » 12 paź 2012, 17:12

Kolego nie ma co się kłócić, ja szkło i kamień tnę i obrabiam na co dzień. Często szkło 60mm (laminowane 3x19)
Co mam zaproponować obróbkę tej lampy? Dałem kilka propozycji od obróbki ręcznej po małe frezy do grawerowania. Jakbym wiedział dokładnie ile materiału do "ściągnięcia" pewnie więcej bym wymyślił.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka kamienia”